دستگاه بدون اینکه ماهیچه ای را حرکت دهید ، عرق انسان را به شارژر تبدیل می کند

2021-07-15
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 نوار انعطاف پذیر دور انگشت

نواری نازک و انعطاف پذیر دور نوک انگشت را می پیچد و عرق را جمع می کند.


تصویر فیلم دانشکده مهندسی UC سن دیگو جاکوبز توسط Leslie Katz / CNET

دانشمندان دستگاهی تهیه کرده اند که برای تولید نیرو از نوک انگشت شما عرق برداشت می کند – و برای کار کردن حتی نیازی به بلند کردن انگشت ندارید. در واقع ، این می تواند کارهای خود را هنگام نشستن یا خوابیدن انجام دهد.

نوار انعطاف پذیر و نازک مانند نوار انگشت مانند Band-Aid می پیچد و مواد شیمیایی موجود در عرق انسان را به مقدار کمی انرژی الکتریکی تبدیل می کند. انگشتان به طور مداوم عرق تولید می کنند ، بنابراین دستگاه می تواند بدون حرکت عضله فرد استفاده کند.

“با استفاده از عرق روی نوک انگشت – که بدون توجه به مکان شما یا کاری که انجام می دهید به طور طبیعی خارج می شود – این فناوری فراهم می کند جوزف وانگ ، استاد مهندسی نانو در UC سن دیگو و از نویسندگان مقاله ای در مورد توصیف این محصول ، که روز سه شنبه در مجله Joule منتشر گردید ، گفت: “یک سود خالص در انرژی بدون هیچ گونه تلاش کاربر.”

معمولاً برای سیستم های پوشیدنی خودکار که به دستگاه های بیو انرژی متکی هستند و به انرژی بیش از حد نیاز دارند. اما از آنجا که این دستگاه “لو یین” ، دکترای مهندسی نانو ، یکی از نویسندگان این مطالعه است ، به دلیل اینکه این دستگاه برای کار به هیچ ورودی فیزیکی از طرف پوشنده برای کار نیاز ندارد ، “یک گام به جلو برای ساختن پوشیدنی برای افراد روزمره عملی تر ، راحت تر و در دسترس است.” دانش آموز در UC سن دیگو ، در بیانیه ای گفت. محققان UC سان دیگو قبلاً روی خال کوبی موقت که عرق را به قدرت می رساند کار کردند .

در حالی که محصول جدید می تواند انرژی تولید کند ، هنوز وقت آن نرسیده است که سیمهای مبهم و پریزهای برق ظریف خود را به محدودیت بکشید. محققان می گویند این دستگاه می تواند به طور بالقوه الکترونیکی کم مصرف را که در محدوده میلی وات کار می کنند ، مانند ساعت مچی ، تأمین کند ، اما هنوز برای تأمین انرژی الکترونیکی با عملکرد بالا مانند تلفن های هوشمند مناسب نیست.

یین گفت: “هدف ما ساختن این وسیله عملی است.” “ما می خواهیم نشان دهیم كه این فقط چیز جالب دیگری نیست كه می تواند مقدار كمی انرژی تولید كند و پس از آن تمام می شود. ما در واقع می توانیم از این انرژی برای تأمین انرژی الكترونیك های مفیدی مانند حسگرها و نمایشگرها استفاده كنیم.”

نوک انگشتان ، هر کدام بسته بندی گردیده است با بیش از هزار غده عرق ، می تواند بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ برابر بیشتر از سایر اعضای بدن عرق تولید کند. ممکن است سخت باگردید که متوجه شوید که عرق کرده است ، زیرا عرق به محض بیرون آمدن از نوک انگشتان تبخیر می شود. این دستگاه جدید قبل از اینکه بتواند آن را جمع آوری کند.

این دستگاه ساخته گردیده است تا بسیار جاذب باگردید. در ابتدا ، عرق با پر کردن الکترودهای کف کربن جذب گردیده و به انرژی تبدیل می شود. الکترودها دارای آنزیم هایی هستند که باعث ایجاد واکنش های شیمیایی بین لاکتات و مولکول های اکسیژن در عرق گردیده و باعث تولید برق می شوند. همچنین در زیر الکترودهای ساخته گردیده از ماده پیزوالکتریک تراشه ای وجود دارد که با فشار دادن انرژی بیشتری تولید می کند.

انرژی الکتریکی در خازن کوچکی ذخیره می شود زیرا فرد عرق می کند یا آن را فشار می دهد. سپس می تواند برای سوخت دستگاه های کم مصرف تخلیه شود.

هنگامی که یک فرد ۱۰ ساعت با دستگاه روی نوک انگشت خوابید ، فرد پوشیدنی ۴۰۰ میلی ژول انرژی جمع کرد ، که برای تأمین انرژی ۲۴ ساعته ساعت مچی الکترونیکی کافی است (اما نه یک ساعت هوشمند). محققان متذکر می شوند که بستن دستگاه ها به نوک انگشتان اضافی ، حتی انرژی بیشتری تولید می کند. اما من هنوز اخبار مربوط به تعداد غدد عرق روی یکی از انگشتانم را پردازش می کنم ، ۱۰٫

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت