Epic Games vs. Apple: سازنده Fortnite در استرالیا برنده درخواست تجدید نظر شد

2021-07-09
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت


Sarah Tew / CNET

پس از یک سلسله جلسات و دادگاه ها که تقریباً نه ماه طول کشید ، Apple و Epic در ۲۴ مه آخرین مرحله خود را به دادگاه منطقه ای کالیفرنیا رساندند. اکنون هر دو شرکت منتظر تصمیم قاضی ایوان گونزالس راجرز هستند ، اما این بدان معنا نیست که دادخواست تمام گردیده است. پس از تجدیدنظر خواهی موفقیت آمیز توسط اپیک ، پرونده به زودی به دادگاه استرالیا ارجاع می شود.

در مرکز دادرسی ، فروشگاه App اپل است. فوق العاده محبوب Epn's Fortnite در اوت پس از اینکه Epic یک سیستم پرداخت مستقیم را در بازی ایجاد کرد که به شما اجازه می دهد از هزینه ۳۰٪ اپل برای خریدهای App Store عبور کند ، در فروشگاه App iOS شروع گردید. اپیک بلافاصله از اپل شکایت کرد و این شرکت را به اقدامات ضد رقابتی متهم کرد. اپ استور استدلال می کند که فروشگاه App انحصاری است ، زیرا توسعه دهندگانی که امیدوارند برنامه های خود را به مشتریان برسانند چاره ای جز مراجعه به فروشگاه App ندارند – و هزینه های مربوط به آن را پرداخت می کنند. اپل دادخواست Epic را یک مانع بازاریابی خوانده و ادعا می کند که App Store به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به تعداد زیادی از کاربران آیفون و آیپد دسترسی داشته باشند.

در ماه نوامبر ، Epic موضوع را به استرالیا رساند و با استدلال اینکه iPhone – شیوه های سازنده مغایر قانون رقابت و مصرف کننده استرالیا است. اپل با استدلال اینکه این پرونده باید در دادگاه منطقه ای کالیفرنیای آمریکا حل و فصل شود ، در ماه آوریل توانست به این شکایت اعتراض کند. اپیک با استدلال اینکه نگرانی های مربوط به سیاست های عمومی محاکمه جداگانه ای را توجیه می کند ، به سرعت فرجام خواهی کرد دادگاه فدرال استرالیا روز پنجشنبه به نفع Epic رأی داد.

سخنگوی اپیک گفت: “این یک گام مثبت به جلو برای مصرف کنندگان و توسعه دهندگان استرالیایی است که حق دسترسی عادلانه و قیمت گذاری رقابتی در سراسر فروشگاه های برنامه تلفن همراه را دارند.” “ما مشتاقانه منتظر ادامه مبارزه خود برای افزایش رقابت در توزیع برنامه و پردازش پرداخت در استرالیا و سراسر جهان هستیم.”

اپل قصد دارد از این تصمیم تجدید نظر کند.

“سخنگوی گفت:” تصمیم اولیه در ماه آوریل از دادگاه فدرال استرالیا به درستی حکم داد که Epic باید به توافقی که برای حل اختلافات در کالیفرنیا انجام داده است ، انجام شود. ما احتراماً با حکم امروز موافق نیستیم و قصد تجدید نظرخواهی داریم. ”

علاوه بر ایالات متحده و استرالیا ، اپیک همچنین از اپل و گوگل در انگلیس و اتحادیه اروپا شکایت کرد. دادگاه انگلستان در ماه فوریه ، دعوی اپیک را علیه اپل پس زد ، به این دلیل که دادگاه هایش محل حل این مسئله نبودند.

 http://www.cnet.com/


اکنون در حال پخش است:
این را تماشا کنید:

خلاصه محاکمه Epic v. Apple ، چه بعدی۵:۴۵

انتظار می رود که تصمیم قاضی راجرز زمانی در ماه های آینده صادر شود. نتیجه دادخواست ایالات متحده می تواند همه آنچه راجع به نحوه عملکرد App Store اپل می دانیم و فروشگاه Play Google را نیز تغییر دهد. راجرز می تواند اپل را وادار کند تا نگرانی های خود در مورد امنیت برنامه را نادیده بگیرد ، به فروشگاه های برنامه های جایگزین و پردازش پرداخت در دستگاه های خود اجازه می دهد. کارشناسان حقوقی ، قانونگذاران و مقررات نظارتی از نزدیک مشاهده می کنند ، و این قضیه را اولین نگاه به چگونگی اعمال قوانین ضد انحصاری برای غول های فناوری می دانند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت