مریخ نورد Mars Perseverance بر روی تکه سنگهای '' pavers باغ '' تحقیق می کند

2021-07-15
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

بسیاری از قطعات مریخ نورد Perseverance از ۱۳ ژوئیه ۲۰۲۱ در این تصویر قابل مشاهده هستند. ابزارهای علمی نزدیک زمین در انتهای بازوی رباتیک مریخ نورد قرار دارند.


NASA / JPL-Caltech

مریخ نورد Perseverance ناسا در حال سفر جاده ای به مریخ است ، اما این به معنای توقف برای گشت و گذار است. روز چهارشنبه ، ناسا عکسهای مشترکی را از جاذبه کنار جاده ای که مورد توجه تیم مریخ نورد قرار گرفت ، به اشتراک گذاشت.

هدف مورد نظر ، تکه سنگی است که از زمانی که دهانه ژزرو دریاچه بود باقی مانده است ، در گذشته های بسیار دور هنگامی که مریخ آب بیشتری داشت امروز است.

“این تکه سنگی که پیدا کردم را ببینید: به نظر می رسد نوعی سنگفرش باغ است و احتمالاً سنگ فرش است” مریخ نوردی که در حال بررسی نقطه است. “موادی از این دست ، از روزهای اولیه بستر دریاچه باستان ، می تواند به تصور آنچه در آن دریاچه است ، کمک کند.”

پشتکار در حال ورود است چند روز در سایت برای دیدن دقیق تر. این مریخ نورد دانش زیادی در پیش دارد ، اما یکی از مأموریت های اصلی آن جستجوی شواهدی از حیات میکروبی باستان در این سیاره سرخ است. یک دریاچه سابق مکان مناسبی برای بررسی سکونت مریخ در گذشته است.

این سنگهای مریخ در امتداد یک مسیر باغ زیبا به نظر می رسند.


NASA / JPL-Caltech

تصاویر به اشتراک گذاشته گردیده توسط ناسا نشان می دهد که مریخ نورد “دنده ها” را با چرخ دنده در انتهای بازوی رباتیک خود بررسی می کند.

ناسا در یک توضیح دهنده مریخ نورد گفت: “بازو به مریخ نورد اجازه می دهد مانند یک زمین شناس انسانی کار کند: با در دست گرفتن و استفاده از ابزارهای علمی با” دست “یا برجک خود. “ابزار دستی” این مریخ نورد هسته های سنگ ها را استخراج می کند ، تصاویر میکروسکوپی می گیرد و ترکیبات اولیه و ترکیبات معدنی سنگها و خاک مریخ را تجزیه و تحلیل می کند. “

کاوشگر رباتیک ناسا در ماه فوریه به مریخ رسید و در اولین کار علمی رسمی خود است. با همراه خود هلی کوپتر ابتکار عمل به عنوان یک پیشاهنگ . تحقیقات بستر نشانه علم است که وقتی مریخ نورد داستان تاریخ باستان مریخ را تحریک می کند ، به وجود می آید.

تقویم فضایی ۲۰۲۱ CNET را دنبال کنید تا از آخرین اخبار فضایی امسال مطلع شوید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت