این دستگاه انگشت عرق کرده شما را به شارژر گجت تبدیل می کند

2021-07-15
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 نوار انعطاف پذیر دور انگشت

نوار نازک و انعطاف پذیر دور نوک انگشت را می پیچد و عرق را جمع می کند.


تصویر فیلم دانشکده مهندسی UC سن دیگو جاکوبز توسط Leslie Katz / CNET

دانشمندان دستگاهی تهیه کرده اند که برای تولید نیرو از نوک انگشت شما عرق برداشت می کند. نوار انعطاف پذیر و نازک مانند Band-Aid در نوک انگشت قرار می گیرد و مواد شیمیایی موجود در عرق انسان را به مقدار کمی انرژی الکتریکی تبدیل می کند. انگشتان دائماً عرق تولید می کنند ، بنابراین دستگاه می تواند بدون حرکت دادن عضله توسط کاربر استفاده کند.

“با استفاده از عرق روی نوک انگشت – که بدون توجه به جایی که هستید یا کاری که انجام می دهید به طور طبیعی خارج می شود – این فناوری فراهم می کند جوزف وانگ ، استاد مهندسی نانو در UC سن دیگو و از نویسندگان مقاله ای در مورد توصیف این محصول ، که روز سه شنبه در ژورنال ژول منتشر گردید ، گفت: “یک سود خالص در انرژی است.” صندوق ورودی شما هر هفته آخرین اخبار علمی را از CNET دریافت کنید.

معمولاً برای سیستم های پوشیدنی خودکار که به دستگاه های جمع آوری انرژی زیستی متکی هستند ، نیاز به ورودی بیش از حد انرژی دارند. اما از آنجا که این دستگاه “لو یین” ، دکترای مهندسی نانو ، یکی از نویسندگان این مطالعه است ، به دلیل اینکه این دستگاه برای کار به هیچ ورودی فیزیکی از طرف پوشنده نیاز ندارد ، “یک گام به جلو برای ساختن پوشیدنی برای افراد روزمره عملی تر ، راحت تر و در دسترس است.” دانشجو در UC سن دیگو ، در بیانیه ای گفت. محققان UC سن دیگو قبلاً روی خال کوبی موقت که عرق را به قدرت می رساند کار کردند .

در حالی که محصول جدید می تواند انرژی تولید کند ، هنوز وقت آن نرسیده است که سیم های مبهم و پریزهای برق ظریف خود را به محدودیت بکشید. محققان می گویند این دستگاه می تواند به طور بالقوه الکترونیکی کم مصرف را که در محدوده میلی وات کار می کنند ، مانند ساعت مچی ، تأمین کند ، اما هنوز برای تأمین انرژی الکترونیکی با کارایی بالا مانند تلفن های هوشمند مناسب نیست.

یین گفت: “هدف ما ساختن این وسیله عملی است.” “ما می خواهیم نشان دهیم که این فقط چیز جالب دیگری نیست که می تواند مقدار کمی انرژی تولید کند و پس از آن تمام می شود. ما در واقع می توانیم از انرژی برای تأمین انرژی الکترونیک مفید مانند حسگرها و نمایشگرها استفاده کنیم.”

نوک انگشتان ، هر کدام بسته بندی گردیده است با بیش از هزار غده عرق می تواند بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ برابر بیشتر از سایر اعضای بدن عرق تولید کند. ممکن است سخت باگردید که متوجه شوید که عرق کرده است ، زیرا عرق به محض بیرون آمدن از نوک انگشتان تبخیر می شود. این دستگاه جدید قبل از اینکه بتواند آن را جمع آوری کند.

این دستگاه ساخته گردیده است تا بسیار جاذب باگردید. در ابتدا ، عرق با پر کردن الکترودهای کف کربن جذب گردیده و به انرژی تبدیل می شود. الکترودها دارای آنزیم هایی هستند که باعث ایجاد واکنش های شیمیایی بین لاکتات و مولکول های اکسیژن در عرق گردیده و باعث تولید برق می شوند. همچنین در زیر الکترودهای ساخته گردیده از ماده پیزوالکتریک تراشه ای وجود دارد که با فشار دادن انرژی بیشتری تولید می کند.

انرژی الکتریکی در خازن کوچکی ذخیره می شود زیرا فرد عرق می کند یا آن را فشار می دهد. سپس می تواند برای سوخت دستگاه های کم مصرف تخلیه شود.

هنگامی که یک فرد ۱۰ ساعت با دستگاه روی نوک انگشت خوابید ، فرد پوشیدنی ۴۰۰ میلی ژول انرژی جمع کرد ، که برای تأمین انرژی ۲۴ ساعته ساعت مچی الکترونیکی کافی است (اما نه یک ساعت هوشمند). محققان متذکر می شوند که بستن دستگاه ها به نوک انگشتان اضافی ، حتی انرژی بیشتری تولید می کند. اما من هنوز اخبار مربوط به تعداد غدد عرق روی یکی از انگشتانم را پردازش می کنم ، ۱۰٫

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت