ناسا هشدار می دهد که “لرزش ماه” اغلب می تواند منجر به طغیان بیشتر شود

2021-07-15
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 nasafullmoon

یک ماه کامل درخشان در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا در سال ۲۰۱۷ طلوع می کند.


ناسا / کیم شیفتت

ماه لرزان است. در واقع هیچ راه دیگری برای گفتن آن وجود ندارد. تغییر جزئی در مدار ماه – اگر بخواهید تکان بخورد – هم ابروها را برانگیخته است و هم سوالاتی درمورد اینکه چه چیزی ممکن است چنین لرزشی جزئی در زمین داشته باگردید. خنده دار است که بگوییم مطمئناً ، اما تبعات احتمالی لرزش ماه دانشمندان را برای آینده نگران کرده است.

در مطالعه ای که در ژوئن در مجله Nature Climate Change منتشر گردید ، دانشمندان اظهار داشتند که تا دهه ۲۰۳۰ ، لرزیدن به اندازه کافی در جاذبه ماه تأثیر دارد تا بتواند بر افزایش سطح دریا تأثیر بگذارد ، زیرا در شهرهای ساحلی اطراف پلیس ایالات متحده افزایش گردیدید سیلاب مشاهده می شود. تغییرات آب و هوایی در حال حاضر باعث افزایش سطح دریا در جهان به دو روش می شود: گرم گردیدن آب باعث گسترش حجم اقیانوس و افزایش ذوب گردیدن یخچال و یخ می شود.

برای شهرهای کم ارتفاع که قبلاً با این نوع “جزر و مد بالا” روبرو گردیده اند “خطر سیل ، می تواند خسارت و نگرانی قابل توجهی را در آینده نه چندان دور نشان دهد.

مدیر ناسا بیل نلسون گفت: “ترکیب جاذبه ماه ، افزایش سطح دریا و تغییرات آب و هوایی باعث تگردیدید سیل ساحلی در سواحل ما و سراسر جهان خواهد گردید. تیم تغییر سطح دریا اطلاعات مهمی در اختیار ما قرار می دهد تا بتوانیم از محیط زیست و معیشت مردم که تحت تأثیر طغیان قرار گرفته اند برنامه ریزی ، محافظت و جلوگیری کنیم. “

دانشمندان با مطالعه مکان های سنج در جزایر ساحلی ایالات متحده (به جز آلاسکا ) آنها با استفاده از سناریوهای افزایش سطح دریا و آستانه سیل موجود در سازمان ملی اقیانوسی و جوی توانستند چارچوبی آماری ایجاد کنند که سناریوهای احتمالی طی ۶۰ سال آینده را پیش بینی کند. چقدر احتمال دارد سیل در ماههای مختلف سال رخ دهد. اطلاعاتی از این دست می تواند برای ساکنان و برنامه ریزان ساحلی بسیار مهم باگردید.

اما ماه لرزان چه ارتباطی با این موضوع دارد؟ دانشمندان اقلیم هگردیدار داده اند که برای مدتی سطح جهانی دریا در حال افزایش است – و همچنان ادامه خواهد داشت. چگونه تزلزل آنچه را که در حال حاضر رخ داده است تغییر می دهد؟

دانشمندان در واقع از قرن ها پیش در مورد تکان خوردن اطلاعات داشته اند – اولین بار در سال ۱۷۲۸ کشف گردید – اما مسئله این است که سطح دریا قبلاً به حدی رسیده است که اکنون باید بررسی کنیم چگونه چرخه های جزر و مد موجود در ماه کره زمین را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

کارشناسان مدار ۱۸٫۶ ساله ماه را به دو نیمه یا چرخه جزر و مد تقسیم می کنند. برای مدت زمان نیمه اول ، جزر و مد در زمین سرکوب می شود ، جزر و مد زیاد کمتر از حد متوسط ​​و جزر و مد کم بالاتر از حد متوسط ​​است – نوعی اثر “ملاقات در وسط”. برای نیمه دیگر ، اثر معکوس می شود. جزر و مد تقویت می شود: جزر و مد بالا می رود و جزر و مد کم کاهش می یابد.

مسئله این است که در دهه ۲۰۳۰ ، زمانی که انتظار می رود سطح دریا به طور قابل توجهی افزایش یابد ، زمین در قسمت تقویت گردیده چرخه جزر و مد قرار خواهد گرفت. جزر و مد زیاد بیش از هر زمان دیگر خواهد بود ، و باعث می شود تعداد سیل در خطوط ساحلی به طرز چشمگیری افزایش یابد. در حال انجام است.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت