با MacOS Monterey در M1 MacBook Air کار می کنیم

2021-07-12
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 img-4551

MacOS Monterey beta به شما امکان می دهد ویژگی های توسعه را امتحان کنید.


Dan Ackerman / CNET

مدتی فرصت داشتم تا با نسخه عمومی بتا MacOS Monterey بازی کنم و تاکنون تعداد انگشت شماری از موارد وجود دارد که واقعاً مرا از بین می برد. گفته گردید ، تقریباً مانند هر به روزرسانی سیستم عامل ، از Monterey تا Windows 11 تا iOS 15 ، بیشتر ویژگی های جدید مواردی هستند که شما احتمالاً هرگز استفاده نخواهم کرد ، یا حتی پیدا خواهم کرد. کارهای زیادی که ما در رایانه های خود انجام می دهیم مبتنی بر مرورگر است که اهمیت پلتفرم بسیار کمتر از گذشته است.

گفته گردید ، چند ویژگی جدید MacOS واقعاً به نظر من بسیار مفید آمد. توجه داشته باشید که این هنوز بتا است و برخی از ویژگی های وعده داده گردیده هنوز در دسترس نیستند یا هنوز به خوبی کار می کنند.

 http://www.cnet.com/


اکنون در حال پخش است:
این را تماشا کنید:

با MacOS Monterey امکان پذیر است۵:۴۴

مثل همیشه ، من پیشنهاد می کنم که نسخه بتا سیستم عامل را روی دستگاه مهم مأموریت خود نصب نکنید ، یا تنها شما اما آنچه را که می خواهی انجام بده ، من پلیس لپ تاپ نیستم.

FaceTime در مرورگر شما

تعداد تغییرات صوتی ، تصویری و چیدمان به FaceTime وارد می شود ، اما مهمترین تغییر تا حد زیادی توانایی دعوت از هر کسی است ، حتی اگر آنها برای برقراری تماس FaceTime از طریق پیوند مرورگر به هیچ وجه دستگاه Apple (19459005) ندارند.

FaceTime را در Mac خود باز کنید ، پیوند ایجاد کنید و آن را به هر طریقی که می خواهید به اشتراک بگذارید. فقط می توانید آن را کپی کرده و از طریق ایمیل یا چت Google ارسال کنید.

تاکنون ، من متوجه گردیده ام که نسخه مرورگر در مقایسه با تماس مستقیم FaceTime به FaceTime کمی متزلزل است ، اما با باز کردن این سیستم عامل به طور گسترده ، می توانم FaceTime را بسیار نزدیک به یک رقبای بزرگنمایی بدانم تماس های کاری اکنون

 img-4543

زبانه های سافاری متناسب با رنگ.


دن آکرمن / CNET

زبانه های Safari سبک می گیرند

من معمولاً یک کاربر مرورگر Chrome هستم ، بیشتر به این دلیل که همگام سازی تجربه من در سیستم های Windows و Mac آسان است. اما Safari در Mac با گذشت زمان واقعاً به یک تجربه عالی تبدیل گردیده است
، و آخرین موارد اضافه گردیده واقعا برجسته است.

اگر از خستگی برگه رنج می برید ، گروه های جدید برگه به ​​شما امکان می دهند دسته ای از برگه های باز را تقریباً مانند یک پوشه با هم گروه کنید و به صورت فلاش بین گروه های مختلف جابجا شوید. شما می توانید به هر روشی که بخواهید آنها را برچسب گذاری و سازماندهی کنید و پیمایش آسان تر از روشی است که من برای این کار انجام می دادم ، با باز کردن پنجره های مختلف مرورگر ، هر کدام با زبانه های خاص خود.

همچنین یک نسخه بصری بسیار جالب نیز وجود دارد. خود این برگه ها در قالب طراحی صفحه قرار گرفته و ترکیب بهتری دارند ، در حالی که قبلاً ، آنها به معنای واقعی کلمه از بالای صفحه خارج می گردیدند. این یک تفاوت ظریف است ، اما یک ظاهر بسیار تمیزتر است. من مخصوصاً عاشق این هستم که چگونه رنگ نوار برگه در حین پرواز تغییر کند تا با هر صفحه ای که باز کرده اید ترکیب شود.

انقلابی نیست ، اما نحوه مشاهده و استفاده از برگه های مرورگر مدت زیادی راکد بوده است به طوری که این طراحی جدید واقعاً تمرکز خود را بر روی آنچه می خوانید ، قرار می دهد نه دریچه زبانه هایی که در بالای صفحه قرار دارند. پنجره

 img-4549

دست خط عادی من خیلی بدتر است.


دن آکرمن / CNET

متن زنده یاد می گیرد عکس های شما را بخواند

این در واقع ترفند جدیدی نیست ، اما برای مکینتاش جدید است. یک تصویر را در Preview یا Photos باز کنید و می توانید متن را در تصویر برجسته و کپی کنید. در تست من ، خیلی خوب جواب داد ، و من هم با متن دست نویس و هم با متن چاپ گردیده تلاش کردم.

علاوه بر برش و چسباندن متن ، می توانید شماره تلفن ها و وب سایت ها را نیز برجسته کنید. برای یک شماره تلفن ، می توانید با آن تماس بگیرید ، پیامک کنید یا FaceTime ، و برای یک URL ، می توانید آن را در Safari باز کنید یا یک پنجره پیش نمایش سریع باز کنید. بله ، برنامه هایی مانند Google Lens برای همیشه قادر به انجام این کار بوده اند ، اما درست است که مستقیماً در سیستم عامل تعبیه گردیده باگردید.

برخی از ویژگی های جدید دیگر ، مانند کنترل جهانی برای استفاده از صفحه کلید Mac و صفحه لمسی یا ماوس در iPad ، هنوز در نسخه بتا نیستند. نسخه رسمی MacOS Monterey در اواخر امسال انتظار می رود.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت