خطای تلسکوپ فضایی هابل ناسا: عیب یابی رفع احتمالی را شناسایی می کند

2021-07-15
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 18-1990-s31-imax-view-of-hst-release-1

تلسکوپ فضایی هابل NASA / ESA هنگام استقرار در سال ۱۹۹۰٫


NASA / موسسه اسمیتسونیان / شرکت لاکهید

تلسکوپ فضایی هابل ، یکی از محبوب ترین پروژه های ناسا ، با یکی از بزرگترین چالشهای خود روبرو است. یک اشکال فنی آن را بیش از یک ماه در حالت ایمن نگه داشته است ، و روز چهارشنبه ، ناسا گفت که ممکن است منبع موضوع را ردیابی کرده باگردید.

تلسکوپ بوده است بیش از ۳۰ سال در خدمت است. تیم هابل به دنبال رایانه محموله – سخت افزار مربوط به دهه ۱۹۸۰ – به عنوان منبع بالقوه مشکل حافظه بودند. “یک سری آزمایشات چند روزه ، که شامل تلاش برای راه اندازی مجدد و پیکربندی مجدد رایانه و کامپیوتر پشتیبان بود ، موفقیت آمیز نبودند ، اما اطلاعات جمع آوری گردیده از آن فعالیت ها تیم هابل را به این نتیجه رسانده است که علت احتمالی این مشکل را در واحد کنترل نیرو ، “ناسا گفت.

همانند رایانه حمل بار ، PCU نیز بخشی از واحد علوم مدیریت و مدیریت داده های هابل است. PCU وظیفه تأمین یک منبع ثابت و ثابت برق را برای رایانه و حافظه آن دارد. در اینجا مشکل احتمالی نهفته است.

“تجزیه و تحلیل تیم نشان می دهد که یا سطح ولتاژ از تنظیم کننده خارج از حد قابل قبول است (در نتیجه مدار محافظت ثانویه را قطع می کند) ، یا مدار محافظت ثانویه با گذشت زمان تخریب گردیده و در این گیر کرده است. مانع حالت می شود “، ناسا گفت.

هابل به سیستم های پشتیبان زیادی از جمله PCU پشتیبان مجهز است. روز پنجشنبه ، ناسا تلاش می کند تا سخت افزار دیگری را برای تلاش برای بازگرداندن عملکرد طبیعی تلسکوپ به سخت افزار دیگر تغییر دهد. از زمان برطرف گردیدن این مسئله در ۱۳ ژوئن ، کار علمی هابل متوقف گردیده است.

اگر این طرح جواب دهد ، بازگرداندن و راه اندازی تلسکوپ هنوز چند روز طول می کگردید. نگرانی در مورد تلسکوپ پیری وجود دارد که پروژه مشترک ناسا و آژانس فضایی اروپا است. جانشین هابل ، تلسکوپ فضایی بسیار تأخیر یافته جیمز وب ، هنوز در زمین است و منتظر پرتاب احتمالی ماه اکتبر است. جدیدترین خبر خوب این است که ناسا برنامه ای دارد و امیدوار است که با آن همراه باگردید.

تقویم فضایی ۲۰۲۱ CNET را دنبال کنید تا در جریان آخرین اخبار فضایی امسال قرار بگیرید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت