نرخ وام برای ۹ ژوئیه ۲۰۲۱: نرخ ها کاهش می یابد

2021-07-10
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 002-cnet-finance-mort-moving-moving-boxes

Wodicka / ullstein bild / گتی ایماژ

چندین نرخ قابل توجه وام امروز کاهش یافت. نرخ های بهره متوسط ​​برای وام های ثابت ۱۵ و ۳۰ ساله کاهش یافت ، در حالی که نرخ های متوسط ​​برای وام های با نرخ قابل تنظیم ۵/۱ نیز کاهش یافت. اگرچه نرخ وام مسکن همیشه نوسان دارد ، اما در حال حاضر در پایین ترین سطح تاریخی قرار دارد. اگر به دنبال خرید خانه هستید ، اکنون می تواند زمان مناسب قفل کردن نرخ ثابت پایین باگردید. مثل همیشه ، حتماً امور شخصی خود را بررسی کنید و با وام دهندگان مختلف خرید کنید تا وام مسکن برای شما بهترین باگردید.

مقایسه نرخ وام ملی از وام دهندگان مختلف

وام های ۳۰ ساله با نرخ ثابت

برای وام مسکن با نرخ ثابت ۳۰ ساله ، متوسط ​​نرخ پرداختی شما ۳٫۰۶٪ است که نسبت به یک هفته قبل ۲ واحد پایه کاهش یافته است. (یک امتیاز مبنا معادل ۰۱/۰٪ است.) وام های ثابت ۳۰ ساله رایج ترین مدت وام هستند. وام مسکن با نرخ ثابت ۳۰ ساله معمولاً پرداخت ماهیانه کمتری نسبت به ۱۵ سال دارد – اما اغلب نرخ بهره بالاتری دارد. اگرچه به مرور زمان سود بیشتری پرداخت خواهید کرد – در مدت زمان طولانی تری وام خود را پرداخت می کنید – اگر به دنبال پرداخت ماهانه کمتری هستید ، وام ثابت ۳۰ ساله ممکن است گزینه خوبی باگردید.

رهن ۱۵ ساله با نرخ ثابت

متوسط ​​نرخ رهن ثابت ۱۵ ساله ۲٫۳۷٪ است که نسبت به هفته قبل ۲ واحد پایه کاهش دارد. قطعاً با رهن ثابت ۱۵ ساله در مقایسه با رهن ثابت ۳۰ ساله ، پرداخت ماهانه بیشتری خواهید داشت ، حتی اگر نرخ بهره و مبلغ وام یکسان باگردید. با این حال ، تا زمانی که توانایی پرداخت ماهانه را دارید ، وام ۱۵ ساله مزایای مختلفی دارد. اینها معمولاً می توانند نرخ بهره کمتری دریافت کنند ، وام خود را زودتر پرداخت کنند و در کل نیز سود کمتری پرداخت کنند.

۵/۱ وام با نرخ قابل تنظیم

ARM 5/1 دارای نرخ متوسط ​​۳٫۰۷٪ است که از ۷ روز قبل ۱ واحد پایه نزولی است. با استفاده از رهن ARM ، معمولاً نرخ بهره کمتری نسبت به رهن ثابت ۳۰ ساله در پنج سال اول دریافت خواهید کرد. با این حال ، از آنجا که نرخ با نرخ بازار تغییر می کند ، ممکن است پس از آن زمان ، هزینه های بیشتری را پرداخت کنید ، همانطور که در شرایط وام شما شرح داده گردیده است. به همین دلیل ، اگر قصد دارید خانه خود را قبل از تغییر نرخ بفروشید یا از طریق آن سرمایه گذاری مجدد کنید ، وام مسکن با نرخ قابل تنظیم ممکن است گزینه خوبی باگردید. در غیر این صورت ، تغییرات در بازار می تواند نرخ بهره شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

روند نرخ وام

ما برای پیگیری تغییرات در این نرخ های روزانه از اطلاعات جمع آوری گردیده توسط Bankrate که متعلق به همان شرکت مادر CNET است ، استفاده می کنیم. در این جدول خلاصه ای از نرخ های متوسط ​​ارائه گردیده توسط وام دهندگان در سطح کشور آمده است: ۳٫۰۸٪ -۰٫۰۲ نرخ ثابت ۱۵ ساله ۲٫۳۷٪ ۲٫۳۹٪ -۰٫۰۲ نرخ رهن جامبو ۳۰ ساله ۲٫۸۴٪ ۳٫۳۳٪ -۰٫۴۹ نرخ بازپرداخت وام ۳۰ ساله ۳٫۱۳٪ ۳٫۱۵٪ -۰٫۰۲

نرخ دقیق از ۹ ژوئیه ۲۰۲۱٫

نحوه شخصی سازی نرخ وام مسکن

با مراجعه به کارگزار وام مسکن محلی یا استفاده از یک ماشین حساب آنلاین می توانید نرخ رهن شخصی را دریافت کنید. برای یافتن بهترین وام مسکن ، باید اهداف و وضعیت کلی مالی خود را در نظر بگیرید. مواردی که بر نرخ رهن شما تأثیر می گذارد عبارتند از: امتیاز اعتبار ، پیش پرداخت ، نسبت وام به ارزش و نسبت بدهی به درآمد شما. داشتن امتیاز اعتباری خوب ، پیش پرداخت بیشتر ، DTI پایین ، LTV پایین یا هر ترکیبی از این عوامل می تواند به شما کمک کند نرخ بهره کمتری دریافت کنید. نرخ بهره تنها عاملی نیست که هزینه خانه شما را تحت تأثیر قرار می دهد – حتماً فاکتورهای دیگری مانند کارمزد ، هزینه بستن ، مالیات و امتیاز تخفیف را نیز در نظر بگیرید. حتماً با وام دهنده های مختلف – به عنوان مثال ، بانک های محلی و ملی ، اتحادیه های اعتباری و وام دهندگان آنلاین – و فروشگاه مقایسه مقایسه کنید تا بهترین وام رهنی را برای خود پیدا کنید.

مدت وام چه تاثیری بر رهن من دارد؟

یکی از فاکتورهای مهمی که هنگام انتخاب وام باید در نظر گرفت مدت وام یا برنامه پرداخت است. شایع ترین شرایط رهن ۱۵ سال و ۳۰ سال است ، اگرچه وام های ۱۰ ، ۲۰ و ۴۰ ساله نیز وجود دارد. وامها بیشتر به رهنهای با نرخ ثابت و با نرخ قابل تنظیم تقسیم می شوند. نرخ بهره در رهن با نرخ ثابت برای مدت زمان وام ثابت است. برخلاف وام با نرخ ثابت ، نرخ بهره برای وام با نرخ قابل تنظیم فقط برای مدت زمان معینی (معمولاً پنج ، هفت یا ۱۰ سال) یکسان است. پس از آن ، نرخ سالانه براساس نرخ بازار نوسان می کند.

یکی از مواردی که باید هنگام انتخاب وام با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم در نظر بگیرید ، مدت زمانی است که قصد زندگی در خانه خود را دارید. اگر قصد زندگی طولانی مدت در یک خانه جدید را دارید ، وام های با نرخ ثابت ممکن است گزینه بهتری باگردید. وام های با نرخ ثابت در مقایسه با وام های با نرخ قابل تنظیم ثبات بیشتری را در طول زمان ارائه می دهند ، اما وام های با نرخ قابل تنظیم ممکن است نرخ بهره کمتری را از قبل ارائه دهند. اگر بیش از سه تا ۱۰ سال قصد ندارید خانه جدید خود را نگه دارید ، وام با نرخ قابل تنظیم ممکن است معامله بهتری به شما بدهد. بهترین دوره وام همه به شرایط و اهداف خود شما بستگی دارد ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هنگام انتخاب وام مسکن ، آنچه برای شما مهم است را نیز در نظر بگیرید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت