مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر در سال ۲۰۲۰ به رکورد بیشترین تعداد تاریخ رسیده است

2021-07-15
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1132973670

پیتر دازلی / گتی

بر اساس داده های موقت مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در مرکز ملی آمار بهداشت ، در سال ۲۰۲۰ تعداد افراد بیشتری در اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر درگذشته است.

طبق داده ها ، حدود ۹۳۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۰ در اثر مصرف بیش از حد دارو جان خود را از دست دادند ، كه حدود ۲۱۰۰۰ نفر بیشتر و ۳۰٪ افزایش نسبت به سال قبل است. (با جمع آوری اطلاعات جدید ، داده های موقت قابل تغییر است – در این مورد ، مرگ گزارش گردیده است.)

مواد افیونی همچنان به عنوان اصلی ترین علت مرگ بیش از حد در ایالات متحده به شمار می روند. این شامل فنتانیل ، یک مخدر قدرتمند (و ارزان تر) ساخته گردیده در آزمایشگاه است که بسیاری از آنها ناآگاهانه هنگام استفاده از هروئین و سایر مواد مخدر مصرف می کنند ، و نمی دانند آنچه که آنها خریداری کرده اند حاوی آن است.

در یک هگردیدار بهداشتی که در دسامبر سال ۲۰۲۰ صادر گردید ، CDC زنگ خطر را پس از وخیم گردیدن مرگ بیش از حد دارو در طی یک دوره ۱۲ ماهه منتهی به ماه مه به صدا درآورد. در سال ۲۰۲۰ ، در بیشترین میزان مصرف بیش از حد دارو برای مدت ۱۲ ماه که ثبت گردیده است. ژورنال پزشکی JAMA گزارش داد ، بیشترین افزایش در مرگ بیش از حد از مارس ۲۰۲۰ تا مه ۲۰۲۰ – آغاز انسداد ویروس کرونا در ایالات متحده.

همه گیری ویروس کرونا تأثیرات زیادی بر سلامت عاطفی و جسمی ، از جمله اعتیاد داشته است.

“رابرت ردفیلد ، مدیر CDC ، برای JAMA ، گفت:” اختلال در زندگی روزمره به دلیل همه گیری COVID-19 ، کسانی را که دچار اختلال در مصرف مواد گردیده اند سخت تحت تأثیر قرار داده است. ” ردفیلد گفت: “در حالی که ما به مبارزه برای پایان دادن به این همه گیری ادامه می دهیم ، مهم این است که گروه های مختلف تحت تأثیر دیگر قرار نگیریم.”

“ما باید از افرادی که از عواقب ناخواسته رنج می برند مراقبت کنیم.”

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و به عنوان توصیه بهداشتی یا پزشکی در نظر گرفته نگردیده است. در مورد هر گونه س youال در مورد وضعیت پزشکی یا اهداف بهداشتی ، همیشه با یک پزشک یا سایر ارائه دهنده بهداشت واجد شرایط مشورت کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت