پس از “امواج گرمای استثنایی” ایالات متحده داغترین ماه ژوئن را ثبت می کند

2021-07-10
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

این نقشه ناسا دمای هوا را در ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱ در سراسر ایالات متحده نشان می دهد ، زیرا در مناطقی از کشور به گردیدت ضربه خورده است.


داده های جوشوا استیونز / GEOS-5 از دفتر مدل سازی و جذب جهانی در GSFC ناسا

اگر فکر می کردید ژوئن در آمریکا به گردیدت گرم است ، حق با شما بود.

روز جمعه در بیانیه ای اداره ملی اقیانوسی و جوی گفت: “امواج استثنایی گرما از ساحل به ساحل باعث گردید ژوئن ۲۰۲۱ به نقطه شماره ۱ در لیست گرمترین ژوئن های ثبت گردیده برای ایالات متحده برسد.”

NOAA اعداد را اجرا کرد و میانگین دمای ماه ژوئن را در سراسر ایالات متحده مجاور ۷۲٫۶ درجه فارنهایت (۲۲٫۵ درجه سانتیگراد) یافت ، که رکورد قبلی در سال ۲۰۱۶ بود که کمتر از یک درجه بالاتر بود. ژوئن در ۴٫۲ درجه فارنهایت بالاتر از متوسط ​​قرار گرفت. این سوابق ۱۲۷ سال را پوشش می دهد.

این فقط مسئله درجه نبوده ، بلکه یکی از موارد افراطی نیز بوده است. در حالی که بارش متوسط ​​در سراسر ایالات متحده با آنچه که از نظر تاریخی انتظار می رفت مطابقت داشت ، در برخی از ایالات باران بیش از حد باران بارید ، در حالی که دیگران همچنان از شرایط خشکسالی رنج می بردند.

رکورد گرما تنها اخبار تلخ تحویل گردیده توسط NOAA نبود. این سازمان همچنین هشت میلیارد دلار فاجعه آب و هوایی و آب و هوایی را در شش ماه اول سال برشمرده است. این تعداد شامل چهار طوفان گردیدید ، دو رویداد جاری گردیدن سیل ، یك یخ زدگی گردیدید طوفان زمستانی و خشکسالی حاصل از گرما بود.

طوفان زمستانی و موج سرد فوریه که باعث خاموشی های گسترده در سراسر تگزاس گردید گرانترین فاجعه با حدود ۲۰ میلیارد دلار (۱۴٫۵ میلیارد پوند) خسارت مستقیم.

هوای گردیدید علامت بارز وخیم تر گردیدن بحران آب و هوا است ، که از قطب جنوب تا سیبری تأثیر جهانی دارد. ایالات متحده غربی همچنان به با شرایط خشکسالی سخت دست و پنجه نرم می کند و احتمالاً رکورد گرما بیشتر خواهد گردید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت