بازنمایی آمریکای آسیایی در فیلم در حال افزایش است – اما نفرت ضد آسیایی در دنیای واقعی نیز همین است

2021-07-12
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

جیمی وونگ ، ستاره فیلم Wish Dragon از نتفلیکس ، که به عنوان یک ستاره یوتیوب به شهرت رسید ، گفت این “عصر طلایی” نمایندگی آسیا در سینما است. اما در همان زمان ، سال گذشته برای جامعه آسیایی آمریکایی و جزیره اقیانوس آرام که تقریباً حملات روزانه ای در ایالات متحده داشته اند ، کابوسی بوده است.

۲۰۲۱ در حال شکل گیری به عنوان یک سال پرچم برای آسیایی ها در رسانه ها است. فیلم Minari وجود داشت که منجر به بهترین بازیگر نقش مکمل زن اسکار برای Yuh-Jung Youn گردید ، تنها دومین بازیگر زن آسیایی تبار که در آن رده برنده گردید. کارگردان Chloé Zhao برنده بهترین کارگردانی برای Nomadland گردید و در این فیلم حماسی جهان پسند جهان مارول Eternals شرکت خواهد کرد. اما قبل از آن ، مارول شانگ چی و افسانه ده حلقه را منتشر خواهد كرد.

با این حال خشونت علیه جامعه AAPI نیز در بالاترین حد خود قرار دارد که به لطف رسانه های اجتماعی و دوربین های تلفن های هوشمند بیشتر دیده می شود. آگاهی عمومی از اپیدمی در ماه مارس به اوج خود رسید ، پس از آنکه یک تیرانداز در آتلانتا هشت نفر را کشت – شش نفر از آنها زن آمریکایی آسیایی بودند. و حتی اگر توجه به مسئله از بین رفته باگردید ، حملات انجام نگردیده است.

 http://www.cnet.com/


اکنون در حال پخش است:
این را تماشا کنید:

جیمی وونگ در مورد اهمیت نمایندگی آسیا صحبت می کند …۲۲:۰۲

به همین دلیل نمایندگی آسیا در فیلم و تلویزیون بسیار مهم است. همانطور که در مورد Minari ، این فرصتی است که یک داستان آمریکایی را با شخصیت ها و خانواده ها بگویید که برخی ممکن است به طور سنتی آمریکایی بدانند. غالباً خیلی آسان است که آمریکایی های آسیایی را به عنوان بیگانه ترسیم کنیم ، بنابراین حضور پایدارتر در صفحه نمایش ، در کنار داستان های منحصر به فرد آنها ، راهی برای از بین بردن این تفکر است که آمریکایی های آسیایی متفاوت هستند. وونگ در مصاحبه ای با سریال Now What از CNET گفت ، مهمتر از هر زمان دیگری این است که مردم این داستان ها را می سازند و شما می توانید فوریت دوباره ای را تجربه کنید.

و اگرچه یک فیلم بزرگ مارول مانند شانگ-چی ، با بازی سیمو لیو ، بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت ، وونگ اشاره ای برگشت به هارولد و کومار برو به قلعه سفید ، با بازی جان چو (که با وونگ در آن بازی می کند Wish Dragon) و کال پن ، به عنوان نمونه ای از فیلم که در او طنین انداز گردید. دلیلش این بود که در آن یک شخصیت اصلی ، با بازی چو ، بازی می کرد که فقط یک پسر خوش ذوق ، خنده دار اما دست و پا چلفتی بود. کسی که ورزش های رزمی را نمی دانست اما سرانجام به دختر رسید.

وونگ گفت: “هرچه الگوهای مثبتی داشته باشیم ، اخبار و چیزهای مثبت بیشتری داشته باشیم ، بهتر می توانیم خود را در جامعه منعکس كنیم.”

وونگ گفت كه افزایش نفرت و خشونت ضد آسیایی “از نظر ذهنی خشن بوده است.”

“شاید از آنجا ،” ما می توانیم تغییرات معناداری ایجاد کنیم. “

Now What یک مجموعه مصاحبه ویدیویی با رهبران صنعت ، افراد مشهور و تأثیرگذار است که روندهای موثر بر مشاغل را پوشش می دهد و مصرف کنندگان در میان “عادی جدید”. در دنیای ما همیشه تغییری ایجاد خواهد گردید و ما اینجا خواهیم بود تا در مورد چگونگی پیمایش در آن بحث کنیم.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت