بازی های المپیک توکیو که تحت شرایط اضطراری برگزار می شود ، اجازه تماشاگران را نمی دهد

2021-07-08
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 تندیس حلقه های المپیک

به دلیل شیوع ویروس کرونا ، بازی های المپیک از سال ۲۰۲۰ به تعویق افتاد.


فابریس کوفرینی / گتی ایماژ

برای به روز ترین اخبار و اطلاعات در مورد بیماری ویروس کرونا ، به وب سایت های WHO و CDC مراجعه کنید.

المپیک تأخیری ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت ، اما نه همانطور که مقامات ژاپنی تصور می کردند. روز پنجشنبه ، توکیو برای سومین بار به طور رسمی تحت شرایط اضطراری قرار گرفت ، زیرا دولت ژاپن ضمن جلوگیری از گسترش COVID-19 سعی در میزبانی بازی های بین المللی دارد.

تماشاگران از حضور در بازی های توکیو و مناطق اطراف آن منع می شوند. رویدادهای خارج از منطقه تحت پوشش شرایط اضطراری (مانند ماراتن) به تماشاگران اجازه می دهد ، اما از آنها خواسته می شود که دوندگان را در جاده ها تشویق نکنند ، همانطور که توسط نیویورک تایمز ذکر گردیده است.

گزارش گردید نخست وزیر یوشیهیده سوگا در ژاپن تایمز گفت: “موارد جدید در کلان شهر توکیو از ژوئن در حال افزایش است.” “اقدامات قویتر در این مناطق ضروری گردیده است ، اما اگر شاهد اثبات تأثیر مثبت استفاده از واکسن باشیم ، می تواند زودتر برداشته شود.”

موارد COVID-19 توکیو با سال جدید به اوج خود رسید ، در ۸ ژانویه بیش از ۲۳۹۳ مورد جدید به اوج خود رسید. از آن زمان تعداد کاهش یافته است ، اما از اواسط ژوئن در حال افزایش است. توکیو در ۱۵ ژوئن ۳۳۷ مورد جدید COVID-19 را ثبت کرد ، اما در ماه جولای موارد جدیدی بین ۵۰۰ تا ۹۲۰ نوسان داشته است. این سومین حالت اضطراری است که شهر از زمان بروز همه گیر تحمل کرده است ، به دنبال اقدامات احتیاطی مشابه در آوریل و ژانویه.

حدود ۱۵٪ از ۱۲۶ میلیون شهروند ژاپن كاملاً علیه COVID-19 واكسینه گردیده اند. در ژاپن ، تقریباً ۱۵۰۰۰ نفر بر اثر ویروس جان خود را از دست داده اند.

پس از بیش از یک سال به تعویق افتادن به دلیل بیماری همه گیر ویروس کرونا ، قرار است بازی های المپیک ۲۳ ژوئیه در توکیو آغاز شود. آنها تا ۸ اوت ادامه خواهند یافت. اگرچه بسیاری از کارشناسان نسبت به برگزاری این بازیها هگردیدار می دادند ، اما دولت ژاپن بر این امر فشار آورده است – البته با افزایش محدودیت های بازی ها.

مقامات ماه گذشته گفتند كه هواداران محلی مجاز به حضور فیزیكی در بازی ها هستند ، اما سالن های بازی به ۵۰ درصد ظرفیت یا حداكثر ۱۰ هزار تماشاگر محدود می شود. در ماه مارس ، مقامات تماشاگران خارج از کشور را از حضور در مسابقات المپیک منع کردند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت