فرمول ۱ قصد دارد سوخت پایدار را برای مسابقات مسابقه ای در اواسط دهه ارائه دهد

2021-07-15
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 2022 اتومبیل F1 و رانندگان

رانندگان ۲۰۲۱ با سواری آینده خود به تصویر کشیده گردیده اند.


فرمول ۱

اتومبیل مسابقه ای فرمول ۱ جدید در شهر وجود دارد. مقررات ۲۰۲۲ به سرعت در حال نزدیک گردیدن است و ما اولین دیدگاه خود را در مورد خودروی جدید روز پنجشنبه داشتیم. با این حال ، در طول ارائه ، ما کمی بیشتر در مورد مسیر اتومبیلرانی برای پایداری یاد گرفتیم. به گفته پات سیموندز ، مدیر ارگردید فنی F1 ، هدف این سازمان معرفی سوخت پایدار برای اتومبیل های مسابقه ای خود در اواسط این دهه است. هدف این است که جایگزینی برای سوخت های فسیلی در دهه ۲۰۳۰ فراهم شود.

امروز ، اتومبیل های F1 باید مخلوط ۵٫۷۵٪ سوخت زیستی داشته باشند و ماشین ۲۰۲۲ نیاز به یک ترکیب ۱۰٪ اتانول به نام E10 را افزایش می دهد. این E10 باید یک سوخت زیستی “نسل دوم” باگردید ، به این معنی که از ضایعات مواد غذایی و زیست توده های دیگر ساخته گردیده است نه از محصولاتی که برای تولید سوخت تولید می شوند.

تا سال ۲۰۳۰ ، F1 سوخت های زیستی “نسل سوم” را می خواهد و هیچ برنامه ای برای تبدیل به یک موتور برقی کاملاً ندارد. در عوض ، سوخت مصنوعی برای تأمین انرژی موتورهای احتراق داخلی کار خواهد کرد ، که احتمالاً هنوز هم مانند نوعی از اجزای ترکیبی برخوردار هستند. این موتورها با ۵۰٪ راندمان حرارتی در حال حاضر کارآمدترین واحدها هستند. به عبارت دیگر ، ۵۰٪ از انرژی موجود در سوخت به جای هدر رفتن در اثر گرما یا سر و صدا ، برای رانش خودرو مصرف می شود. جفت گردیدن سوخت پایدار برای این موتورها رویایی است که برای این ورزش تحقق می یابد.

F1 به کار با شریک خود Aramco برای مطالعه سوخت های مصنوعی ادامه می دهد ، اگرچه می دانیم نام بزرگ دیگری نیز برای این نوع سوخت سرمایه گذاری گردیده است: پورشه . مارک آلمان پس از مشارکت با ExxonMobil برای ایجاد گاز مصنوعی ، در حال حاضر “ e-سوخت ” خود را در اتومبیل های مسابقه ای اجرا می کند. شاید F1 فضای بیشتری برای همکاری داشته باگردید زیرا F1 مسیری را برای پایداری بیشتر در اتومبیلرانی دنبال می کند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت