فیس بوک به ربات مجهز به هوش مصنوعی می آموزد که هنگام راه رفتن سازگار شود

2021-07-09
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1262875305

فیس بوک به یک ربات چهار پا ایجاد گردیده توسط شرکت چینی Unitree راه اندازی کرد تا هنگام حرکت روی سطوح مختلف ، خود را با آن سازگار کند.


Getty Images

ربات چهار پا شبیه سگی است که از روی شن و ماسه ، سنگها و دیگر سطوح دشوار راه می رود. هرچه رو به جلو حرکت می کند ، ربات مشکی گام خود را تنظیم کرده و بدون افتادن سازگار می شود.

تیم تحقیق روز جمعه گفت که با همکاری دانشکده علوم رایانه دانشگاه کارنگی ملون و دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ، تیم تحقیقاتی هوش مصنوعی فیس بوک به ربات بی نام یاد داد که چگونه در زمان واقعی با شرایط مختلف سازگار شود. در یک ویدئو ، این ربات که توسط شرکت چینی Unitree ساخته گردیده است ، نحوه حرکت خود را هنگام حرکت روی سنگ ها ، پله ها ، از طریق یک سایت ساخت و ساز و اطراف زمین بیرون تنظیم می کند.

در داخل اتاق نشیمن ، محققان روغن را روی پلاستیک ریختند تا یک سطح نرم و صاف ایجاد کند. آنها تخته ها و موانع دیگر را انباشته کردند. آنها وزن خود را به پشت ربات انداختند. هر بار ، ربات تعادل خود را بازیافت و به جلو ادامه داد.

جیتندرا مالک ، استاد دانشگاه برکلی دانشگاه UC که در تیم تحقیقاتی هوش مصنوعی فیس بوک کار می کند ، گفت که این ربات یاد گرفته است که چگونه از طریق آزمون و خطا و از طریق اطلاعاتی که از محیط اطراف خود جمع می کند ، سریع سازگار شود. این ربات که بینایی رایانه ای ندارد ، از نحوه واکنش بدنش در سطوح مختلف می آموزد ، روندی مشابه روشی که انسان می آموزد. به عنوان مثال وقتی افراد از یک سطح سخت به ماسه منتقل می شوند ، هنگامی که متوجه می شوند پای آنها در حال غرق گردیدن است ، قدم های خود را تنظیم می کنند. مالک گفت: “چالش های رباتیک این است که مقدار زیادی از این تنوع در دنیای واقعی وجود دارد.”

محققان با استفاده از ترکیبی از دو تکنیک ، ربات کنترل گردیده با هوش مصنوعی را در یک شبیه سازی رایانه ای آموزش دادند و دستگاه را قبل از آزمایش در دنیای واقعی در معرض انواع سطوح و شرایط طاقت فرسا قرار دادند. این تیم “پیشرفت AI” را سریع سازگاری سریع موتور می نامد و خاطرنشان می کند که این “اولین سیستم کاملاً مبتنی بر یادگیری است که یک ربات پا را قادر می سازد با کاوش و تعامل با جهان از ابتدا با محیط خود سازگار شود”.

پیشرفت هوش مصنوعی ، فیس بوک می گوید ، می تواند عملکرد ربات های مورد استفاده در عملیات جستجو و نجات و همچنین در خانه ، جایی که ماشین ها باید از پله ها و اشیا other دیگر استفاده کنند ، بهبود بخگردید. این تحقیق همچنین می تواند در مورد شهرهای هوشمندی که از داده های زمان واقعی برای کاهش ترافیک و سایر شرایطی که می تواند مانع کیفیت زندگی یک ساکن باگردید استفاده شود.

ربات ها می توانند از قبل برنامه ریزی شوند تا در برخی از محیط ها پیمایش کنند ، اما پیش بینی هر مانعی که یک دستگاه با آن روبرو است برای یک برنامه نویس سخت است. آموزش نحوه سازگاری در زمان واقعی به یک ربات همچنین می تواند روی سخت افزار ارزان تری کار کند و احتمالاً به کاهش هزینه ها در آینده کمک کند.

به دلیل همه گیری ویروس کرونا ، محققان هوش مصنوعی مجبور گردیدند روش آزمایشات خود را تغییر دهند ، زیرا آزمایشگاه بسته بود. آشیش کومار ، دانشجوی تحصیلات تکمیلی دانشگاه UC Berkeley ، گفت که او این ربات را در خانه خود ، در مسیرهای پیاده روی در منطقه خلیج و در یک محل ساخت و ساز نزدیک آزمایش کرده است.

كومار گفت: “این همان چیزی بود كه می توانستم از جهاتی پیدا كنم.” این ربات همچنین در طول آزمایش چندین بار شکست.

طبق یک مقاله ، ربات مجهز به RMA از سیستم های جایگزین بهتر عمل کرد و بدون ریزش قادر به راه رفتن بر روی شن ، گل ، قطار ، چمن بلند و توده خاک بود. در ۷۰٪ آزمایشاتی که مجبور بود از پله ها در یک مسیر پیاده روی پایین برود ، موفقیت آمیز بود. این مقاله می گوید در ۸۰٪ آزمایشاتی که منجر به عبور از یک توده سیمان و یک توده سنگریزه گردیده بود ، سقوط نکرد.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت