اپل تغییرات اساسی تب Safari را در نسخه جدید MacOS Monterey beta کاهش می دهد

2021-07-15
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 Safari MacOS Monterey به نظر می رسد برگه جدید

با MacOS Monterey ، اپل دیگر نوار آدرس و نوار برگه Safari را در یک منطقه در بالای مرورگر وب ادغام نمی کند.


عکس توسط Stephen Shankland / CNET

اپل روز چهارشنبه از اصلاح نحوه مرورگر وب Safari در برگه های MacOS عقب نشینی کرد. این شرکت سومین نسخه بتا از نرم افزار جدید MacOS Monterey خود را منتشر كرد كه به طور پیش فرض جعبه آدرس و نوار برگه را از هم جدا كرده و به همان طرحی كه در نسخه موجود MacOS Big Sur وجود دارد بازگردد.

تغییر نشان می دهد چقدر دشوار است مدرن سازی رابط های کاربری یک نفر می تواند یک طراحی مجدد را ساده تر ببیند ، در حالی که دیگری آن را فاقد کاربرد می داند.

یکی از اهداف آزمایش های بتا برای جمع آوری بازخورد است و اپل واضح است که به شکایاتی که در طی پنج هفته از زمان اعلام اپل رویکرد متفاوت صفحات Safari در WWDC کنفرانس توسعه دهندگان در ماه ژوئن ، گوش داده است. رویکرد جدید نوار آدرس را در برگه وب سایت فعال فرو برد و دکمه های دیگر را برای پیمایش ، اطلاعات حریم خصوصی وب سایت و برنامه های افزودنی به سمت چپ فشار داد. کریگ فدریگی ، مدیر نرم افزار اپل ، آن را بعنوان یک رویکرد تمیزتر جدید معرفی کرد.

فدریگی در سخنرانی اصلی ژوئن وقتی فاش کرد آنچه اپل قصد دارد ظاهر جدید باگردید ، گفت: “ما فکر می کنیم استفاده از مرورگر باید طبیعی و بدون سر و صدا باگردید.” “بنابراین ما تجربه مرور را دوباره تصور کرده ایم. ما نوار ابزار را به عناصر اساسی آن تقطیر کردیم. زبانه ها جمع و جور تر ، مدرن و سبک تر هستند.”

اپل همچنین از منویی که گزینه های بسته بندی مانند اشتراک و بارگیری مجدد وب سایت را در یک منوی منفرد.

برای کسانی که زبانه های Safari تعمیرات اساسی را دوست دارند ، اپل آن را به عنوان یک گزینه ارائه می دهد.

زبانه ها برای مرورگرها ضروری گردیده اند ، به ویژه اینکه بسیاری از کارهای ما در رایانه های شخصی در داخل یک مرورگر وب انجام می شود . مدیریت زبانه ها دشوار است ، هرچند که معمولاً به صورت یک لیست طولانی از موارد در بالای پنجره مرورگر ارائه می شوند.

نسخه مونتری اپل از Safari ، گروه های زبانه ای را به عنوان یکی از راه های ایجاد نظم در وضعیت ناخوشایند معرفی می کند. . Chrome گروه های تب را در سال ۲۰۱۹ معرفی کرد و Microsoft Edge گزینه ای را برای قرار دادن زبانه ها به صورت عمودی در سمت چپ مرورگر ارائه می دهد.

در آیفون ها ، اپل یک تغییر Safari دیگر در نسخه بتا جدید iOS 15 منتشر کرد چهار شنبه. وقتی جستجو می کنید ، نوار جستجو اکنون به جای بالای صفحه تلفن ، درست در بالای صفحه کلید ظاهر می شود. برای نشان دادن بیشتر صفحه وب ، می توانید صفحه کلید را با کشیدن انگشت به پایین رد کنید.

 http://www.cnet.com/


اکنون در حال پخش است:
این را تماشا کنید:

عملی با MacOS مونتری۵:۴۴

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت