بنیانگذار Virgin Galactic ریچارد برانسون رسماً در حال راه رفتن به فضا بود

2021-07-11
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 richard-branson-1

برانسون صبح روز یکشنبه با SpaceShipTwo Unity از Spaceport America در نیومکزیکو به پرواز درآمد.


Virgin Galactic

ریچارد برانسون رسماً آخرین و مسلماً بزرگترین ماجراجویی خود را آغاز کرده است ، اما از قضا پرواز کوتاه یکشنبه به لبه فضا با هواپیمای فضایی وی کهکشانی کهکشانی خود ممکن است کوتاهترین مدت در مورد بسیاری از سوits استفاده های میلیاردر انگلیسی باگردید که شامل سفرهای بالون هوای گرم و سفرهای دریایی از طریق آتلانتیک است.

SpaceShipTwo Unity در ساعت ۸:۴۰ صبح MT (7:40 صبح PT) متصل به قسمت زیرین هواپیمای حامل WhiteKnightTwo VMS Eve از اسپیسپورت آمریكای نیومكزیكو پرواز كرد. هنگامی که پشت سر هم به حدود ۴۵۰۰۰ فوت (۱۳٫۷ کیلومتر) رسید ، حدود ۵۰ دقیقه پس از پرواز ، یونیتی از حوا جدا می شود و موتور موشک خود را شلیک می کند تا خود را تا لبه فضا افزایش دهد.

VMS Eve برای مادر برانسون حوا نامگذاری گردیده است که به علت عوارض COVID-19 در ژانویه درگذشت.

برانسون در یک پست وبلاگ نوشت: “او برای آخرین پیروزی ایستادگی کرد و توانست با ویروس مبارزه کند ، اما تمام انرژی خود را در این راه صرف کرده بود.” “او درسهای گلایدر را با لباس مبدل پسری گذراند و در جنگ جهانی دوم در WRENS (سرویس دریایی سلطنتی زنان) ثبت نام کرد … او مبتکر ، نترس ، بی امان بود – قبل از وجود این کلمه ، یک کارآفرین بود.”

پس از چند دقیقه سوختن موتور ، Unity باید به ارتفاعی حدود ۵۶ مایل (۹۰ کیلومتر) بالاتر از سطح زمین برسد. برخی می فهمند که این کمتر از تعریف رایج پذیرفته گردیده از فضا است که با یک راه خوب ، حتی ۱۰۰ کیلومتری (۶۲ مایل) آغاز می شود. با این حال ، ارتش ایالات متحده و ناسا خط تقسیم را در ۵۰ مایلی (۸۰ کیلومتری) تعیین کردند ، بنابراین همه اینها به وضوح کمی ذهنی است. و برای اهداف گردشگری فضایی ، شما بی وزنی را تجربه می کنید و به سیاره خانه ما که در خلأ سیاه فضا از هر دو ارتفاع قرار دارد ، نگاه می کنید.

قبل از پرواز ، برانسون گفت که “به زمین زیبای ما نگاه می کند و همه را در خود می گیرد و می فهمد که فقط ۵۰۰ نفر دیگر (از امروز شنبه ۵۷۰ نفر است) این کار را کرده اند”

همچنین بت موزه ، مربی اصلی فضانورد ویرجین ، تنها شخصی است که قبلاً در سال ۲۰۱۹ در کابین مسافربری SpaceShipTwo سوار گردیده است. مهندس ارگردید عملیات این شرکت ، کالین بنت ، و سیریشا بندلا ، معاون رئیس جمهور در دولت نیز حضور دارند. امور باندلا یک آزمایش تحقیقاتی را از دانشگاه فلوریدا انجام خواهد داد که شامل سازگاری بیولوژی گیاهی با ریز جاذبه است.

“پروازهای VG ، برای اولین بار ، توانایی نظارت فعال بر آزمایش ها هنگام پرتاب و ورود اولیه به فضا. این توانایی برای مطالعه زیست شناسی که تجربه پرتاب و سپس ریز جاذبه را دارد ، شاید به طرز شگفت انگیزی ، یک پیشرفت جدید بنیادی باگردید ، “گفت: راب فرل ، محقق اصلی آزمایش و استاد علوم باغبانی ، در بیانیه ای. “قبلاً همه آزمایشات باید منتظر بمانند تا سفینه فضایی در مدار قرار بگیرد تا آزمایش آزمایش شود.”

دو خلبان ویرجین کهکشانی که تحت کنترل وحدت هستند دیو مکی و مایکل ماسوچی هستند ، با فضانورد سابق ناسا سی جی استورکوو و ناسا سابق خلبان تحقیقاتی کلی لاتیمر با پرواز VMS Eve.

یونیتی پس از یک سفر کوتاه در جاذبه کوچک ، برای فرود به اسپورت اسپورت آمریکا بازگشت. برانسون قول داده است “چیزی بسیار هیجان انگیز اعلام کند تا به افراد بیشتری فرصت تبدیل گردیدن به فضانوردان را بدهد.”

می توانید جریان مستقیم را در اینجا و در توییتر و اینستاگرام دنبال کنید.

تقویم فضایی ۲۰۲۱ CNET را دنبال کنید تا در جریان آخرین اخبار فضایی امسال قرار بگیرید . حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت