بایدن محدودیت های رای گیری را “غیر میهن پرستانه” خواند اما “بی سابقه نیست”

2021-07-14
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 screen-shot-2021-07-13-at-3-47-56-pm.png

عکس صفحه توسط اندرو گبهارت / CNET

رئیس جمهور جو بایدن در سخنرانی بعد از ظهر روز سه شنبه در مركز قانون اساسی ملی در فیلادلفیا به حق رأی دادن به آمریكا پرداخت.

بایدن گفت: “انکار یک انتخابات کامل و آزاد آمریکایی ترین ، غیر دموکراتیک ترین ، غیر وطن پرستانه ترین کار است.” “اما متأسفانه ، این بی سابقه نبوده است.”

بایدن دروغ مربوط به سرقت انتخابات ایالات متحده را لمس کرد و از دادگاه های زیادی نام برد پرونده هایی که به دلیل کمبود شواهد به بیرون پرتاب گردیده اند. “دروغ بزرگ همین است. یک دروغ بزرگ.”

این سخنرانی تنها چند هفته پس از تأیید دادگاه عالی ایالات متحده در مورد قانون بحث برانگیز در مورد محدودیت رای دهندگان در آریزونا ، یک حکم امیدوارکننده برای ۱۶ جمهوریخواه دیگر- ایالتهایی که امسال قوانین مشابهی را تصویب کرده اند ، باید این موارد را در دادگاه پیدا کنند. شرکت های بزرگ فناوری – از جمله آمازون ، اپل و گوگل – در بیانیه ای که صدها مدیرعامل و شرکت در آوریل سال جاری امضا کردند ، علیه قانون انتخابات جورجیا صحبت کردند.

بایدن خاطرنشان كرد كه این تصمیم “عمل حق رأی را ضعیف كرد”. وی از فرصت استفاده كرد و فضایل لایحه قانونی HR 1 ، قانون برای مردم را بیان كرد: “تصمیم دادگاه ، هرچقدر مضر باگردید ، توانایی كنگره را در جبران خسارت وارده محدود نمی كند.”

این لایحه قصد دارد دسترسی به رأی دادن را افزایش داده و نفوذ سنجاب را محدود کنید.

بیشتر بخوانید : دادگاه عالی در مورد قوانین رای گیری ایالات متحده تصمیم اساسی گرفت. معنای آن در اینجاست

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت