نگاهی به اختاپوس شیشه ای شبح ، نایاب شفافی که اخیراً در اعماق زمین مشاهده شده است

2021-07-09
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 fk210605-20210703-glass-Octopus-3

هشت پا شیشه ای مسحورکننده است.


موسسه اقیانوس اشمیت

طی ماه گذشته ، تیمی از محققان موسسه اقیانوس اشمیت در حال کشف اعماق اقیانوس آرام ، نزدیک به جزایر دورافتاده و عمدتا خالی از سکنه ققنوس ، شرق کریباتی بودند. ماجراهای اقیانوس موسسه به طور روزمره برخی از شگفتی های اعماق اقیانوس را کشف می کند ، مانند صخره های مرجانی به بلندی ساختمان امپایر استیت و این اعزام ۳۴ روزه تفاوتی نداشت.

در طی اعزامی که اخیراً به ساحل بازگشت ، محققان اشمیت واقعاً خوش شانس بودند. آنها دو مشاهده از سفالوپود که کمتر دیده گردیده است انجام دادند: هشت پا شیشه ای ، Vitreledonella richardi. این شگفتی شفاف از سال ۱۹۱۸ توسط دانشمندان شناخته گردیده است ، اما مطالعه آن دشوار است زیرا در اعماق اقیانوس باز زندگی می کند. مطالعات قبلی در مورد این موجود محدود به تجزیه و تحلیل نمونه های بازیابی گردیده از روده شکارچیان بود.

“وندی اشمیت” ، بنیانگذار موسسه

حسن دوست بودن با یک هشت پا شیشه ای این است که آنها همیشه با شما شفاف هستند.


موسسه اقیانوس اشمیت

“اشمیت گفت:” اعزامی مانند اینها به ما می آموزد كه چرا ما باید تلاش خود را برای بازیابی و شناخت بهتر اكسیستم های دریایی در همه جا افزایش دهیم – زیرا زنجیره بزرگ زندگی كه در اقیانوس آغاز می شود برای سلامتی و سلامتی انسان حیاتی است. ”

هیئت اعزامی فقط به دنبال اختاپودهای شبح نبوده است – بلکه علمی ارزشمند را انجام می داد. جزایر ققنوس یکی از بزرگترین اکوسیستم های مرجانی اقیانوسی جهان را شامل می شود و شامل تعدادی زیستگاه کوهستانی در زیر آب با زندگی متنوعی است. بیش از ۱۸۲ ساعت اکتشاف با SuBastian ، ربات زیر آب موسسه اقیانوس انجام گردید.

موسسه اقیانوس همچنین گفت که محققان “رفتارهای منحصر به فرد دریایی ، از جمله سرقت ماهی از یکدیگر توسط خرچنگ” را شناسایی کرده اند. در مورد چگونگی زندگی و تعامل ارگانیسم ها در سطح دریا و چگونگی حفظ تنوع زندگی در اعماق اقیانوس ، “تیم شنک ، زیست شناس از موسسه اقیانوس شناسی Woods Hole ، که در این سفر شرکت داشت ، در بیانیه ای گفت.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت