واکسن جانسون و جانسون به موارد نادری از اختلال خود ایمنی مرتبط است

2021-07-13
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1232272873

واکسن Janssen COVID با یک عارضه جانبی نادر مرتبط گردیده است.


گتی ایماژ

سازمان غذا و دارو روز دوشنبه با اعلام هگردیدار در مورد افزایش خطر ابتلا به سندرم گیلن-باره ، اختلالات عصبی که به اعصاب آسیب می رساند و می تواند منجر به فلج شود ، در برگه واکسن COVID-19 جانسون و جانسون اعلام کرد. [۱۹۶۵۹۰۰۵] “سخنگوی FDA در بیانیه ای به CNET گفت:” بر اساس تجزیه و تحلیل داده های گزارش دهنده رویداد منفی واکسن (VAERS) ، ۱۰۰ گزارش مقدماتی پس از واکسیناسیون با واکسن Janssen وجود داشته است. ” براساس FDA ، نود و پنج مورد جدی بود و نیاز به بستری گردیدن در بیمارستان داشت ، و یک مورد گزارش گردید.

موارد Guillain-Barré معمولاً حدود دو هفته پس از واکسیناسیون اتفاق می افتد و به طور معمول در مردان ۵۰ ساله و بالاتر مشاهده می شود ، به بیانیه ای از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها. CDC گفت که در نشست آینده کمیته مشورتی در زمینه روشهای ایمن سازی در مورد پیوند بین تنها واکسن تک دوز COVID ایالات متحده و اختلال خود ایمنی بحث خواهد کرد. همچنین گفته گردید که اکثر افراد به طور کامل از سندرم گیلن باره بهبود می یابند.

FDA گفت: مزایای شناخته گردیده واکسن COVID-19 جانسون و جانسون بیشتر از خطرات شناخته گردیده است. اما افرادی که دچار تزریق جانسون و جانسون گردیده اند ، در صورت بروز علائم زیر در FDA ، باید به دنبال پزشک باشند: ضعف یا احساس سوزن سوزن گردیدن ، به ویژه در پاها یا بازوها ، که بدتر گردیده و به سایر قسمت های بدن گسترش می یابد. مشکل در راه رفتن مشکل در حرکات صورت ، از جمله صحبت کردن ، جویدن یا بلعیدن. دو دید یا عدم توانایی حرکت چشم ها. یا مشکل در کنترل مثانه یا عملکرد روده.

جانسون و جانسون در بیانیه ای گفتند که این موضوع در حال بحث و گفتگو با FDA و سایر تنظیم کنندگان است. در مورد ارتباط بین واکسن COVID-19 آن و سندرم گیلن-باره. این شرکت همچنین گفت كه میزان موارد گزارش گردیده از این سندرم “با درجه كمی از میزان سابقه بیشتر است”. (میزان سابقه ، تعداد مواردی است که قبل از تزریق واکسن وجود داشته است.)

هگردیدار Guillain-Barré به اخطار قبلی بر روی برچسب واکسن COVID جانسون و جانسون در مورد خطر ابتلا به بیماری نادر اضافه می کند. CDC گزارش می دهد ، اما اختلال لخته گردیدن خون بالقوه کشنده که معمولاً حدود دو هفته پس از واکسیناسیون ، بیشتر در زنان زیر ۵۰ سال رخ می دهد.

Guillain-Barré می تواند پس از عفونت با ویروس هایی مانند آنفولانزا ، اپشتین بار یا زیکا رخ دهد. Guillain-Barré همچنین پس از عفونت با باکتریهای کمپیلوباکتر ، که شایعترین علت باکتریایی اسهال است ، رخ می دهد. طبق FDA ، این واکسن ها با واکسن های دیگری مانند آنفولانزا و زونا نیز در ارتباط بوده اند. اگرچه بیشتر افراد به طور کامل از سندرم گیلن باره بهبود می یابند ، اما می تواند منجر به آسیب گردیدید عصبی و فلج شود. همچنین در مردان و افراد بالای ۵۰ سال این شایع است.

طبق گزارش ژوئن انجمن عصب شناسی آمریکا ، AstraZeneca ، واکسنی مشابه جانسون و جانسون ، به موارد نادری از سندرم گیلن-باره نیز مرتبط است. . چندین مورد از این سندرم در افرادی از هند و انگلیس گزارش گردیده است که ۱۰ تا ۲۲ روز زودتر واکسن COVID AstraZeneca را دریافت کرده بودند و موارد حدود ۴ تا ۱۰ برابر بیشتر از حد انتظار بود ، محققان گفتند.

Pfizer و Moderna تا حد زیادی موفق به جلوگیری از درام جانسون و جانسون (که شامل آلودگی مشکوک ۷۵ میلیون دوز واکسن دور ریخته گردیده در کارخانه بالتیمور می شود) گردید. با این حال ، هر دو واکسن mRNA به مواردی از میوکاردیت یا التهاب قلب در مردان ۳۰ ساله و زیر سن بعد از دوز دوم واکسن COVID مرتبط بوده است. در جلسه ماه ژوئن با کمیته مشورتی در زمینه ایمن سازی ، CDC دریافت که مزایای واکسن mRNA بیشتر از خطرات در تمام گروه های سنی است و بیشتر موارد میوکاردیت خفیف است.

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و به عنوان توصیه بهداشتی یا پزشکی در نظر گرفته نگردیده است. در مورد هر گونه س questionsال در مورد وضعیت پزشکی یا اهداف بهداشتی ، همیشه با یک پزشک یا دیگر ارائه دهنده بهداشت واجد شرایط مشورت کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت