کلاهبرداری ها ، تأیید شدن در اینستاگرام ، فیس بوک ، توییتر را به عنوان یک مین تبدیل می کنند

2021-07-13
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-956851442

کلاهبرداران و هکرها در تلاشند کاربران رسانه های اجتماعی را که می خواهند تأیید شوند برای تحویل اطلاعات شخصی خود جلب کنند.


گتی ایماژ

Enver Ceylan خود را بصورت آنلاین به عنوان مرد رنسانس نشان می دهد.

او به گفته وب سایت وی ، مشاور ، نوازنده و بازیگری در رسانه های اجتماعی ترکیه است كه “در بسیاری از سریال ها و فیلم های تلویزیونی نقش اصلی را بازی كرده است.” از جمله خدمات دیجیتالی وی: کمک به کاربران فیس بوک و اینستاگرام در زمینه تبلیغات و رگردید حساب های آنها. یک نسخه از وب سایت وی به صورت برجسته فرمی را نشان می دهد که از کاربران TikTok می خواهد اطلاعات شخصی را برای تأیید حساب خود پر کنند ، وضعیتی که معمولاً برای ارقام قابل ذکر است.

“سایت وی در تاریخ ۹ ژوئن به انگلیسی اظهار داشت:” حساب شما به مدت ۳۰ روز دنبال گردیده است و مشخص گردیده که شما واجد شرایط دریافت نشان آبی TikTok هستید. ” آرم TikTok ، یک یادداشت متحرک موسیقی ، رمزعبور ، آدرس و شماره تلفن کاربر را می خواست.

اگر وعده های سیلان خیلی درست به نظر می رسند ، به این دلیل است که احتمالاً وجود دارد. فرم سیلان اندکی پس از ورود CNET برای آزمایش اطلاعات ، از بین رفت. سپس بیشتر سایت قبل از ظهور کامل به زبان ترکی خالی گردید. (TikTok تأیید کرد که فرم قانونی نبوده است.)

 screen-shot-2021-06-09-at-3-05-24-pm.png

فرم موجود در وب سایت Enver Ceylan به کاربران TikTok می گوید که واجد شرایط تأیید هستند و از آنها اطلاعات شخصی می خواهد.


عکس صفحه توسط Queenie Wong / CNET

تقریباً در همه سیستم عامل های بزرگ تأیید به نوعی ارائه می شود. این نشان ها که در ابتدا برای تأیید اعتبار حساب های مورد علاقه عمومی در نظر گرفته می گردید ، به نمادهای وضعیت تبدیل گردیده اند که به کاربران شبکه های اجتماعی حق رجز می دهند. این فرصت کافی را برای کلاهبرداران فراهم می کند ، که احساسات کاربران مشتاق اما بی اعتنایی را که به عنوان مشاغل تأثیرگذار یا ایجاد کننده فعالیت می کنند ، دستکاری می کنند.

هدایت کاربران شبکه های اجتماعی به سمت جعل فرم های تأیید ، همانطور که به نظر می رسد سیلان تلاش کرده است ، تاکتیکی است که برای اخراج افراد از اطلاعات شخصی و گرفتن حساب آنها استفاده می شود. کلاهبرداران همچنین به پیام های مستقیم در اینستاگرام سر می زنند و کاربران را با وعده های تأیید فریب می دهند. سالهاست که انواع مختلف این کلاهبرداری وجود دارد ، اما کارشناسان امنیت سایبری می گویند که آنها انتظار دارند این کلاهبرداری بیشتر شود زیرا مردم وقت بیشتری را برای ساختن برند خود در شبکه های اجتماعی صرف می کنند.

به همین ترتیب ، افرادی که تأیید می شوند معمولاً افراد زیادی دارند که می تواند آنها را ایجاد کند. اهداف اصلی کلاهبرداران یا هکرهایی که سعی در جلب نظر افراد زیادی دارند. در سال ۲۰۲۰ ، هکرها حساب کاربران مشهور توییتر مانند کیم کارداشیان مشهور و جو بایدن را که در آن زمان برای ریاست جمهوری ایالات متحده کاندیدا می گردید ربودند و کاربران ساده لوح را با قول جعلی وسوسه کردند که هر بیت کوین ارسال گردیده به یک کیف پول خاص رمزنگاری را دو برابر کند. .

اگر بخواهید نشان آبی را در سایر شبکه های اجتماعی بدست آورید یا اگر یک هکر در تلاش برای یافتن حسابی با تعداد زیادی باگردید ، می تواند شما را هدف قرار دهد.

Jon Clay ، معاون اطلاعات تهدید در Trend Micro ، گفت که شرکت امنیتی IT تقریباً در ۷۰ کشور جهان کلاهبرداری راستی آزمایی کرده است. كلی گفت: “این فقط یك فریب است كه به مجرمان فرصتی می دهد تا این قربانیان را هدف قرار دهند.”

یک کاربر شبکه اجتماعی ، که از ترس تلافی جویی خواست ناشناس بماند ، به CNET گفت که سیلان وقتی گفت که می تواند حساب اینستاگرام شخص را تأیید کند ، یک زمین قانع کننده ارائه داد. به درخواست وی ، فرد در حالی که دارای شناسنامه بود عکسی را به او ارائه داد (اگرچه شماره آن مشخص نبود). پس از آن ، به نظر می رسید سیلان از این عکس برای گرفتن حساب های شخصیتی در شبکه های اجتماعی شخص برای جعل هویت استفاده می کند.

“قسمت واقع بینانه من این بود:” به این کلاهبرداری نپردازید “، اما سپس او شروع به ارسال همه اینها کرد فیلم ها و عکس هایی از او که قادر به انجام آن است “، این شخص در مصاحبه ای گفت. “همه این پرچم های قرمز کوچک در مغز من فرو می ریزند ، اما من بسیار هیجان زده گردیدم. من به وضوح فکر نمی کردم.”

توییتر گفت حساب کاربر به دلیل جعل هویت به حالت تعلیق در آمد اما پس از بررسی بیشتر هک گردید. اینستاگرام گفت که حساب کاربری خود را امن می کند. این شرکت همچنین حساب کاربری سیلان را پایین کشید ، اگرچه حساب جدیدی به زودی ظاهر گردید و همچنان آنلاین است.

CNET ، كه متعلق به Red Ventures است ، با سیلان تماس گرفت و از او در مورد كار خود به عنوان متخصص رسانه های اجتماعی س askedال كرد. در پاسخ نامه ایمیل وی آمده است ، و به دنبال آن پیوند: “من می خواهم به شما در مورد آنچه شما به آن نیاز دارید كمك كنم.” بخش فناوری اطلاعات Red Venture گفت که به نظر می رسد این پیوند یک تلاش فیشینگ است و خاطرنشان می کند که یک فروشنده امنیتی آن را به عنوان مخرب پرچم گذاری کرده است. به CNET توصیه گردیده است که از تماس بیشتر با سیلان خودداری کند.

یک مشکل در حال انجام

کلاهبرداران نیز با استفاده از بیماری ویروسی کرونا ویروس کرونا را فریب داده و باور دارند که می توانند تأیید شوند. در یک پیام مستقیم اینستاگرام ، حسابی به نام ig.verificationbadgeservice سعی داشت کاربران را با این ادعای غلط که برنامه های نشان آبی را از طریق یک فرم آنلاین گرفته می شود ، نه به طور مستقیم در اینستاگرام به دلیل همه گیری ، فریب دهد. این حساب دیگر در اینستاگرام وجود ندارد.

کمیسیون تجارت فدرال هگردیدار می دهد که کلاهبرداری از هر نوع در فیس بوک ، اینستاگرام و سایر سایت های رسانه های اجتماعی در طی همه گیر گردیدن جهش کرده است. زیان گزارش گردیده از کلاهبرداری شبکه های اجتماعی در شش ماه اول سال ۲۰۲۰ تقریباً به ۱۱۷ میلیون دلار رسیده است ، تقریبا به اندازه ۱۳۴ میلیون دلار گزارش گردیده برای کل سال ۲۰۱۹٫ کلاهبرداری های تأیید بخشی از کل را تشکیل می دهند ، اگرچه مشخص نیست که قطعه آن چقدر بزرگ است.

 screen-shot-2021-06-08-at-5-09-48-pm.png

برخی از حساب های اینستاگرام که توسط افرادی اداره می شوند که ادعا می کنند مشاور شبکه های اجتماعی هستند ، وعده تأیید هزینه ۱۰۰۰ دلار یا بیشتر را می دهند.

یک حساب ، marion_digital ، تأیید صحت و ۱۰۰۰۰۰ دنبال کننده را به قیمت ۲۲۰۰ دلار ارائه داد. در یک پیام مستقیم در اینستاگرام ، دارنده حساب به CNET گفت که نمی تواند تأیید اعتبار حساب را تضمین کند اما از طرف مشتری مقالات و مطالب بازاریابی را می نویسد. سپس Marion_digital “تصاویری از آن مقالات را به instagram ارسال می کند و سپس تصمیم می گیرند که علامت تأیید را بگذارند یا نه.”

این حساب از پاسخ دادن به س questionsال در مورد محل نمایش مقالات یا اینکه آیا تاکنون کسی را در این فرآیند تأیید کرده است خودداری کرد. صاحب حساب که خود را به عنوان مشاور رسانه های اجتماعی و مدیر بازاریابی معرفی می کند ، گفت که این فقط به تأیید صفحات تجاری کمک می کند. کاربر در پاسخ به این س askedال که چرا از عکس Trayvon Martin ، یک نوجوان سیاه پوست که مرگ او در سال ۲۰۱۲ باعث اعتراض در سراسر کشور گردید ، به عنوان عکس پروفایل اینستاگرام خود پاسخ نداد.

سخنگوی فیس بوک ، صاحب اینستاگرام ، گفت که تأیید فروش یا خرید خلاف قوانین شبکه اجتماعی است.

“اگر تشخیص دهیم که تأیید به روشی مخرب بدست آمده است ، یا اینکه شخصی حساب های تأیید گردیده را به دیگران می فروگردید سخنگوی فیس بوک در بیانیه ای گفت: “ما اقدامی انجام خواهیم داد که می تواند منجر به حذف دائمی از اینستاگرام شود”

عمر بام ، یک وبلاگ نویس ارز رمزنگاری ۳۲ ساله در لاس وگاس ، پیام های مستقیمی از حساب های اینستاگرام دریافت کرده است که ادعا می کند می توانند وی را در سرویس اشتراک عکس تأیید کنند. بام گفت که او تلاش کرده است تا در اینستاگرام و سایت های دیگر تأیید شود زیرا “مقدار زیادی دیوانه” از مردم سعی می کنند از طریق حساب های جعلی در شبکه های اجتماعی جعل هویت کنند.

یک حساب کاربری ، elisasupporteam ، در پیامی از او خواست تأیید کند که مالک او است یک حساب به طوری که بتواند یک علامت چک آبی برای او تضمین کند. او گزارش elisasupporteam را به اینستاگرام معرفی کرد زیرا گمان می کرد این یک کلاهبرداری است. این حساب دیگر در دسترس نیست.

اینستاگرام گفته است كه این كاربران پیام شخصی را برای جزئیات شخصی مانند گذرواژه ها هدایت نمی كنند ، اما بخشی از برنامه با عنوان “ایمیل از اینستاگرام” وجود دارد. [۱۹۶۵۹۰۰۹] مردم ممکن است طعمه پیام های مستقیم وعده دهنده تأیید شوند زیرا گزارش گردیده است که بازار سیاه نشان های اینستاگرام خارج از سرویس ایجاد گردیده است. در یک پیام مستقیم که CNET مشاهده کرده است ، یک کاربر تأیید گردیده اینستاگرام با نام یوسف به بام می گوید که می تواند وی را تأیید کند یا “حساب های تأیید گردیده از قبل ساخته گردیده” را ارائه دهد.

برخی از حساب ها ادعا می کنند که به کاربران دیگر کمک کرده اند که تأیید شوند ، و نشانه های آبی خود را به عنوان موفقیت نشان می دهند. نمایه یک حساب اینستاگرام به نام verify_account_569 می گوید می توان علامت های چک آبی را با “قیمت ارزان” ثبت کرد.

در یک داستان اینستاگرام – یک پست ناپدید گردیده در سرویس اشتراک عکس – verify_account_569 گفت که برای دیوید اسلاتنیک ، خبرنگار در The Points Guy ، یک علامت آبی بدست آورده است. این عکس از حساب تأیید گردیده Slotnick به عنوان گواهی ارسال گردیده است.

اسلوتنیک می گوید که او در ماه مارس از طریق کارفرمای خود تأیید گردید اما شروع به دریافت پیام از افراد غریبه کرد که می پرسند چگونه می توان علامت آبی را دریافت کرد در حالی که داستان Instagram با اطلاعات نادرست ارسال گردیده است. (The Points Guy همچنین متعلق به Red Ventures است.)

CNET پیام verify_account_569 را ارسال کرد ، اما این حساب درخواست پیام جدید را از افرادی که آنها را دنبال نمی کند قبول نمی کند. اسلاتنیک گفت که این حساب و استوری را به اینستاگرام گزارش کرده اما پاسخی دریافت نکرده است. حساب هنوز بالا است.

پرچم های قرمز

CNET فرم تأیید TikTok را كه در سایت سیلان ظاهر گردیده بود به محقق امنیت وب ، لوك لیل ، كه در GoDaddy كار می كند ، نشان داد. Leal گفت که به نظر می رسد این فرم برای جاسازی اطلاعات ورود به حساب TikTok ساخته گردیده است. وی گفت سیلان می توانست وب سایت را نیز مخفی کند بنابراین فرم فقط یک بار ظاهر می شود.

 screen-shot-2021-04-21-at-4-29-11-pm.png

در آوریل ، حساب توییتر سیلان به هویتی متفاوت تبدیل گردید ، اما هنوز هم اشاره هایی مبنی بر تغییر کاربر در شخص وجود داشت.


عکس صفحه توسط Queenie Wong / CNET

علاوه بر فرم ، علائم دیگر به سیلان اشاره دارد که از سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی برای تقویت آنچه به نظر می رسد یک شخصیت جعلی است استفاده می کند. کد منبع سایت نشان می دهد که سیلان از وب سایت خود با استفاده از HTTrack کپی کرده است ، سرویسی که به گفته Leal معمولاً توسط فیشرها برای بارگیری وب سایت ها استفاده می شود.

در YouTube و Spotify متعلق به Google ، جایی که سیلان یک هنرمند تأیید گردیده است ، او آهنگ هایی را با عناوینی مانند مرگ ، شیطان و پادشاه ارسال می کند. به نظر می رسد که این ترانه ها توسط هنرمندان دیگری تولید گردیده و به عنوان آهنگ های دیگر منتشر گردیده اند. آهنگ های سیلان Dead and Death با آهنگ های هیپ هاپ Mania و Sepic توسط MTC Beatz یکسان است اما ۲۲ روز بعد ارسال گردید. شیطان سیلان ، که در ماه دسامبر منتشر گردید ، یک کلون ضرب و شتم برای رئال است که توسط AngelLaCiencia Beats در ماه نوامبر ارسال گردید.

MTC Beatz از اینکه سیلان ضرب را اجاره کرده است ، نوعی اجاره موسیقی برای مدت زمان مشخص نیست ، اما گفت او در حال گزارش این ویدیو به YouTube بود. AngelLaCiencia Beats به درخواست نظر پاسخ نداد.

در IMDb ، سیلان می گوید که او در ۴۸ سریال تلویزیونی و فیلم از جمله بازی در نقش افسر پلیس در سریال هیجان انگیز ترکیه Fatma که در Netflix موجود است ، بازی کرده است. هنگامی که از او س askedال گردید که آیا سیلان در این سریال حضور دارد ، تولید کننده Fatma ، باریش آباگیگیل در یک ایمیل گفت که این “اطلاعات نادرستی” است.

در یک زمان ، دسته حساب توییتر سیلان به یک شخص زن Nurdan Yilmaz تغییر یافت ، اگرچه بقایای وی هویت در توییت های خود باقی مانده است. ییلماز در یک توییت پیوندی درباره سیلان به اشتراک گذاشت. حساب توییتر سپس به هویت سیلان تغییر یافت.

سیلان در وب سایت خود شامل عکس هایی از افراد دارای نظر است اما به نظر می رسد از عکس های سهام استفاده می کند ، نشان می دهد که این گواهی نامه ها جعلی بوده است.

بر اساس گوگل ترنسلیت ، سایت گفت: “من می توانم یک حساب instagram با فالوور بالا برای شما تنظیم کنم. می توانم حساب Instagram ، Facebook ، YouTube شما را بزرگ کنم. “من می توانم حسابهای شما را ایمن نگه دارم.”

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت