دم سرد در مقابل قهوه یخ سبک ژاپنی: کدام یک بهتر است؟

2021-07-10
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

آیا دم کرده سرد بهترین قهوه خنک گردیده ای است که می توانید بنوشید؟


برایان بنت / CNET

هنگامی که هوا گرم می شود ، نوشیدن یک قهوه یخ زده یخ زده راهی عالی برای خنک گردیدن هنگام رفع کافئین است. تهیه جو سرد در خانه نیز آسان است. اما قبل از انجام این کار ، باید تصمیم بگیرید که از کدام روش استفاده کنید. دو گزینه اصلی برای انتخاب وجود دارد: یکی دم کرده سرد ، دیگری قهوه سرد به سبک ژاپنی.

دم کرده سرد شیرین ، روان و قدرتمند است. از طرف دیگر ، نوشیدنی به سبک ژاپنی (معروف به قهوه یخ زده شکوفه گرم) تمام عطر و طعم قهوه گرم سنتی را بسته بندی می کند ، اما هنوز هم سرد است. این راهنما برای ایجاد دسته هایی از هر یک و اینکه چرا ممکن است یکی را به دیگری ترجیح دهید ، اصول اولیه را بیان می کند.

قهوه دم کرده یخ زده مطمئناً موارد زیادی را به دنبال دارد.


Chris Monroe / CNET

دم سرد

علی رغم نام این نوشیدنی را می توان در دمای اتاق یا در یخچال دم کرد. معمولاً به صورت غلیظ ساخته می شود. این بدان معنی است که طعم آن با مواد اضافی مانند یخ ، شیر و آب سرد رقیق نخواهد گردید.

این فرایند تقریبأ نسبت قهوه به آب نسبت ۱: ۴ را می طلبد. ظروف آبجو که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد شامل شیشه های سنگ تراش ، یک پرس فرانسه یا یک دستگاه قهوه ساز سرد مخصوص است. بعد از اینکه ۱۲ تا ۲۴ ساعت غوطه ور گردیدن قهوه عمل آبجو درست گردید.

نتیجه یک مایع فوق العاده قوی است که شیرین ، نرم و ابریشمی است و هیچ تلخی یا اسیدی ندارد. اگر این فکر باعث تشنگی شما می شود ، راهنمای کامل ما را در در مورد چگونگی تهیه قهوه دم کرده سرد خود را بررسی کنید.

قهوه یخی با شکوفه گرم راهی عالی برای سریع قهوه خنک است.


Tyler Lizenby / CNET

قهوه یخی به سبک ژاپنی

این سبک از قهوه یخ ساده به نظر می رسد اما کاملاً مبتکرانه است: شما قهوه خود را مستقیماً روی ظرف یا کارافی پر از یخ دم می کنید. این همچنین به شما کمک می کند تا غلظت قهوه در مقایسه با قطره استاندارد (به طور معمول نسبت ۱:۱۶ قهوه به آب) یک درجه بالاتر برود

شخصاً دوست دارم از ۷۰ گرم قهوه آسیاب گردیده به ۸۵۱ گرم (۳۰ اونس) آب مایع استفاده کنم . این نسبت قهوه به آب حدود ۱:۱۲ است. زیبایی اینجا یخ موجود در کارخانه ۴۰ اونسی (۱٫۱ لیتری) من است که قطره قطره قطره را خنثی می کند. در پایان شما با یک نوشیدنی متعادل ، خوش طعم و خنک روبرو خواهید گردید. و بله ، ما یک راهنمای کامل در مورد نحوه دم کردن قهوه سرد به سبک ژاپنی داریم.

قهوه یخ به سبک ژاپنی سریع دم می زند.


تیلور مارتین / CNET

سرعت

تهیه قهوه سرد طولانی ترین زمان را برای تهیه طولانی تر طول می کگردید. زمان دم ۱۲ تا ۲۴ ساعته آن نیاز به حوصله و برنامه ریزی پیش رو دارد. این برای همه مناسب نیست ، خصوصاً برای کسانی که به جو پرونتوی خود احتیاج دارند.

در مقابل ، قهوه یخ به سبک ژاپنی در همان زمان قطره قطره ای معمول (۵ تا ۸ دقیقه) دم می کند.

برنده: قهوه یخی به سبک ژاپنی

طعم

این دسته بعدی واقعاً به ترجیح شخصی برمی گردد. بسیاری به دلیل شیرینی بی نظیر و فقدان اسیدیته به دنبال دم کرده سرد هستند. روش دم کردن ، یادداشت های شکلات عمیق را نیز به خصوص از لوبیاهای تفت داده گردیده تیره ترجیح می دهد.

اگر طرفدار تفت قهوه سبک و متوسط ​​هستید ، احتمالاً دم کرده سرد ایده آل نیست. قهوه ای که به این روش تفت داده می شود اغلب به روشنایی اسید نیاز دارد تا مشخصات کامل طعم آن را نشان دهد. و این فقط در هنگام دم کردن ممکن است اتفاق بیفتد.

برنده: قرعه کشی

دشواری و راحتی

تهیه دم کرده سرد به راحتی آماده می شود. شما فقط قهوه را به آب اضافه کرده و منتظر می مانید. به گرما یا آبجو مخصوص احتیاج نیست. حتی در این صورت ، جدا كردن مایع دم كرده از محلول جامد قهوه می تواند یك درد باگردید. تا زمانی که در یک ابزار مستقل دم کرده سرمایه گذاری نکنید ، محل های صافکاری و تمیز کردن اغلب نامرتب است.

صاف کردن محلول های قهوه جامد بخشی ضروری از قهوه دم کرده سرد است.

قهوه یخ زده شکوفه داغ ، تقریباً به اندازه دم کردن قطره قطره ای معمولی راحت است. فقط کافیست آب گرم را روی محوطه خود در یک فیلتر بریزید و مشغول تجارت هستید. برای این کار می توانید از دستگاه قهوه ساز اتوماتیک نیز استفاده کنید. شما باید یخ زیادی در دست داشته باشید ، اما اگر قبلاً یخ ساز ذی صلاح دارید که این مسئله کمتری دارد.

برنده: قهوه یخ به سبک ژاپنی

حکم

من مطمئناً یک طرفدار بزرگ قهوه دم کرده سرد است. من آن را به خاطر مخلوط اعتیاد آور و قوی شیرینی و منگنه بزرگ کافئین اش دوست دارم. با این وجود اعتماد به دم کرده سرد ، زیرا تکان دادن روزمره صبح تابستان من حداقل برای من عملی نیست.

سخت است که برآورد فوری قهوه یخ زده به سبک ژاپنی را شکست. من می توانم یک کارافه سرد را در عرض چند دقیقه دم کنم. و چشیدن طعم کامل قهوه داغ در یک نوشیدنی خنک ، خوب این مایه کیک است. فقط امیدوارم یخ ساز من بتواند این روند را ادامه دهد.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت