ادعا می شود آمازون-MGM تحت بررسی قرار گرفته است زیرا گزارش شده است که FTC تحقیقات را آغاز می کند

2021-07-10
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 یک تلفن آرم شیر MGM را نمایش می دهد. پشت تلفن ، یک علامت بزرگتر و تار آمازون وجود دارد.

گزارش گردیده است که تحقیقات FTC در مورد خرید MGM توسط آمازون به موازات تحقیقات FTC دیگر انجام می شود که به بررسی شیوه های رقابتی در بستر تجارت الکترونیکی این شرکت می پردازد.


گتی ایماژ

تلاش آمازون برای افزودن استودیوی فیلم و تلویزیون MGM به تجارت خود تحت نظارت ناظران فدرال قرار خواهد گرفت. بر اساس گزارشی از The Information ، کمیسیون تجارت فدرال تحقیقات درباره ادغام را از روز جمعه آغاز کرد. این تحقیق به دنبال هرگونه مزیت رقابتی غیرقانونی است که این ادغام می تواند به آمازون بدهد.

تحقیقات در حالی انجام می شود که آمازون با افزایش نظارت نظارتی روبرو می شود ، از جمله تحقیقات در مورد اقدامات بالقوه ضد رقابت در سایر زمینه های تجاری خود. FTC در حال تحقیق جداگانه در مورد آمازون است ، که اطلاعات گزارش گردیده در مورد اینکه آیا این شرکت به طور غیرقانونی محصولات خود را نسبت به سایر مشاغل موجود در بستر تجارت الکترونیکی خود ترجیح می دهد ، و همچنین آیا آنها به کسب و کارهایی که محصولات را در لیست شرکت قرار می دهند تحت فشار است بازار برای خرید خدمات تبلیغاتی و تدارکاتی آمازون.

MGM از اظهار نظر خودداری کرد. FTC و آمازون به درخواست ها برای نظر پاسخ ندادند. این ادغام در پایان ماه مه اعلام گردید ، نشان می دهد آمازون آماده است كلاسیك های محبوب را از فهرست MGM به سرویس پخش جریانی خود اضافه كند (اگرچه همه عناوین برای پخش جریانی منحصراً در دسترس نخواهند بود در Prime Video.)

همچنین روز جمعه ، رئیس جمهور جو بایدن دستورالعمل اجرایی را امضا كرد كه تا حدی ، FTC را ترغیب می كرد تا ادغام ها را به طور كامل بررسی كند – به ویژه خریدهایی كه شامل “بسترهای اینترنتی مسلط” است. در پاسخ ، لینا خان رئیس FTC در بیانیه ای گفت كه آژانس در حال بررسی رهنمودهای خود برای ارزیابی ادغام ها است.

خان گفت: “دستورالعمل های فعلی مستلزم بررسی دقیق برای تعیین مجاز بودن بیش از حد آنها هستند.”

سفارش همچنین از FTC خواست تا قوانینی را برای رقابت در سیستم عامل های تجارت الکترونیکی تعیین کند که در آن صاحب سیستم نیز کالاهای خود را می فروگردید. قانون گذاران فدرال همچنین قوانینی جدید را وضع کرده اند که شرکت هایی را که بازارهای آنلاین را اداره می کنند هدف قرار می دهد ، مانع از ترجیح محصولاتشان نسبت به سایر مشاغل است. آمازون حدود ۴۴٪ از فروش تجارت الکترونیکی ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داده است.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت