هلیکوپتر ناسا مریخ نهمین پرواز “ناخن آور” را بر فراز زمینهای ناهموار انجام می دهد

2021-07-08
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

نبوغ در نهمین پرواز خود سایه خود را دید.


NASA / JPL-Caltech

وقتی ناسا هلی کوپتر Ingenuity را به مریخ فرستاد ، قمار بود. اکنون دارد مرزهای خود را افزایش می دهد ، سریع پرواز می کند و به ارتفاعات جدید می رسد. ناسا روز دوشنبه اعلام كرد كه نبوغه نهمين و “چالش برانگيزترين” پرواز خود را با موفقيت به پايان رساند ، و اكنون ما داراي جزئياتي هستيم كه ناسا “ناخن گزش” ناميد.

هدف ناسا اين بود كه با جسورانه “پرواز با سرعت بالا از طریق زمینهای غیر دوستانه” که می تواند موتور ربات را از ربات ربات خود ، مریخ نورد Perseverance دور کند.

هلی کوپتر به جای اینکه فقط از مریخ نورد جلوتر بپرد ، از یک منطقه میان ماسه میانبر استفاده کرده و در این زمینه رکوردهایی را برای مسافت ، زمان هوا و سرعت ثبت کرد. این هواپیما با سرعت ۱۶ فوت (۵ متر) در ثانیه حرکت می کند و ۱۶۶٫۴ ثانیه پرواز می کند در حالی که تصاویر منظره را ضبط می کند.

این نقشه پروازهای قبلی Ingenuity را در مریخ همراه با مسیر تقریبی پرواز نهم در زمین های ناهموار نشان می دهد. [۱۹۶۵۹۰۰۲] NASA / JPL-Caltech

زمین زیر چند چالش جدید برای سیستم ناوبری هلی کوپتر به وجود آورد. نبوغ مجبور بود “شیب های زیاد و لرزش” را درک کند و تیم آن نگران بودند که ماشین ممکن است به طور تصادفی در یک منطقه خیانت آمیز فرود بیاید. ناسا آن را “عصبی ترین پرواز از زمان پرواز ۱” توصیف کرد.

سیستم ناوبری هلی کوپتر برای زمین مسطح بهینه گردیده است. به پایین نگاه می کند ، آنچه را می بیند ارزیابی می کند و از این اطلاعات برای رسیدن به مکان مورد استفاده خود استفاده می کند.

برای پرواز نهم ، هلی کوپتر مجبور گردید در یک دهانه فرو رود ، این یک حرکت بالقوه خطرناک برای یک ماشین آموزش دیده برای ایجاد زمین مسطح است. برای جبران خسارت ، تیم Ingenuity سرعت خود را در آن نقطه کاهش داد و منطقه بزرگ بالقوه فرود را انتخاب کرد در صورتی که Ingenuity در طول راه کمی گم شود.

نبوغ در یک نقطه خوب قرار گرفت و ناسا گزارش داد تیم تیم در یادگیری زنده بودن و خوب بودن هلی کوپتر سرحال بوده است. پیشاهنگی برای یک مریخ نورد زمین گیر. ناسا روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: “این پرواز همچنین با ارائه اولین دید كوتاه به اهداف اصلی علمی كه مریخ نورد تا مدت زیادی به آنها نخواهد رسید ، به صراحت برای داشتن ارزش علمی طراحی گردیده است.

نبوغ در حال حاضر بر موانع مختلف بالقوه غلبه كرده است ، از خطای نرم افزاری تا ناهنجاری در پرواز . در حالی که پرواز پرخطر بود ، اما برای آنچه که همیشه یک آزمایش پر خطر و دارای پاداش بالا در نظر گرفته می گردید منطقی بود.

“یک پرواز موفقیت آمیز نمایش قدرتمندی یک وسیله نقلیه هوایی (و فقط یک وسیله هوایی) است. ناسا گفت:) می تواند در زمینه اکتشاف مریخ تحقق یابد – در حالی که در جستجوی اهداف جالب علمی هستید ، به سرعت در مناطق غیر قابل عبور و مرور حرکت می کنید.

تقویم فضایی ۲۰۲۱ CNET را دنبال کنید تا در جریان آخرین اخبار فضایی امسال قرار بگیرید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت