نوع جدید لامبدا COVID: آنچه باید بدانید

2021-07-14
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1312623748

شارما اوما شانکار / گتی ایماژ
برای به روز ترین اخبار و اطلاعات در مورد بیماری ویروس کرونا ، به وب سایت های WHO و CDC مراجعه کنید.

با ادامه ویروس کرونا (۱۹۴۵۹۰۰۵) جهش و ویرانی به وجود می آورد ، برخی از انواع مسری تر ، منجر به بیماری گردیدیدتر می شوند و از این رو بیشتر از دیگران نگران کننده هستند. ثابت گردیده است که انواع مختلفی مانند آلفا و (به ویژه) دلتا قابل انتقال هستند و به طور بالقوه منجر به بستری گردیدن در بیمارستان نسبت به ویروس اصلی می شوند. اما تا زمانی که یک نوع ویروس در واکسن های کرونا ویروس شروع به گردش کند ، حدس و گمان زیادی در مورد چگونگی نگرانی ما وجود دارد.

آخرین نسخه ای که “نوع” نامگذاری گردیده است علاقه “توسط سازمان بهداشت جهانی نوع لامبدا است ، که طبق گزارش WHO اولین بار در ماه دسامبر گذشته در پرو ثبت گردید. سازمان بهداشت جهانی در صورت وجود انتقال قابل ملاحظه ای از این نوع ، و اگر دانشمندان تغییرات ژنتیکی را تشخیص دهند که می تواند نوع را مسری یا گردیدیدتر کند ، انواع مورد علاقه را تعیین می کند.

نگران کننده ترین نکته در مورد لامبدا در حال حاضر نام و مشخصات آن نیست (که از همان ثابت نگردیده است که خطرناک تر از سایر گزینه های مهم موجود است) ، اما واقعیت این است که این کشور اکنون سویه غالب در پرو است ، که تقریبا ۱۹۵،۰۰۰ نفر را در اثر COVID-19 در کشوری حدود ۳۲ میلیون نفر از دست داده است – – یا بیش از ۰٫۶٪ از جمعیت ، طبق محاسبه با استفاده از داده های جان هاپکینز. این تقریباً سه برابر میزان سرانه مرگ ایالات متحده است.

اما این احتمالاً ارتباط کمی با نوع لامبدا دارد و بیشتر مربوط به سایر عواملی است که در گسترش COVID م contributeثر است – ۱۹ مورد در پرو ، از جمله دسترسی واکسن پراکنده – طبق گفته جان هاپکینز ، این کشور فقط حدود ۱۱٪ از افراد را واکسینه کرده است. بی بی سی گزارش می دهد ، عوامل دیگر ، از جمله اقتصادی که بیشتر بزرگسالان برای زنده ماندن به هر کاری نیاز دارند و به ضرورت بازارهای غذایی و مسکن شلوغ نیاز دارند ، به شیوع بالای این بیماری کمک می کنند.

Lambda به سرعت در سایر کشورهای آمریکای جنوبی نیز در حال گسترش است و در ایالات متحده نیز ظاهر می شود. اما به نظر نمی رسد که از این به بعد نیاز به نگرانی بیشتر درباره این نوع باگردید. تایمز گزارش داد ، پابلو تسوکایاما ، میکروبیولوژیست که ظهور لامبدا را مستند کرد ، به نیویورک تایمز گفت که “یک شکاف اطلاعاتی” باعث افزایش نگرانی در مورد لامبدا می شود و ظرفیت محدود آمریکای لاتین برای انجام نظارت و تحقیقات در مورد انواع جدید ، باعث نگرانی می شود. [۱۹۶۵۹۰۰۹] تسوكایاما گفت: “من فکر نمی كنم كه از هر یك از مواردی كه قبلاً داشته ایم ، بدتر باگردید.” “فقط اینکه ما خیلی کم می دانیم و این خود حدس و گمان های زیادی را می زند.”

تایمز همچنین گزارش داد كه مطالعات مقدماتی (كه هنوز در مجلات معتبر منتشر نگردیده است) نشان می دهد در حالی كه آنتی بادی های القا گردیده توسط Pfizer ، Moderna و CoronaVac (واكسن COVID-19 چینی) نسبت به سویه اصلی در برابر لامبدا قدرت كمتری دارند ، هنوز ویروس را “خنثی” می کند و انتظار می رود در برابر لامبدا موثر باگردید. همچنین لازم به ذکر است که به نظر می رسد این مورد تقریباً در مورد هر نوع ویروس کرونا وجود دارد ، زیرا هر سه واکسن ایالات متحده پس از شروع جهش ویروس کرونا ویروس اولیه و ویروس های دیگر ویروس در حال تولید بودند.

به طور کلی ، لامبدا نگران کننده است ، مانند همه انواع ویروس کرونا ویروس کشنده . اما از هم اکنون ، هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم لامبدا ، به طور خاص ، آسیب بیشتری خواهد دید.

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و به عنوان توصیه بهداشتی یا پزشکی در نظر گرفته نگردیده است. در مورد هر گونه س questionsال در مورد وضعیت پزشکی یا اهداف بهداشتی ، همیشه با یک پزشک یا دیگر ارائه دهنده بهداشت واجد شرایط مشورت کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت