گزارش می گوید ، ایلان ماسک بلیط Virgin Galactic را برای سفر به فضا خریداری می کند

2021-07-12
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 Elon Musk

گزارش گردیده است كه مدیر عامل تسلا و SpaceX بلیط فضایی را با Virgin Galactic خریداری كرده اند.


گتی ایماژ

طبق یکشنبه گزارش وال استریت ژورنال ، ایلان ماسک قصد دارد با Virgin Galactic به فضا سفر کند. تصمیم میلیاردر در مورد شجاعت به فضا راه مالک Blue Origin جف بزوس و ریچارد برانسون از Virgin Galactic را دنبال می کند که آنها همچنین آرزوی سفرهای فضایی را دارند.

مشخص نیست كه ماسك ، مدیرعامل هر دو سازنده اتومبیل الكتریكی تسلا و شركت موشكی SpaceX ، در لیست انتظار طولانی Virgin Galactic قرار دارد. بلیط های سفر فضایی آن هر کدام ۲۵۰،۰۰۰ دلار فروخته گردیده است.

برانسون یک پرواز کوتاه فضایی را روز یکشنبه با هواپیمای فضایی Virgin Galactic خود به پایان رساند. این سفر که از اسپیسپورت امریکا در نیومکزیکو آغاز گردید ، اولین باری است که میلیاردر انگلیسی وارد فضا گردیده و با کابین خدمه کامل سفر می کند. برانسون این سفر را “تجربه یک عمر” در یک انتقال رادیویی ارسال گردیده هنگام بازگشت هواپیما به زمین خواند.

بیشتر بخوانید: ریچارد برانسون از Virgin Galactic در اولین پرواز تاریخی لبه فضا را لمس می کند

قبل از پرواز روز یکشنبه خود ، برانسون دوست خود را با ماسک در یک توییت تصدیق کرد و گفت که ” صبح را با یک دوست شروع کنید. ”

ماسک مدتی است نگاه خود را به فضا معطوف کرده است. وی قصد دارد موشكهای بزرگ را به فضا بفرستد تا در نهایت به مریخ برسد و در این بین مشغول ارسال مأموریتهای ذخیره مجدد به ایستگاه فضایی بین المللی و قرار دادن ماهواره ها در مدار در مدار بوده است.

بزوس ، که هفته گذشته از سمت خود به عنوان مدیر عامل آمازون کناره گیری کرد ، قصد دارد در تاریخ ۲۰ ژوئیه با موشک New Shepard Blue Origin به فضا برود.

تسلا ، SpaceX و Virgin Galactic این کار را نکردند. بلافاصله به درخواست CNET برای اظهار نظر پاسخ دهید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت