Google با خط مشی های کار از راه دور “ریاکارانه” کارمندان را عصبانی می کند

2021-07-11
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 Google SVP Urs Hölzle

مدیر ارگردید Urs Hölzle هفته گذشته به کارمندان خود گفت که از نیوزیلند کار خواهد کرد.


Stephen Shankland / CNET

همانطور که کارمندان Google در سراسر جهان برای کارهای پس از همه گیری در غول فناوری برنامه ریزی می کنند ، Laura de Vesine در میان آنها نخواهد بود. ماه ها ، de Vesine ، یک مهندس ارگردید قابلیت اطمینان سایت ، با یک شرکت رفت و آمد کرد و در آنجا احتمالاً جابجا گردید. او که از سیاست های انعطاف ناپذیر گوگل خسته گردیده بود ، اخطار خود را تحویل داد. آخرین روز او جمعه است.

برای de Vesine ، تلاش گوگل برای جاسوسی کارمندان خود پس از یک سال کار از راه دور ، با عدم تصمیم گیری و فروش مجدد کالا همراه بوده است. پاییز گذشته ، به تیم او گفته گردید که باید از دفتر شرکت در سانیوال ، کالیفرنیا ، حدود ۴۰ مایلی جنوب سانفرانسیسکو ، به کارولینای شمالی نقل مکان کند. احتمال کاهش قیمت مسکن در منطقه خلیج فارس و رفت و آمد طولانی مدت بسیار جالب توجه بود. وی گفت ، این حرکت با کاهش ۱۵ درصدی حقوق همراه بود. سپس در اواخر ماه مارس ، به تیم گفته گردید که این کاهش ۲۵ درصدی است. حدود یک ماه بعد ، برنامه های جابجایی تیم به کلی منتفی گردید.

“این احساسی است که نمی توانم واقعاً از منطقه خلیج خارج گردیده و برای آن کار کنم. گوگل برای من کافی است که تصمیم به ترک آن بگیرم. ” “این واقعیت است که Google نیازهای انسانها را در اولویت قرار نمی دهد. واقعیت این است که ما در خارج از کار زندگی می کنیم ، در واقع افراد خانواده دارند.”

اگرچه کار از راه دور آمریکای شرکت ها را فرا گرفته است ، اما Google تمایلی به اجازه کارکنان برای انجام این کار به طور دائمی نداشته است ، رویکردی که توییتر و Reddit در پیش گرفته اند. گوگل تنها شرکت فناوری نیست که با افزایش تمایل نیروی کار خود برای انعطاف پذیری کشتی می گیرد. اپل با واکنش خاص کارمندان روبرو گردیده است ، در حالی که فیس بوک فقط گزینه های کار از راه دور را برای همه کارمندان خود گسترش داده است. اما روشی که غول جستجو در ارائه برنامه های خود انجام داده است ، مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

در ماه مه ، مدیر عامل شرکت Sundar Pichai از برنامه های برای یک محیط کار “ترکیبی” رونمایی کرد که بیشتر کارمندان نیاز به کار در دفاتر خود حداقل سه روز در هفته از ماه سپتامبر دارند. تحت ساختار جدید ، ۲۰٪ از شرکت از راه دور کار می کند. ۲۰٪ دیگر می توانند از مکان های جدید کار کنند. افرادی که نقل مکان می کنند می توانند بر اساس بازار محلی تعدیل حقوق بگیرند. بخش عمده ای از Google با کار در دفتر ، همانجایی که متوقف گردیده است را انتخاب می کند. گوگل تقریباً تمام Alphabet را تشکیل می دهد ، یک شرکت هولدینگ که بیش از ۱۳۵۰۰۰ کارمند تمام وقت دارد.

در حالی که این شرکت مرتب سازی می کند چه کسی در کجا کار می کند و به چه میزان حقوق دریافت می کند ، کارمندان Google می گویند که تنش ایجاد گردیده است نقل و انتقالات اداری ، تنظیمات جبران خسارت و کارهای از راه دور. آنها می گویند ، رقابت برای نقل و انتقالات و احتمال کاهش حقوق ، عصبانیت فزاینده ای را برانگیخته است. گرد و غبار در مورد آینده سیاست های محل کار این شرکت می تواند همه افراد غول فناوری را تحت تأثیر قرار دهد.

این اهانت هفته گذشته گردیدت گرفت ، زمانی كه Urs Hzlzle ، یكی از مدیران باسابقه ترین و ارگردیدترین شركت ، طبق برنامه ایمیلی كه فرستاد ، اعلام كرد كه قصد دارد از راه دور از نیوزیلند كار كند برای کارمندان که توسط CNET مشاهده گردیده است. برنامه های Hölzle کارگران درجه دار را خشمگین کرد ، زیرا آنها این کار را ویژه برای رهبری شرکت می دانند ، در حالی که کارمندان سطح پایین مجبور بودند که از طریق یک پروسه تقاضای مشخص و نامشخص کنار بیایند.

سخنگوی Google از ارائه Hölzle برای مصاحبه خودداری كرد. سخنگو گفت که درخواست جابجایی Hölzle سال گذشته ، قبل از تعیین سیاست های بازگشت Google به دفتر ، ارسال و تأیید گردیده بود ، اما این حرکت به دلیل محدودیت های سفر به تأخیر افتاد.

تحریک درباره سیاست های کار از راه دور منبع جدیدی از اصطکاک را فراهم کرده است برای شرکتی که کارمندانش قبلاً در شورش علیه رهبری بسیار تجربه کرده اند. کارگران نسبت به رفتارهای نادرست جنسی گوگل ، فعالیت آن در چین و برکناری محققان که سیستم های هوش مصنوعی این شرکت را مورد انتقاد قرار داده اند ، اعتراض کرده اند.

آنچه در Google اتفاق می افتد لزوماً در Google باقی نمی ماند. برای بیش از دو دهه ، غول جستجو آهنگی برای فرهنگ اداری در سیلیکون ولی ایجاد کرده است ، و پیشگامان مزایای کارمندان مجلل مانند غذای رایگان و خدمات ورزشی است. تأثیر سیاست های کار از راه دور Google می تواند بسیار گسترده شود ، زیرا سایر شرکت ها به عنوان راهنما به عنوان تیتان فناوری نگاه می کنند.

“آندریا واناکر” ، مدیرعامل Sparkx5 ، شرکتی که برای بهبود فرهنگ کارمندان با مشتریان شرکتی کار می کند ، گفت: “Google نقش بسیار اساسی در صنعت دارد.” “برخی از سازمانها ممکن است از اقداماتی که گوگل انجام می دهد الهام گرفته و بگویند ،” اوه ، بسیار جالب است. ما نیز باید همین کار را انجام دهیم. “http://www.cnet.com/”

“آزمایش” نیوزیلند

Hölzle ، معاون ارگردید زیرساخت فنی Google ، شخصیتی قابل احترام در این شرکت است. وی یکی از ۱۰ کارمند اول گوگل بود و به دلیل ایجاد بنیان فناوری اطلاعات سرورها و شبکه ها ، به او اعتبار داده گردیده است. اما برای برخی از گوگل ، وی ایمیل جابجایی ، که در تاریخ ۲۹ ژوئن ارسال گردیده بود و قبلاً گزارش نگردیده بود ، نابرابری های سیستم شرکت برای تصمیم گیری در مورد کار از راه دور را نشان می داد.

“بعد از سه دهه در ایالات متحده ، من و همسرم احساس کردیم وقت آن است که Hölzle نوشت: “مکان جدیدی را در نظر بگیرید.” ما تصمیم گرفته ایم یک سال را در نیوزیلند بگذرانیم و ببینیم چگونه آن را دوست داریم. برای اینکه واضح باگردید: من بازنشسته نمی شوم ، فقط مکانم را تغییر می دهم! “

 img-8736

رهبری گوگل کار شخصی را در پردیس های شرکت ادامه می دهد.


Richard Nieva / CNET

وی در ایمیل ، این اقدام را “آزمایش” می خواند و می گوید ادامه کار در منطقه زمانی اقیانوس آرام برای او مشکلی نخواهد داشت زیرا “زود قیام” است. او یادداشت را با “Kia pai tō rā” یا “روز خوبی داشته باشید” در مائوری به پایان می رساند.

سلام به همه ،

بعد از سه دهه در ایالات متحده ، من و همسرم احساس کردیم که زمان آن رسیده است که مکان جدید ما تصمیم گرفته ایم که یک سال را در نیوزیلند بگذرانیم و ببینیم که چگونه آن را دوست داریم. برای اینکه روشن شود: من بازنشسته نمی شوم ، فقط مکانم را تغییر می دهم! ما در حال بررسی این آزمایش هستیم. اگر همه چیز خوب پیش برود ، ممکن است تصمیم بگیریم بیشتر بمانیم اما با حرکاتی مانند تز ، خوب است که ذهن باز داشته باشیم! : -)

با وجود فاصله جغرافیایی ، نیوزلند بسته به زمان سال فقط ۳-۵ ساعت از کالیفرنیا جبران می شود ، بنابراین من در لیست موجود کار می کنم. من خیلی زود بلند می شوم ، بنابراین این یک تنظیم بزرگ نخواهد بود و من به وقت کالیفرنیا کار می کنم. با باز گردیدن اوضاع (سفر به NZ هنوز در قرنطینه آنها پیچیده است) ، من انتظار دارم که به طور منظم در منطقه خلیج باشم بنابراین شما به صورت ۳D به دیدن من ادامه خواهید داد.

از آنجا که بسیاری از شما من را در GVC می بینید و ممکن است در مورد سابقه دفتر کار جدید من تعجب کند ، من می خواستم زودتر از موعد در مورد حرکت خود شفاف باشم. من مشتاقانه منتظر این ماجراجویی هستم و می خواهم نتایج “آزمایش” جابجایی ما را با شما در میان بگذارم.

Kia pai tō rā [have a nice day]،

-Urs

دو کارمند Google گفتند که وضعیت Hölzle شرکت را در بر می گیرد سیاست های “ریاکارانه”. هر دو شکایت داشتند که این جابجایی یک استاندارد دوگانه را نشان می دهد که در آن قوانین مختلف برای مدیران در رده های بالاتر اعمال می شود. در حالی که تأیید وی سال گذشته بود ، به کارمندان Google که اکنون مراحل درخواست کار از راه دور را طی کرده اند گفته گردیده است که تصمیمات حداکثر تا ماه آگوست نمی گیرند. تأیید این اقدام هالزل قبل از آغاز روند انجام گردید.

كارمندان گفتند كه اخبار مربوط به جابجایی هالزل خصوصاً مبهوت است زیرا وی به ویژه در برابر كار از راه دور سر و صدا داشته است. دی وسین ، گوگلر مستعفی ، گفت که هولزل این سیاست را دارد كه اجازه ندهد افراد از راه دور كار كنند مگر اینكه به یك دفتر منصوب شوند و او كار دور از كار را برای افرادی كه به سن خاصی از سن خود نرسیده اند در نظر نخواهد گرفت.

سخنگوی Google از اظهارنظر در مورد این ادعاها خودداری کرد اما گفت که هر کارمندی فارغ از گروه یا بخش خود واجد شرایط درخواست کار از راه دور است. پس از انتشار این داستان ، سخنگو افزود كه برخی از كارمندان از تمام سطوح سازمان Hölzle برای كار از راه دور یا نقل و انتقال دفتر تأیید می شوند.

مشخص نیست كه آیا حقوق Hölzle به بازار محلی تنظیم می شود ، همانطور كه ​​برای سایر كارمندان نقل و انتقال داده می شود به یک مکان جدید سخنگوی گوگل از اظهار نظر در مورد غرامت وی ​​خودداری کرد. اگر این قانون در مورد Hölzle اعمال شود ، احتمالاً او دستمزد خود را کاهش می دهد. طبق گزارش Expatistan ، Mountain View ، کالیفرنیا ، محل استقرار Hölzle ، ۱۸ درصد گرانتر از اوکلند ، بزرگترین شهر نیوزیلند است. (معلوم نیست هالزل به چه شهری منتقل گردیده است.)

“من باید ترک کنم”

موضع گوگل در مورد حقوق باعث گردیده است که غول فناوری بازتاب داشته باگردید. در حالی که برخی از شرکت های فناوری ، مانند Reddit ، گفته اند که هرجا کار کنند به San Francisco یا New York City کارمندان پرداخت می کنند ، اما Google برای ایجاد تنظیمات حقوق قاطعانه تصمیم گرفته است. ماه گذشته ، گوگل ابزاری داخلی را منتشر کرد که به کارکنان تخمین می زند در صورت جابجایی چگونه حقوق آنها تحت تأثیر قرار می گیرد.

یکی از کارمندان Google که در سانفرانسیسکو مستقر است ، گفت که مایلند از کشور خارج شوند و در کنار شریک زندگی خود باشند. کارمند در یک مکان “گران قیمت گردشگری” که شریک زندگی در آن بزرگ گردیده است ، نقل مکان می کند. Google دفتر در شهر ندارد ، بنابراین کارمند درخواست کار از راه دور را داده است. اما با توجه به ابزار حقوق و دستمزد ، ۲۵ درصد کاهش حقوق خواهد داشت.

این کارمند که در مصاحبه ای جلوی اشک خود را گرفته بود ، گفت که این وضعیت باعث گردیده است که آنها به فکر ترک شرکت باشند.

کارمند گفت: “من Google را به جای شریک زندگی خود انتخاب نمی کنم.” “اگر من یا نمی توانم با مدیرم کار کنم یا چیزی را کشف کردم ، مجبور به ترک کار هستم. گوگل آنقدرها عالی نیست.”

سیاست های کار از راه دور نیز باعث آسیب به افراد اطراف کارگران Google گردیده است. شریک یکی از کارمندان گوگل که با CNET صحبت کرد گفت که این کارمند در طی شیوع بیماری به ساحل شرقی نقل مکان کرده است تا بتوانند با هم زندگی کنند. اکنون ، ممکن است این زوجین به رابطه خود پایان دهند ، زیرا انتظار می رود کارمند Google در ماه سپتامبر به منطقه خلیج بازگردد.

برخی از کارمندان در مورد انگیزه های گوگل برای تأکید بر کار حضوری حدس می زنند. گوگل سرمایه های عمده ای در املاک و مستغلات در مراکز تجاری خود دارد ، از جمله برخی هنوز در حال توسعه هستند. نیروی کار پراکنده در سراسر جهان باعث می شود که این سرمایه گذاری ها از کاربرد کمتری برخوردار باشند. در ماه مه ، سان خوزه ، کالیفرنیا ، برنامه هایی برای پردیس ۸۰ جریب گوگل را که شامل فضای اداری ، مسکن و خرده فروشی است ، تصویب کرد. جیک روزنفلد ، استاد دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس ، گفت: برای شرکتی که هویت آن تا حدی با امکانات عجیب شرکت ها و فرهنگ غریب مرتبط است ، سیاست های سختگیرانه در مورد نقل و انتقالات اداری و تعدیل حقوق می تواند راهی برای جلب فشار کارمندان باگردید. که در مورد جبران خسارت تحقیق می کند.

روزنفلد گفت: “این می تواند تلاشی برای ضدعفونی کردن افراد از حرکت باگردید.” “یکی از راه های تشویق کارمندان بدون سنگین بودن یا قول دادن به وعده های قبلی این است که بگوییم ،” نگاه کنید ، اگر تصمیم بگیرید از مراکز ما خارج شوید ، ساختار متفاوتی برای حقوق و دستمزد وجود خواهد داشت. “http: //www.cnet. com / “

کارمندان می گویند یکی از سخت ترین قسمتهای سیستم بازگشت Google به دفتر کار ، عدم توانایی در برنامه ریزی برای آینده با عزیزانشان است. Google در بیشتر مراحل” مبهم و کمکی “نکرده است سال ، یک کارمند گفت. این آشفتگی باعث گردیده است که کارگران مجبور باشند تصمیمات اساسی مانند تحصیل در کودکان و اجاره های آپارتمان را در هوا رها کنند.

“یک نقطه درد بزرگ برای من عدم اطمینان بوده است” “عدم تمایل رهبری Google به تعهد به خط مشی و تعهد به سیاستی که واقع گرایانه به نظر می رسد بوده است.”

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت