مایکروسافت برای به دست آوردن شرکت امنیت سایبری RiskIQ

2021-07-12
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 microsoft-logo-laptop-3802

آنجلا لنگ / CNET

مایکروسافت در تلاش است نمونه های امنیتی خود را با افزودن RiskIQ گسترش دهد. این غول فناوری روز دوشنبه گفت که قصد دارد RiskIQ ، یک شرکت امنیت سایبری مستقر در سانفرانسیسکو را خریداری کند که به کشف و ارزیابی تهدیدات در سراسر شبکه های سازمانی و زنجیره های تأمین کمک می کند.

“اریک Doerr ، معاون رئیس امنیت ابر در مایکروسافت ، در یک پست وبلاگ نوشت:” با دستیابی به RiskIQ ، ما به ماموریت خود برای کمک به مشتریان در دفاع از دارایی دیجیتال در حال رگردید در برابر افزایش تهدیدات سایبری ادامه خواهیم داد. ” وی افزود که این خرید به مایکروسافت این امکان را می دهد تا به شرکت ها کمک کند “دید جامع تری نسبت به تهدیدات جهانی برای مشاغل خود ایجاد کنند ، دارایی های آسیب پذیر رو به اینترنت را درک کنند و اطلاعات تهدیدات کلاس جهانی را بسازند.” ۱۹۶۵۹۰۰۶] برای جالبترین مرورها ، اخبار و ویدیوهای روز در CNET مشترک شوید.

این معامله پس از چندین حمله سایبری برجسته در سال گذشته انجام گردید که بر آژانس های فدرال و شرکت های خصوصی تأثیر گذاشته است. سال گذشته ، یک کارزار هکری که با استفاده از نرم افزارهای آلوده شرکت مدیریت فناوری اطلاعات SolarWinds همراه با سایر روش ها ، هزاران سازمان را نقض کرد و دست کم در ۹ آژانس فدرال و ۱۰۰ شرکت خصوصی فعالیت داشت. در ماه دسامبر ، مایکروسافت گفت که بیش از ۴۰ مشتری را که در این حمله هدف قرار گرفته اند ، شناسایی کرده و سیستم های آن نیز در معرض دید قرار گرفته است.

شرایط معامله اعلام نگردیده است. روز یکشنبه ، بلومبرگ گزارش داد که مایکروسافت بیش از ۵۰۰ میلیون دلار برای RiskIQ پرداخت می کند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت