در اینجا اشاره ای به شکل ۶G می شود

2021-07-08
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 6g-logo-original-green-purple-blue

Sarah Tew / CNET

شرکتهای مخابراتی در سراسر جهان شبکه های ۵G خود را راه اندازی کرده اند. پوشش ملی در ایالات متحده از سه ارائه دهنده بزرگ در دسترس است. تلفن های هوشمند سازگار ارزان می شوند. نسل بعدی فناوری بی سیم به سرعت در حال بلوغ است.

بنابراین بیایید در مورد نسل بعدی فناوری بی سیم صحبت کنیم. بله ، ۶G

هر نسل بی سیم حدود یک دهه طول می کگردید ، بنابراین ۶G فاصله زیادی با واقعیت دارد. شاید در سال ۲۰۲۹ اشاره ای به استقرار داشته باشیم. با این وجود ، لازم است که فناوری در گوشه بعدی را مورد توجه قرار دهید و بررسی کنید که محققان بی سیم از نظر پتانسیل آن چه فکر می کنند. سامسونگ ، کوالکام و محققان دانشگاه تگزاس در آستین دیروز یک مرکز تحقیقاتی ۶G @ UT را راه اندازی کردند تا زمینه را برای فناوری جدید ایجاد کند.

با توسعه ۶G ، ۵G ثابت نخواهد ماند. در حالی که مدیران بی سیم در ماه ژوئیه در کنفرانس کنگره جهانی موبایل (عملا) تشکیل جلسه دادند ، گروه جداگانه ای از محققان از صدها شرکت نمایندگان دستگاه تنظیم کننده استاندارد ۳GPP گرد هم آمدند تا در مورد ۵G Advanced صحبت کنند شما.

شرکت در آن بحث Tingfang Ji ، مدیر ارگردید مهندسی در Qualcomm و یکی از محققان اصلی ۵G در این شرکت بود. جی ، که بیش از ۸۰۰ اختراع ثبت گردیده در کوالکام را در اختیار دارد ، دیدگاهی در مورد فناوری ۵G Advanced و ۶G ارائه داد.

۶G محیط شما را حس می کند

ارزش این است که قبل از نگاه به آینده نگاه کنید. حرکت به سمت ۴G افزایش بزرگی در سرعت داشت. اکنون ۵G اتصال بیشتری برای چندین دستگاه و همچنین سرعت سرسام آور به ویژه در مراکز شهر مانند Times Times و میادین مانند استادیوم های فوتبال فراهم می کند. در حالی که بدون شک ۶G حتی سرعت بالاتری را به همراه خواهد داشت ، استفاده از این رادیوها برای احساس محیط اطراف و همچنین انتقال اطلاعات از مزایای اصلی آن است.

در حال حاضر در این زمینه در ۵G کار گردیده است ، رادیوی تلفن مانند GPS عمل می کند دستگاهی برای تعیین موقعیت مکانی شما. با استفاده از ۶G ، تلفن شما می تواند دستگاه های اطراف شما را کشف کند و به عنوان پلی بین دنیای فیزیکی و دیجیتال عمل می کند. آن نسخه های نمایشی جذاب واقعیت افزوده – آنهایی که هنگام تماشای یک رستوران منوهای دیجیتالی روی صفحه عینک شما ظاهر می شوند – می توانند با ۶G تحقق یابند.

اپل قبلاً از بلوتوث تعبیه گردیده در شبکه دستگاه های خود استفاده کرده است تا افراد بتوانند اشیا را ردیابی کنند با AirTags خود. اما جی می گوید تجربه ۶G بیشتر شبیه رادار خواهد بود و امکان تعامل بیشتر بین دستگاه ها را فراهم می کند.

جی گفت: “شما واقعاً می توانید محیط را حس کنید ، بنابراین باید از قدرت بیشتری برخوردار باگردید.”

این صنعت با ۶G به دنبال گسترش گروههای جدید طیف است. حامل های بی سیم فرکانس های گیگا هرتز را پذیرفته اند ، که سرعت زیادی را به شما ارائه می دهد – قابل مقایسه با اتصال سریع فیبر سریع – اما دامنه محدود. جی گفت آنها در حال مشاهده طیف تراهرتز هستند که با فرکانسی ۱۰۰۰ برابر سریعتر از گیگاهرتز کار می کند (که خود ۱۰۰۰ برابر سریعتر از مگاهرتز است).

توجه به این نکته مهم است که فرکانس دقیقاً با سرعت مطابقت ندارد ، اما به شما این درک را می دهد که چقدر ظرفیت بیشتری می توانید با ۶G دریافت کنید.

فناوری نسل بعدی نیز می تواند معضلی را که اکنون طیف گیگا هرتز با آن روبرو است حل کند. این می تواند به طور بالقوه هم ظرفیت بالاتر و هم طیف گسترده تری را در یک سناریوی بهترین از هر دو جهان ارائه دهد.

وی گفت: “برای غلبه بر آن برخی از فن آوری های اساسی وجود دارد كه می خواهیم معرفی كنیم.” “این چیزی است که ما روی آن کار می کنیم فوق العاده هیجان انگیز است.”

۵G Advanced چیست؟

کار با ۶G تازه شروع گردیده است. در حال حاضر ، چیزی بیش از مجموعه ایده ها و اهداف است. احتمال ۵G Advanced ، نسخه ارتقا یافته ۵G است که می تواند طی دو سال و نیم آینده ارائه شود ، بیشتر مشخص است.

در حالی که هیچ کس به طور قطعی نمی داند از چه چیزی تشکیل خواهد گردید ، اما یک صنعت برای روشن کردن تصویر وجود دارد. در جلسه خود ، محققان تحت گروه ۳GPP بحث کردند که این صنعت باید بر چه پیشرفتهایی تمرکز کند.

جی گفت: “۵G Advanced به ما فرصتی دوباره می دهد تا به بررسی مبادلات اساسی درون ۵G بپردازیم.”

۵۰ منطقه وجود دارد که محققان در حال بررسی آنها هستند ، اما احتمالاً محدود به حدود ۲۰ خواهد بود.

کوالکام پیشنهاد کرده است که یادگیری ماشین را در ۵G و برای شبکه ها برای مدیریت بهتر وسایل اینترنت ، ادغام کند. همچنین پیشنهاد می شود از رادیوهای دوبلکس کامل استفاده کنید ، که در آن هر دو طرف می توانند به طور همزمان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. (به طور معمول ، این یک ترافیک یک طرفه است.)

جی گفت: “یک منطقه وسیع وجود دارد که می توانیم فناوری را بسیار تقویت کنیم.”

سازمان ۳GPP 700 شركت را شامل می شود ، از جمله اپل ، گوگل و هواوی ، بنابراین آنچه Qualcomm پیشنهاد می دهد همان چیزی نیست كه صنعت بر آن تمركز دارد.

باز هم ، این فناوری است که قرار نیست برای مدتی در تلفن شما نشان داده شود ، بنابراین نیازی به توقف آن نسخه ۵G Advanced نیست. و ۶G ، علی رغم احساس اینکه ممکن است به کجا برسد ، به سختی روی نقشه قرار دارد.

همچنین نگاه کنید به: بهترین تلفن های ۵G برای سال ۲۰۲۱

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت