فیس بوک می گوید که این هکرهای مستقر در ایران را که آمریکا را هدف قرار داده بودند ، مختل کرد

2021-07-15
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 برنامه رسانه های اجتماعی فیس بوک

جیمز مارتین / CNET

این شبکه اجتماعی روز پنجشنبه فیس بوک گروهی از هکرها را که هدف آنها پرسنل ارتش آمریكا و شركتهای دفاعی و هوافضای آمریكا بود ، مختل كرد.

این گروه معروف به Tortoiseshell سعی در آلوده كردن دستگاهها با بدافزار برای جاسوسی كرد ، فیس بوک گفت ، از تاکتیک های مختلفی از جمله راه اندازی سایت های جعلی استخدام کار استفاده کرده است. این شبکه اجتماعی گفت: هکرها همچنین افرادی را در انگلستان و اروپا هدف قرار دادند.

Facebook گفت هکرها سعی کردند مردم را به وب سایت های دیگر ، ایمیل یا خدمات پیام رسانی.

“پلت فرم ما یکی از عناصر عملیات جاسوسی سایبری بسیار گسترده بین پلت فرم بود و فعالیت این گروه در فیس بوک بیشتر در مهندسی اجتماعی و بیرون راندن افراد از سیستم عامل بود. به طور مستقیم خود بدافزار را به اشتراک می گذارد ، “در یک پست وبلاگ توسط رئیس تحقیقات جاسوسی سایبری فیس بوک ، مایک دولیانسکی ، و مدیر اخلال در تهدید آن ، دیوید آگرانوویچ خوانده می شود. . آنها همچنین ادعا کردند که در زمینه های دیگری مانند داروسازی ، روزنامه نگاری و صنعت هواپیمایی فعالیت می کنند. هکرها همچنین از سایت جستجوی شغل وزارت کار ایالات متحده در آنچه فیس بوک گفته تلاش برای سرقت اطلاعات ورود به سیستم حساب های آنلاین قربانیان ، از جمله رسانه های اجتماعی و ایمیل شرکت ها است ، تقلید کردند.

هکرها همچنین پیوندهای مخرب مایکروسافت اکسل را به اشتراک گذاشتند. صفحات گسترده و از ابزارهای مختلف بدافزار مانند تروجان های دسترسی از راه دور و ثبت کننده های ضربه زدن به کلید استفاده می کند که نوع شخصی را تایپ می کند. فیس بوک گفت که دریافت برخی از بدافزارها توسط یک شرکت IT ایرانی معروف به Mahak Rayan Afraz با ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساخته گردیده است.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت