بایدن به دنبال بازگرداندن بی طرفی خالص ، رقابت بیشتر بین ISP ها در نظم اجرایی است

2021-07-09
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1227722497

درو آنجرر / گتی ایماژ

این یک اصل اقتصادی اساسی است که رقابت به نفع مصرف کننده است و این اصل است که به عنوان پایه و اساس آخرین دستور اجرایی رئیس جمهور بایدن عمل می کند.

رئیس جمهور بایدن در ۵۲ امین فرمان اجرایی خود از زمان روی کار آمدن ، خواستار افزایش مقررات و پاسخگویی شرکت های بزرگ برای بهبود رقابت در تعدادی از صنایع از کشاورزی گرفته تا حمل و نقل است. این لیست شامل ارائه دهندگان اینترنت است ، زیرا باند پهن همچنان یکی از مهمترین موضوعات مورد توجه در دستور کار داخلی رئیس جمهور است.

چهار مورد از دستورات موجود در EO مربوط به اینترنت باند پهن است و از کمیسیون ارتباطات فدرال می خواهند تعدادی از اقدامات را برای بهبود رقابت و شفافیت در بین همه ارائه دهندگان باند پهن تصویب کنید. در اینجا نگاهی می اندازیم به این سفارشات و معنی آنها برای مصرف کنندگان:

جلوگیری از معاملات ISP با مالکان

وقتی FCC معیار پهنای باند را از ۴ به ۲۵ مگابیت در ثانیه به روز کرد ، مشخص گردید که چگونه گزینه های باند پهن محدود برای بسیاری از آمریکایی ها و نه فقط برای کسانی که در شکاف های باند پهن روستایی زندگی می کنند وجود دارد. شکاف دیجیتالی آمریکا در حومه شهرها و حتی شهرهای بزرگ نفوذ می کند ، زیرا طبق گفته FCC حدود ۲۰۰ میلیون نفر فقط یک یا دو گزینه پهنای باند مناسب دارند.

مشارکت بین صاحبخانه و ارائه دهندگان اینترنت هنگام رسیدگی و کاهش شکاف دیجیتال یک چالش است. آنها نه تنها گزینه هایی را برای ساکنان – اغلب ساکنان محله های کم درآمد – از بین می برند ، بلکه ارائه دهندگان رقیب را از گسترش خدمات به این مناطق انحصاری منصرف می کنند. دستور رئیس جمهور بایدن ، اگر توسط FCC تصویب شود ، به ساکنان حق انتخاب بیشتر اینترنت را می دهد در حالی که ارائه دهندگان رقیب را به گسترش خدمات به مناطق جدید تشویق می کند.

 http://www.cnet.com/


اکنون در حال پخش است:
این را تماشا کنید:

میلیون ها فاقد باند پهن هستند در یک زمان که لازم است دارند…۱۴:۴۱

احیای “برچسب تغذیه باند پهن”

حتی وقتی مصرف کنندگان از دو یا چند گزینه اینترنتی تجملاتی دارند ، عدم مقایسه قیمت های شفاف ، خریدهای مقایسه ای معمولاً متلاشی می شوند. هزینه های اضافی ، پنهان یا غیر از این ، می تواند صورتحساب مشتری را تا ۴۰٪ در مقایسه با قیمت تبلیغ گردیده ، تورم کند. علاوه بر این ، ارائه دهندگان در حال حاضر ملزم به افشای قیمت گذاری استاندارد نیستند ، بنابراین ارائه دهندگانی مانند Optimum می توانند مشتریان را در تاریکی نگه دارند و در مورد اینکه وقتی پس از ۱۲ ماه نرخ آنها بالا می رود ، چه مبلغی پرداخت می کنند ، ادامه می دهند. در موارد دیگر ، همانطور که در دادخواست اخیر علیه Frontier ثبت گردید ، مشتریان به سادگی آنچه را که برای آن پرداخت می کنند دریافت نمی کنند.

دستور رئیس جمهور این است که با احیای مجدد ، عدم قیمت گذاری شفاف در بین ارائه دهندگان باند پهن را برطرف کند. “برچسب تغذیه باند پهن” ، تلاشی که در زمان دولت اوباما آغاز گردید اما در زمان رئیس جمهور ترامپ متوقف گردید. در صورت تصویب مجدد توسط FCC ، پیشنهاد پیشنهاد دهندگان باند پهن را ملزم می کند که قیمت ها و نرخ اشتراک خود را به همراه داده های سرعت و در دسترس بودن به FCC گزارش دهند. با این اطلاعات اضافه گردیده ، FCC می تواند “برچسبی ساده که اطلاعات اساسی در مورد خدمات اینترنتی ارائه گردیده را فراهم می کند تا افراد بتوانند گزینه ها را مقایسه کنند”.

محدود کردن هزینه های فسخ بیش از حد زودرس

شرایط قرارداد و هزینه های فسخ زودرس سریع بازار باند پهن ارائه دهندگان ماهواره HughesNet و Viasat نمونه های اصلی این عمل هستند زیرا هر دو با قراردادهای دو ساله و هزینه های فسخ حداكثر ۲۰۰ دلار یا بیشتر برای هر كسی كه زود لغو شود ارائه می شود.

رئیس جمهور بایدن دستور FCC را تشویق می کند تا هزینه های فسخ زودرس بیش از حد را محدود کند ، اما به طور مستقیم آنچه “بیش از حد” در نظر گرفته می شود را بیان نمی کند. در هر صورت ، محدودیت در هزینه های فسخ زودرس انعطاف پذیری بیشتری در مصرف کنندگان ایجاد می کند تا در صورت نیاز یا تمایل ، ارائه دهنده اینترنت خود را تغییر دهند یا برنامه ریزی کنند ، نه زمانی که قرارداد و هزینه فسخ نهایی برای آن اجازه می دهد.

بازگرداندن قوانین خنثی خالص

در سال ۲۰۱۷ ، دولت دولت ترامپ خنثی بودن خالص را که در دولت قبلی وضع گردیده بود لغو کرد ، که یکبار دیگر ISP ها را مجاز می کند برای کاهش سرعت دسترسی به اینترنت به صلاحدید خود.

بیشتر حزب جمهوری خواه قبل از انتخابات ۲۰۲۰ در این موضع دو برابر گردید ، اما پیروزی بایدن و نامگذاری بعدی جسیکا روزنورسل به عنوان صندلی موقت FCC می تواند زمینه را برای بازگرداندن سریع بی طرفی خالص فراهم کند. در این دستورالعمل ، پرزیدنت بایدن FCC را به طور خاص تشویق می کند تا خنثی خالص را بازیابی کند ، که این امر باعث می شود ISP ها بطور عمدی خدمات اینترنتی مشتری را مسدود یا کند نکنند.

Biden's EO توپ را در زمین FCC قرار می دهد

در حالی که هیچ دستوری به طور خاص لازم الاجرا نیست ، هر یک فشار قابل توجهی بر FCC وارد می کند تا اقدام کند و پاسخگویی و شفافیت را در بین ISP ها افزایش دهد. صرف نظر از اینکه FCC به هر یک از پیشنهادات رئیس جمهور بایدن عمل خواهد کرد ، این دستورالعمل به مصرف کنندگان در تلاش برای یافتن یک اتصال اینترنتی قابل کار با قیمت مناسب در خانه ، روزنه ای از امیدواری را می دهد که تغییرات ممکن است در حال انجام باگردید – اما آیا اقدامات نظارتی موارد زیر برای دیدن باقی مانده است.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت