ناسا اقدام به رفع اشکال مهم تلسکوپ فضایی هابل می کند

2021-07-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 18-1990-s31-imax-view-of-hst-release-1

تلسکوپ فضایی هابل NASA / ESA هنگام استقرار در سال ۱۹۹۰٫


NASA / موسسه اسمیتسونیان / شرکت لاکهید

تلسکوپ فضایی محبوب هابل ناسا با یکی از بزرگترین چالشهای خود روبرو است. یک اشکال فنی آن را بیش از یک ماه در حالت امن نگه داشته است ، و روز چهارشنبه ، ناسا گفت که ممکن است منبع موضوع را ردیابی کرده باگردید. از روز پنجشنبه ، آژانس فضایی در حال تلاش برای اصلاح جدید است.

این تلسکوپ بیش از ۳۰ سال است که در خدمت است. تیم هابل به دنبال رایانه محموله – سخت افزار مربوط به دهه ۱۹۸۰ – به عنوان منبع بالقوه مشکل حافظه بودند. “یک سری آزمایشات چند روزه ، که شامل تلاش برای راه اندازی مجدد و پیکربندی مجدد رایانه و کامپیوتر پشتیبان بود ، موفقیت آمیز نبودند ، اما اطلاعات جمع آوری گردیده از آن فعالیت ها تیم هابل را به این نتیجه رسانده است که علت احتمالی این مشکل را در واحد کنترل نیرو ، “ناسا گفت.

همانند رایانه حمل بار ، PCU نیز بخشی از واحد علوم مدیریت و مدیریت داده های هابل است. PCU وظیفه تأمین یک منبع ثابت و ثابت برق را برای رایانه و حافظه آن دارد. در اینجا مشکل احتمالی نهفته است.

“تجزیه و تحلیل تیم نشان می دهد که یا سطح ولتاژ از تنظیم کننده خارج از حد قابل قبول است (در نتیجه مدار محافظت ثانویه را قطع می کند) ، یا مدار محافظت ثانویه با گذشت زمان تخریب گردیده و در این گیر کرده است. مانع حالت می شود “، ناسا گفت.

از زمان حل این مسئله در ۱۳ ژوئن ، کار علمی هابل متوقف گردیده است. هابل به تعداد زیادی سیستم پشتیبان از جمله PCU پشتیبان مجهز است. ناسا روز پنجشنبه تأیید كرد كه اكنون در تلاش است تا به سخت افزار دیگر تغییر وضعیت دهد.

“این یک رویداد چند روزه خواهد بود. در صورت موفقیت ، گام بعدی برای ابزارهای علمی است

نگرانی در مورد پیری تلسکوپ وجود دارد که یک پروژه مشترک از ناسا و آژانس فضایی اروپا است. جانشین هابل ، تلسکوپ فضایی بسیار تأخیر یافته جیمز وب ، هنوز در زمین است و منتظر پرتاب احتمالی ماه اکتبر است. جدیدترین خبر خوب این است که ناسا برنامه ای دارد و امیدوار است که با آن همراه باگردید.

تقویم فضایی CNET 2021 را دنبال کنید تا در جریان آخرین اخبار فضایی امسال قرار بگیرید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت