ساختمان دانشگاه در کره جنوبی توسط دانشجویان مدرک دانشجویی

2021-07-15
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 توالت

BeeVi یک نیروی مدفوع برای همیشه است.


گتی

توالت فرنگی جدید در کره جنوبی هدف را ایجاد می کند.

توالت “BeeVi” که توسط پروفسور موسسه ملی علم و فناوری اولسان طراحی گردیده است ، بخشی از ساختمان دانشگاه را با زباله های انسانی تأمین می کند. دانشجویان با پیشنهاد ارز مجازی برای استفاده از توالت انگیزه می گیرند و سپس می توانند برای خرید قهوه ، میوه و کتاب تازه دم کرده تجارت کنند.

“چو جائه وون ، طراح توالت ، به رویترز گفت:” اگر بیرون از جعبه فکر كنیم ، مدفوع برای تولید انرژی و كود ارزش زیادی دارد. ”

مدفوع مدت ها به عنوان منبع انرژی تصور می گردید. در سال ۲۰۱۹ ، BMW اعلام کرد که با یک مزرعه لبنی همکاری می کند تا به سوخت شارژ ماشین های الکتریکی در کالیفرنیا با مدفوع گاو کمک کند. در سال ۲۰۱۲ ، باغ وحش دنور وسیله نقلیه خود را با کود حیوانی تأمین می کرد.

هنگامی که کسی از توالت BeeVi استفاده می کند ، فضولات برای صرفه جویی در مصرف آب در یک مخزن زیرزمینی خلا-می شوند. این زباله ها توسط میکروارگانیسم ها تجزیه گردیده و به گاز متان تبدیل می شوند و سپس به عنوان منبع انرژی برای تأمین انرژی اجاق گاز ، دیگ آب گرم و سلول سوختی اکسید جامد عمل می کنند. نام توالت ساخته گردیده از انسان کلمات “زنبور عسل” و “بینایی” را ترکیب می کند.

دانش آموزان هر روز از توالت ۱۰ واحد پول دیجیتال به نام “Ggool” – “عسل” به کره کسب می کنند. به عنوان بخشی از این سیستم ارزی ، که توسط چو ابداع گردیده است ، دانشجویان برای پرداخت هزینه کالاها ، کد QR را در بازار Ggool در دانشگاه اسکن می کنند.

چو گفت که یک فرد متوسط ​​روزانه حدود ۵۰۰ گرم یا ۲٫۱۱ فنجان مدفوع می کند. این زباله ها می توانند به اندازه کافی گاز متان و سپس برق کافی تبدیل شوند تا بتواند سفر یک چهارم مایل را برای یک ماشین پشتیبانی کند. ظاهراً برخی تأیید می کنند. یکی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی به رویترز گفت آنها “فقط فکر کرده بودند که مدفوع کثیف است ، اما اکنون این یک گنجینه بسیار ارزشمند برای من است.”

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت