خبر : دو قاچاقچی با بستن ۲۵۶ واحد CPU به بدن قصد عبور دادن آنها از مرز را داشته اند

2021-07-11
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا دو قاچاقچی با بستن 256 واحد CPU به بدن قصد عبور دادن آنها از مرز را داشته اند دو قاچاقچی قصد داشتند حدود ۲۵۶ قطعه CPU را از طریق بستن آنها به بدن خود از مرز رد کنند. اما ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

دو قاچاقچی قصد داشتند حدود ۲۵۶ قطعه CPU را از طریق بستن آنها به بدن خود از مرز رد کنند. اما متاسفانه در گمرک و با تفتیش بدنی این قطعات کشف شد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، به دلیل کمبود جهانی CPU اکنون این پردازنده ها ارزش بالایی دارند. به همین دلیل دو قاچاقچی قصد داشتند صدها تعداد از این پردازنده ها را در روشی عجیب از مرز رد کنند.

مقامات گمرک هنگ کنگ در تاریخ ۱۶ ژوئن هنگامی که مشغول بازرسی یک کامیون بودند متوجه رفتارهای مشکوک راننده و کمک راننده شدند. پس از بررسی بار کامیون چیز مشکوکی به دست نیامد. اما با تفتیش بدنی آنها متوجه چیز عجیبی شدند. این دو فرد حدود ۲۵۶ واحد پردازنده از مدل‌های Intel Core i7-10700 و Core i9-10900K اینتل را با کمک سلفون به بدن خود چسبانده بودند و قصد قاچاق آنها را داشتند.

به نظر می رسد دستیابی به بهترین پردازنده های بازار از طریق قاچاق به یک امر عادی تبدیل شده باشد. زیرا قاچاقچیان دیگری در همین مسیر ۵۲ واحد تراشه اینتل را در قسمت صندلی راننده جاسازی کرده بودند که این بار نیز موفق به رد کردن آنها نشده و این محموله نیز کشف و ضبط شد. در ماجرای دیگری نیز گمرک هنگ کنگ ۲۲۰۰ پردازنده را که در یک کامیون کانتینر جاسازی شده بود کشف کردندن

 درین کامیون حدود ۶۳۰ دستگاه گوشی هوشمند و چند قلم دیگر از لوازم آرایشی نیز وجود داشته است. به خاطر کمبود جهانی تراشه ارزش سی پی یو ها بسیار افزایش یافت. این قطعات هم اکنون افزایش چشمگیری از نظر قیمت داشته و بسیاری از افراد برای دستیابی به آنها راه های مختلفی همچون قاچاق و پرداخت رشتوه های ۲۵۰۰ دلاری دست زده اند. بسیاری از شرکت های بزرگ نیز از تاثیر تعداد تراشه از جمله پردازنده های مرکزی، پردازنده های گرافیکی و سایر قطعات متاثر خواهند شد.


منبع : تکنا
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت