یک لحظه صبر کنید ، آیا برنامه ۲ ساله ارتقا phone تلفن هنوز منطقی است؟ فکر نمی کنم

2021-07-11
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 123-iphone-12-purple-2021

Sarah Tew / CNET

همه ما این تمرین را می دانیم. با نزدیک گردیدن به رویداد پاییز سالانه اپل ، بسیاری از ما شروع به بررسی برنامه دو ساله تلفن هوشمند قبلی خود می کنیم تا ببینیم آیا واجد شرایط ارتقا در ماه سپتامبر هستیم یا خیر. به هر حال ، جدیدترین تلفن فقط جدیدترین تلفن برای مدت طولانی است. حتی برای تشخیص خریدارانی مثل خودم ، مقاومت جدی در برابر فریب گفتن – یک آیفون بنفش اراده جدی لازم است.

شرکت های مخابراتی موبایل مدت هاست بسیاری از ما را ترغیب می کنند که هر دو سال یکبار گوشی های هوشمند خود را ارتقا دهند قراردادهای یک ساله مرتبط با به روزرسانی تلفن رایگان یا کم هزینه برای ادامه چرخه ارتقا two دو ساله. این احساس پس انداز كردن فقط دو صد دلار (یا كمتر) برای جدیدترین و فانتزی ترین تلفن موجود ، به تداوم افزایش دو ساله ارتقاto تلفن كمك كرده است. نمونه مورد: AT&T و Verizon سال گذشته “رایگان” iPhone 12 را برای مشتریانی که برنامه های نامحدود می خرند و به یک معامله چند ساله متعهد می شوند ، به بازار عرضه می کنند. خبرنامه موبایل برای آخرین اخبار و بررسی های تلفن.

اما حتی اگر این هنوز هم در ایالات متحده امری عادی باگردید ، اما یک نسخه معمولی برای بسیاری از دنیا مورد پسند نیست.

من در آسیای در حال توسعه متولد گردیدم و بزرگ گردیدم ، منطقه ای كه خرید تلفن هوشمند برای صدها میلیون نفر از نظر اقتصادی غیرقابل دستیابی است ، و این كمتر از ارتقا دو ساله است. بر اساس نظرسنجی منتشر گردیده توسط آلیانس برای اینترنت مقرون به صرفه در ماه آگوست گذشته ، در هند ، یک فرد متوسط ​​برای خرید ارزانترین تلفن هوشمند موجود نیاز به پس انداز حقوق دو ماه دارد. از دیدگاه من ، روند به روزرسانی مرتب تلفن هر دو سال یکبار که تغییر نکند که یک امتیاز زیاد است ، یکی از این موارد شکاف برابری درامد درآمد و همچنین دیجیتال رو به افزایش را به من یادآوری می کند. تقسیم در سطح جهانی.

بیشتر بخوانید: میلیاردها نفر در جهان هنوز توانایی خرید تلفن های هوشمند را ندارند: این یک مشکل اساسی است.

فراتر از آن ، و شاید ملموس تر ، من فکر می کنم که باید هزینه های زیست محیطی خرید یک تلفن جدید را در نظر بگیریم. شما عناوین خوانده اید: تغییرات آب و هوا با سرعت سریع تسریع می شود. کشورهای جهان رکورد جدیدی را برای بالاترین دما ثبت می کنند. فاجعه های مربوط به آب و هوا بیش از هر زمان دیگری وجود دارد ، کلاهک های قطب شمال در حال ذوب گردیدن هستند و تنوع زیستی با سرعت بیشتری از بین می رود تا بتوانیم آن را نجات دهیم. دقیقاً چه اتفاقی برای همه تلفن های دور انداخته گردیده در طول زمان می افتد؟ آیا آن پلاستیک کاملاً تجزیه می شود؟

 screenshot-2021-07-07-at-1-39-03-pm.png

اپل این را می گوید به دلایل زیست محیطی شارژر جعبه ای را از سری آیفون ۱۲ خود خارج کرد.


اپل

بیشتر بخوانید: اپل دنیای بازیافت آیفون خود را باز می کند

لوازم الکترونیکی مصرفی مسئول سالانه زباله های الکترونیکی هستند که به نوبه خود به بحران آب و هوا کمک می کند. کارشناسان در مورد چگونگی دفع زباله های الکترونیکی به دلیل تغییرات شیمیایی در اثر سوزاندن زباله ها که برخی از آنها معادل دی اکسید کربن هستند ، هگردیدار داده اند.

برای سالها ، کشورهای پیشرفته مانند ایالات متحده زباله های قابل بازیافت را به خارج از کشور برای در حال پردازش. اگرچه اکنون این تغییر در حال تغییر است ، اما هزینه های واقعی وجود دارد. آیفون ها به عنوان مثال حاوی مواد سمی مانند سرب و جیوه هستند که در صورت دفع نامناسب می توانند به محیط زیست و مردم آسیب برسانند. و اغلب پسماندهای الکترونیکی به درستی مدیریت نمی شوند. در جنوب چین ، شهرکی به نام Guiyu وجود دارد که به عنوان بزرگترین قبرستان ناخواسته الکترونیکی آمریکا شناخته گردیده و در بین دوستداران محیط زیست با پسماندهای سمی مترادف است. گزارش مانیتور جهانی زباله الکترونیکی ۲۰۲۰ سازمان ملل متحد نشان داد که جهان رکورد ۵۳٫۶ میلیون تن زباله الکترونیکی را در سال گذشته ریخته است ، که ایالات متحده دومین عامل بزرگترین زباله الکترونیکی در جهان است و ۶٫۹ میلیون تن آن را تخلیه می کند. [۱۹۶۵۹۰۰۸] بیشتر بخوانید: من ۶۹ دلار برای تعویض باتری آیفون خود پرداخت کردم: این اتفاقی است که رخ داده است

در حالی که اپل متعهد به یک زنجیره تأمین صفر خالص تا سال ۲۰۳۰ است ، اما بحث کردن در مورد آن دشوار است جایگزین بهتری برای مصرف کربن کمتر از مصرف کمتر است. به هر حال ، اپل می گوید زنجیره تامین آیفون ۱۲ از انتها تا انتها ۷۰ کیلوگرم کربن به اتمسفر منتقل می کند. اگر حتی ۱ میلیون نفر در آن سال اضافی منتظر بمانند ، ما می توانیم ۷۰،۰۰۰،۰۰۰ کیلوگرم کربن را از ورود به هوا در یک سال پس انداز کنیم. تصور کنید ۱۰ میلیون بود یا ۱۰۰ میلیون. موضوعی است که باید قبل از انجام آن نسخه برتر درباره آن فکر کنید.

 http://www.cnet.com/


در حال پخش:
این را تماشا کنید:

این ویژگی های شگفت انگیز را در iOS 15 پیدا کردیم بتا۱۷:۳۸

چرخه ارتقا smartphone تلفن های هوشمند طولانی تر گردیده است

حتی با معاملات فریبنده ارائه گردیده توسط شرکت های مخابراتی ، چرخه ارتقا ظاهراً طولانی گردیده است. در سال های اخیر ، چندین گزارش نشان می دهد که چطور آمریکایی ها و اروپایی ها از اینکه تلفن های خود را برای مدت طولانی تری نگه دارند بسیار خوشحال هستند. در واقع ، در سال ۲۰۱۹ به روزرسانی های گوشی های هوشمند در دو بزرگترین شرکت مخابراتی ایالات متحده ، Verizon و AT&T به پایین ترین سطح رسیده است. به نظر می رسد شرکت های مخابراتی مانند T-Mobile و Verizon با ارائه برنامه های ماه به ماه ، که انعطاف پذیری و گزینه های بیشتری را ارائه می دهند ، به این مسئله پاسخ داده اند ، که نشان دهنده یک خروج بالقوه از “نرمال” یک نسخه دو ساله تلفن است.

منع عوامل بزرگ مانند اقتصاد جهانی درگیر در میان همه گیر گردیدن مداوم و همچنین افزایش تمرکز حواس ما نسبت به محیط زیست ، من فکر می کنم این روند به دلایل زیادی ادامه دارد. امروزه تلفن ها به مدت طولانی تر به روزرسانی نرم افزار و در نتیجه امنیت می کنند. به عنوان مثال ، آیفون ۶S 2015 با iOS 15 سازگار خواهد بود ، زمانی که نسخه کامل آن در پاییز عرضه می شود ، به طور بالقوه خواسته ها را برای یک نسخه دو ساله کاهش می دهد. (به هر حال ، بتا عمومی سیستم عامل بعدی آیفون iOS 15 در حال حاضر در اینجا موجود است و در اینجا نحوه بارگیری آن آورده گردیده است.)

علاوه بر همه اینها ، نوآوری در گوشی های هوشمند نیز به یک فلات رسیده است و این صنعت نشانه های برجسته آن است. یکی از آنها در حال بلوغ است: کاهش رگردید فروش گوشی های هوشمند همراه با تحول کندتر آنچه که ما نیاز داریم ، آنچه می خواهیم و غیره. در اینجا هیچ شگفتی بزرگی وجود ندارد: تلفنهای امروزی به جای نوآوری تحسین برانگیز که فقط سه یا چهار سال پیش دیده گردیده است ، از اصلاحات مطلوبی برخوردار می شوند.

کاهش شکاف فناوری

تا همین چند سال پیش ، تولیدکنندگان گوشی های هوشمند ما را مجبور کردند که در لبه صندلی های خود نشسته و منتظر تازه گردیدن طراحی بعدی باشیم. اما دیگر به همین اندازه نیست. با سری آیفون ۱۲ ، ۵G احتمالاً دزدگیرترین ویژگی آن بود – مشخصه ای که در نهایت باعث تحریک یک موتور سیکلت ارتقا یافته گردید. اما هیجان انگیزترین چیز برای بسیاری از ما در CNET MagSafe بود که به تازگی جدید نیست. فناوری انحصاری اپل که به شما امکان می دهد به صورت مغناطیسی به ضمیمه ها ضربه بزنید ، اولین بار حدود ۱۵ سال پیش با اولین نسل مک بوک پرو ارائه گردید. سپس برای آیفون ۱۲ دوباره معرفی گردید.

 مقایسه دوربین Galaxy S21 در مقابل آیفون 12

Patrick Holland / CNET

وقتی به آنچه در آیفون ۱۱ تغییر کرده نگاه می کنید ، مظنونان معمول را در لیست خود می بینید: ۵G ، صفحه OLED ، طراحی جدید. مسلما چند مورد دیگر وجود دارد که در همه جا نخواهید دید ، مانند MagSafe و سپر سرامیک ، اما هیچ چیز خارق العاده ای نیست که در مورد آنها واقعی بنویسید. شخصاً آخرین باری که توسط آیفون از من دور گردید در سال ۲۰۱۷ بود که اپل آیفون X را معرفی کرد که استانداردهای طراحی جدیدی را برای آیفون امروزی تعیین کرد. آیفون X دکمه فیزیکی صفحه اصلی و حاشیه های تیز نسخه های قبلی خود را از بین برد و وسیله ای زیبا و آینده نگرانه را ایجاد کرد که از خانواده آیفون ۱۲ الهام گرفته بود. همچنین ، برای اولین بار با اپل توانستیم قفل آیفون با Face ID ، فناوری تشخیص چهره اپل را باز کنیم.

با نگاه به آیفون ۱۳ ، روایت آشنا به نظر می رسد. شایعات حاکی از آن است که این یک نسخه فنی بزرگ ارتقا نخواهد یافت. ما انتظار داریم یک بریدگی کوچکتر ، باتری بزرگتر و سرعت تازه سازی صفحه سریع تر باگردید. آیا این تفاوت چشمگیری با آیفون ۱۲ دارد؟ من فکر نمی کنم بعلاوه تعدادی از این ویژگیهای آینده ، مانند صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز ، در حال حاضر در تلفنهای اندرویدی وجود دارد و مفهوم کاهش شکاف فناوری در فضای گوشیهای هوشمند را تقویت می کند. خود اپل می گوید که چرخه زندگی یک آیفون معمولی اکنون سه سال است. بنابراین این شرکت نسخه های جدید خود را بر این اساس بارگذاری می کند: ما هر سه سال یک بار دیگر مجدداً طراحی می شویم ، نه دو بار ، در این بین به روزرسانی های جزئی بیشتری داریم.

برای زخمی ترین پرچمدار امسال ، به دنبال سرنخ ها نباشید: خانواده Galaxy S21 سامسونگ. در اینجا تغییر برجسته به سخت افزار یا نرم افزار اعمال نگردیده است ، بلکه شاید به کمترین ویژگی آن رسیده باگردید: برچسب قیمت آن. قیمت S21 با قیمت شروع ۸۰۰ دلار (۷۶۹ پوند ، ۱،۲۴۹ دلار استرالیا) ، که ۲۰۰ دلار دلار کمتر از ۱۰۰۰ دلار Galaxy S20 سال گذشته است ، باعث جذابیت می شود معامله.

جدا از آن ، اختلافات عمده بین S21 و S20 سال گذشته عمدتا افزایشی بود. من به خاطر می آورم که هنگامی که رویداد مجازی بسته بندی نگردیده سامسونگ را پوشش می دادم ، برای تشخیص تفاوت های برجسته ، مجبور گردیدم بالای صفحه مشخصات خود بنشینم. اصلاحاتی در مورد مظنونان معمول از جمله پردازنده ، نرم افزار و ۵G انجام گردید. این ممکن است بخشی از پاسخ سامسونگ به بیماری همه گیر ویروس کرونا باگردید ، اما به مفهوم کاهش شکاف تکنولوژیکی اعتبار می بخگردید. همچنین جالب بود بدانید مواردی که سامسونگ از خانواده پرچمداران S21 رها کرد تا با این قیمت پایین تر مواجه شود. ما از حافظه قابل ارتقا ، هدفون های همراه و مشهورترین شارژر جعبه ای خداحافظی کردیم ، همانطور که سامسونگ از اپل پیشگویی می کرد – ظاهراً به نام محیط.

بیایید لحظه ای نیز به بررسی این س takeال بپردازیم: چه چیزی S21 را به یک خرید جذاب تبدیل می کند؟ به احتمال زیاد ، یک دوربین عالی ، عملکرد سریع ، طول عمر باتری و یک صفحه نمایش واضح با حاشیه های باریک در بالای لیست شما هستند. اما واقعیت این است که Galaxy S10 2019 دارای تمام این ویژگی ها است. هک ، حتی Galaxy S7 مربوط به پنج سال سال پیش این کار را کرد. حرف من این است که تغییرات سالانه بسیار فزاینده گردیده است ، به خصوص با توجه به زمینه افزایش قیمت گوشی های هوشمند ، اکثر مردم را مجبور به ارتقا سریع می کند.

 samsung-galaxy-zflip

Galaxy Z Flip سامسونگ .


آنجلا لنگ / CNET

آیا ما در اوج گوشی های هوشمند هستیم؟

من تلفن های تاشو را تخفیف نمی دهم. سامسونگ و هواوی پیشرفت غیر قابل انکاری در فناوری داشته اند و گوشی های خمیده آنها نحوه استفاده از تلفن های هوشمند را به طرز چشمگیری تغییر داده و می تواند آینده صنعت را نشان دهد. اما تلفن های تاشو با جریان اصلی فاصله زیادی دارند. تولیدکنندگان و شرکت های حمل و نقل تلفن در ایالات متحده ابتکاری ترین دستگاه ها را به قیمتی منتقل کرده اند که برای اکثر مردم به راحتی قابل دسترس نیست. به عنوان مثال ، قیمت Galaxy Z Fold 2 با قیمت ۲۰۰۰ دلار (۱،۷۹۹ پوند ، ۲،۹۹۹ پوند) و Mate X2 Huawei که هم اکنون در چین موجود است ، تقریبا ۳۰۰۰ دلار (۲۸۰۰ دلار ، ۱۹۸۵ پوند) شروع می شود. ۳،۶۴۰ دلار استرالیا تبدیل گردیده است). تا زمانی که این قیمت ها با آیفون ۱۲ پرو یا پرو مکس به برابری قیمت نرسند ، تلفن های تاشو همچنان محصولی جذاب خواهند بود.

نوآوری در گوشی های هوشمند راکد مانده است و این ضربه ای به شرکت های الکترونیکی مصرفی یا غول های فناوری نیست. آنها را طراحی کنید. شاید ما به اوج گوشی های هوشمند رسیده ایم و این تا جایی است که نیاز باگردید. این می تواند بخشی از دلیل کند گردیدن مسابقه برای به روزرسانی تلفن های شما باگردید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت