بنیانگذار Virgin Galactic ، ریچارد برانسون سرانجام فضا را لمس می کند ، با خیال راحت برمی گردد

2021-07-11
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 richard-branson-1

ریچارد برانسون ساعاتی قبل از سفر به لبه فضا با یک شناور فضایی Virgin Galactic به Spaceport America در نیومکزیکو می رسد.


Patrick T. Fallon / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

میلیاردر بریتانیایی ریچارد برانسون آخرین و مسلماً بزرگترین ماجراجویی خود را با پرواز کوتاه روز یکشنبه به لبه فضا با هواپیمای فضایی Virgin Galactic خود با موفقیت به پایان رساند.

صدها نفر از مهمانان و رسانه های دعوت گردیده از کف صحرا در زیر در اسپیسپورت آمریکا در نیومکزیکو تماشا کردند که ناگهان مضراب دوتایی که توسط هواپیمای حامل VMS Eve در آسمان کشیده گردید ، تحت الشعاع سومین ستون سفید ناشی از موتور موشکی SpaceShipTwo Unity قرار گرفت. حدود ۴۵ دقیقه پس از برخاستن ، یونیتی از حوا جدا گردید ، موتور آن مشتعل گردید و فقط زیر یک دقیقه شلیک کرد و به سرعت بیش از ۳ ماخ رسید.

از سطح زمین مشاهده می شود ، یک خط سفید متمایز اما مشخص به سرعت در حال نقاشی است تقریباً به طور عمودی ، کاملاً به معنای واقعی آسمان ها.

 branson

The Virgin Galactic SpaceShipTwo هواپیمای فضایی وحدت و مادری از هم جدا می شوند در حالی که روز یکشنبه از اسپیسپورت آمریکا ، در نزدیکی حقیقت و پیامدها ، نیومکزیکو عبور می کنند.


پاتریک تی فالون / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایمس

برانسون آن را “تجربه یک عمر” در یک رادیو رادیواکتیو متزلزل از Unity به محض شروع به سر خوردن به زمین خواند. این صنعت پس از بازگشت دقیقاً در همان نقطه ای که VMS Eve از تقریباً یک ساعت قبل راه اندازی گردیده بود ، به یک عکس کاملاً عالی بازگشت. برانسون در توئیتی نوشت: “به طلوع عصر جدید فضایی خوش آمدید.”

VMS Eve برای مادر برانسون ، ایو نامگذاری گردیده است که به دلیل عوارض COVID-19 در ژانویه درگذشت.

برانسون در یک پست وبلاگ نوشت: “او برای آخرین پیروزی ایستادگی کرد و توانست با ویروس مبارزه کند ، اما تمام انرژی خود را در این راه صرف کرده بود.” “او درسهای گلایدر را با لباس مبدل پسری گذراند و در جنگ جهانی دوم در WRENS (سرویس دریایی سلطنتی زنان) ثبت نام کرد … او مبتکر ، نترس ، بی امان بود – قبل از وجود این کلمه ، یک کارآفرین بود.”

یونیتی آن را به ارتفاعی حدود ۵۶ مایل (۹۰ کیلومتر) بالاتر از سطح زمین رساند. برخی می فهمند که این کمتر از تعریف رایج پذیرفته گردیده از فضا است که با یک راه خوب ، حتی ۱۰۰ کیلومتری (۶۲ مایل) آغاز می شود. با این حال ، ارتش ایالات متحده و ناسا خط تقسیم را در ۵۰ مایلی (۸۰ کیلومتری) تعیین کردند ، بنابراین همه اینها به وضوح کمی ذهنی است. و برای اهداف گردشگری فضایی ، شما بی وزنی را تجربه می کنید و به سیاره خانه ما که در خلأ سیاه فضا از هر دو ارتفاع قرار دارد ، نگاه می کنید.

قبل از پرواز ، برانسون گفت که “به زمین زیبای ما نگاه می کند و همه را در خود می گیرد و می فهمد که فقط ۵۰۰ نفر دیگر (از امروز شنبه ۵۷۰ نفر است) این کار را کرده اند”

همچنین بت موزوس ، مربی اصلی فضانورد ویرجین ، در سال ۲۰۱۹ تنها کسی بود که قبلاً در کابین مسافربری SpaceShipTwo سوار گردیده بود. مهندس ارگردید عملیات این شرکت ، کالین بنت به همراه سیریشا بندلا ، معاون رئیس جمهور در امور دولت ، در آن بودند. . باندلا یک آزمایش تحقیقاتی را از دانشگاه فلوریدا انجام داد که شامل سازگاری بیولوژی گیاهی با جاذبه خرد بود.

“پروازهای VG برای اولین بار ، توانایی نظارت فعال بر آزمایشات هنگام پرتاب و ورود اولیه به فضا. این توانایی برای مطالعه زیست شناسی که تجربه پرتاب و سپس ریز جاذبه را دارد ، شاید به طرز شگفت انگیزی ، یک پیشرفت جدید بنیادی باگردید ، “راب فرل ، محقق اصلی آزمایش و استاد علوم باغبانی ، در بیانیه ای گفت. “قبلاً همه آزمایشات باید منتظر بمانند تا سفینه فضایی در مدار قرار بگیرد تا آزمایش انجام شود.”

دو خلبان ویرجین کهکشانی که تحت کنترل وحدت بودند ، دیو مکی و مایکل ماسوچی بودند ، با فضانورد سابق ناسا سی جی استورکوو و ناسا سابق خلبان تحقیق کلی لاتیمر که پرواز VMS Eve را انجام می دهد.

می توانید جریان مستقیم را در اینجا و در توییتر و اینستاگرام دنبال کنید.

بسیاری از سو adventure استفاده های ماجراجویی برانسون شامل بالون هوای گرم از راه دور و سفرهای قایقرانی اقیانوس اطلس است.

دنبال کنید ] تقویم فضایی سال ۲۰۲۱ CNET جهت اطلاع از آخرین اخبار فضایی امسال. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت