دولت انگلیس قصد دارد تا سال ۲۰۵۰ حمل و نقل داخلی را کربناتیزه کند

2021-07-15
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

انگلیس برای پاکسازی حمل و نقل داخلی اهداف بلند پروازانه – و ستودنی – دارد.


لندرور / عکس از کریگ کول / Roadshow

انگلستان در تلاش است تا انتشار گازهای گلخانه ای تولید گردیده توسط بخش حمل و نقل خود را به گردیدت کاهش دهد و برنامه ای برای این کار دارد. وزارت حمل و نقل کشور روز چهارشنبه پیشنهادی را اعلام کرد که “یک” طرح سبز “پیشرو در جهان برای کاهش انتشار از دریاها و آسمان ها ، جاده ها و راه آهن فراهم می کند ، و یک مسیر معتبر برای کل بخش حمل و نقل تعیین می کند تا تا سال ۲۰۵۰ به صفر برسد. “

این کار بزرگی نخواهد بود ، اما برای قطع کربن ، این استراتژی سازگار با محیط زیست به ممنوعیت پیشنهادی کشور برای فروش اتومبیل های جدید بنزینی و دیزلی و کامیون ها توسط سال ۲۰۳۵ با منع مشابهی در وسایل نقلیه سنگین تحویل (بیش از ۲۶ تن) تا سال ۲۰۴۰ ، مشروط به مشورت با صنعت.

کامیون های بزرگ و موتورهای دیزلی انعطاف پذیر آنها مقدار زیادی سوخت می سوزانند و می توانند مقدار زیادی دود مضر از بدن آزاد کنند ، بنابراین با استفاده از آنها می توان به برق کمک کرد تا محیط پاک شود. این تحریم های جداگانه وسایل نقلیه اساساً فروش وسایل نقلیه احتراق جدید را در انگلیس طی دو دهه آینده از بین می برد.

فراتر از جاده ها ، سایر بخشهای حمل و نقل قرار است یک رنگ سبز کامل دریافت کنند. انگلیس قصد دارد هواپیمای داخلی را تا سال ۲۰۴۰ صفر کند و درست ۱۰ سال پس از آن همان کار را با شبکه ریلی خود انجام دهد. همچنین میلیارد میلیارد پوند برای جذابیت دوچرخه سواری و پیاده روی و میلیاردها دلار بیشتر برای کمک به رانندگان جهت استفاده از وسایل نقلیه تمیزتر هزینه خواهد گردید. گرانت شپس. “ما هنوز هم در تعطیلات پرواز خواهیم کرد ، اما در هواپیماهای کارآمدتر ، با استفاده از سوخت پایدار. ما هنوز رانندگی خواهیم کرد ، اما به طور فزاینده ای در اتومبیل های دارای انتشار صفر خواهیم بود.”

گذشته از تمیز کردن هوا و رسیدگی به بحران آب و هوا ، این حمل و نقل دوستانه زمین پیش بینی می شود که مشاغل سبز زیادی ایجاد شود. دولت می گوید ده ها هزار موقعیت جدید فقط می تواند در ساخت وسایل نقلیه جاده ای با انتشار صفر در آینده پشتیبانی شود.

انگلیس می خواهد پیش از کنفرانس تغییر آب و هوا سازمان ملل متحد ، معروف به COP26 ، که اواخر سال جاری در انگلیس برگزار می شود ، در اهداف خود برای پاکسازی محیط زیست جاه طلب باگردید. این “طرح سبز” می تواند یکی از ملل دیگر باگردید که در اثر مقابله با انتشار کربن و تغییرات آب و هوا دنبال خواهند گردید.

 http://www.cnet.com/


در حال پخش:
این را تماشا کنید:

نیمه الکتریکی VNR ولوو چیزی فراتر از …۲:۳۱

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت