Elgato Facecam تلاش زیادی می کند تا یک وب کم حرفه ای ۱۰۸۰ / ۶۰p باشد

2021-07-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 elgato-facecam-dsc03142-webcam

این مانت تقریباً به اندازه انتظار شما برای پول انعطاف پذیر است. می توانید دوربین را به طور کامل از روی آن بردارید تا روی پایه سه پایه قرار گیرد و دوربین می تواند چرخش و چرخش کند.


Lori Grunin / CNET

Elgato مورد علاقه چرخ دنده سرانجام وب کم را به طرفداران بازی خود ، Facecam 1080 / 60fps پرتاب کرد. این بزرگترین چالشی است که تاکنون برای Razer Kiyo Pro با همان ۲۰۰ دلار (۱۸۹ پوند) با نرم افزار کلاس برتر ، از جمله یک برنامه Mac واقعی ، دیده ایم که به جبران برخی نقاط ضعف آن کمک می کند . میکروفون داخلی ندارد ، این منطقی است با توجه به اینکه خریداران هدف آن احتمالاً از میکروفون یا هدست مستقل استفاده می کنند ، بنابراین اگر این مسئله برای شما مهم است ، به جستجو ادامه دهید.

بسیاری از پردازش ها و اجزای مورد استفاده در میان وب کم های جدیدتر و با کیفیت رایج است. این شامل یک سنسور Starvis ، یک سری از سنسورهای تصویربرداری تجاری سونی است که برای استفاده در دوربین های امنیتی طراحی گردیده است ، که عزیزترین تولیدکنندگان وب کم است. (هرچند الگاتو فاش نمی کند که از کدام یک از سنسورهای Starvis استفاده می کند.)

بیشتر بخوانید: بهترین وب کم ها در سال ۲۰۲۱

خط لوله الگاتو به آن اجازه می دهد تا ویدئوی بدون کد را به نرم افزاری که از آن پشتیبانی می کند ارسال کند ، و این باعث حذف مراحل خط لوله می شود که کیفیت فیلم را پایین می آورد. در عمل و در بهترین حالت (ضبط به صورت محلی ، پخش نکردن از طریق شبکه) ، من تفاوت زیادی نمی بینم ، حتی در جزئیات با فرکانس بالا (بسیار روشن) که معمولاً اولین کسانی هستند که پرتاب می شوند.

 elgato-facecam-dsc03148-webcam

این Mount دارای دو بخش بیان است.


Lori Grunin / CNET

این بدان دلیل است که هیچ جزئیات با فرکانس بالا برای از دست دادن وجود ندارد ، عملکردی از سنسور کوچک. Razer دارای یک ضامن HDR است که به شما امکان می دهد حداقل موارد برجسته را از حواس پرتی دور نگه دارید ، ویژگی ای که الگاتو از اجرای آن خودداری کرد.

Facecam دارای یک لنز با فوکوس ثابت در محدوده ۱۲ تا ۴۷ اینچ است. این بدان معنی است که کل میدان دید در کانون توجه است. نگرانی در مورد مشکلات فوکوس خودکار را برطرف می کند ، اما من فوکوس خودکار را با گزینه خاموش کردن و فوکوس دستی بسیار ترجیح می دهم. لنز فوکوس ثابت به این معنی است که اگر می خواهید بزرگنمایی کنید (یک میدان دید کوچکتر) ، تصویر به صورت دیجیتالی بزرگ می شود ، که در وضوح ۱۰۸۰p خیلی زیبا نیست.

با فوکوس خودکار ، یک دوربین معمولاً می تواند از عناصر فوکوس برای برش تصویر در تصویر استفاده کند – اگر به چیزی غیر از زاویه دید عریض (۸۳٫۲ درجه) نیاز دارید ، یک پیروزی بزرگ برای Kiyo Pro نسبت به Facecam است. از طرف دیگر ، Facecam به لطف یک لنز با عناصر کروی و کم تحریف ، دارای اصلاح اعوجاج عالی در اطراف لبه ها است.

نرم افزار بیشترین تفاوت را ایجاد می کند

علی رغم همه صحبت های این شرکت در مورد خاص بودن سخت افزار و خط لوله پردازش ویدئو ، Facecam واقعاً به خاطر نرم افزار جدید Camera Hub خود برجسته است. نه به دلیل توانایی تنظیم سرعت شاتر ، کنتراست ، وضوح و سایر تنظیمات تصویر. انتخاب نسبتاً گسترده ای از گزینه های تنظیم دستی خوب است ، بیشتر برای جبران نتایج پیش فرض ماه. با ادامه صدور به روزرسانی سیستم عامل و نرم افزار ، شرکت با گذشت زمان احتمالاً بهبود خواهد یافت.

به عنوان مثال ، با كاهش سرعت شاتر به منظور كاهش مقدار حساسیت ISO (كه میزان نویز را تعیین می كند) ، اجازه دهید در بعضی موارد كاهش نویز را خاموش كنم ، كه باعث می شود تصویر واقعاً لرزان و بیش از حد پردازش شود پیش فرض ها (دوربین های مصرف کننده برای تنظیم سرعت شاتر بالاتر ، به دلیل حساسیت ISO بالاتر نیز خطا می کنند ، که به طور سنتی از لرزش جلوگیری می کند. البته در وب کم مسئله ای نیست.)

مرکز دوربین تعداد زیادی کنترل دستی دارد .


عکس صفحه توسط Lori Grunin / CNET

شما همچنین می توانید برای اندازه گیری نوردهی خودکار از یک سنسور متوسط ​​و متوسط ​​استفاده کنید ، که اساساً روشی برای جبران نور پس زمینه یا نور جانبی و همچنین تنظیم جبران نوردهی در خودرو است. هر دو تفاوت جزئی دارند ، اما یک بار دیگر نمی توانید با یک سنسور کوچک کاری انجام دهید.

اما یکی از مزایای بزرگ Facecam نسبت به اکثر وب کم های موجود در بازار ، یک برنامه مک واقعی و کاربردی است و نه یک نسخه محروم که برای علامت زدن یک کادر انتخاب در لیست ویژگی ها وجود دارد. این یک نادر بودن شگفت آور در میان وب کم های گران قیمت است. Razer حتی از پشتیبانی Mac خود منسوخ گردید.

اگرچه به عنوان یک کاربر ویندوز ، جنبه مورد علاقه من در نرم افزار این است که به شما امکان می دهد تنظیمات را در حالی که دوربین توسط برنامه دیگری استفاده می شود تغییر دهید ، مشکلی که من به دلیل API دوربین مسن مورد استفاده ویندوز به طور مکرر با آن روبرو می شوم. همچنین استفاده از این دنیاها کمتر از کنترل های گیج کننده در Razer Synapse و نیاز این ابزار به قفل انحصاری روی دوربین است ، حتی اگر پیش نمایش را در نرم افزار هوشمند چند دوربین مانند OBS غیرفعال کنید (در مقابل نرم افزار دوربین خنگ مانند بزرگنمایی ).

 elgato-facecam-dsc03140-webcam

وب کم با یک پوشش لنز pop-on ارسال می شود که هر روز از دست می رود.


Lori Grunin / CNET

برای افرادی که به طور مكرر از چندین دوربین USB متصل استفاده می كنند – حتی اگر از آنها به طور همزمان استفاده نكنید – یا می خواهند تنظیماتی مانند میدان دید را در حال انجام تنظیم كنند ، عملكرد برتر Facecam ممكن است به طور چشمگیری از چند مزیت كیفیت بیشتر باگردید Razer Kiyo Pro ممکن است داشته باگردید.

همچنین ، پیشنهادات تنظیم Facecam در صورت استفاده در کنار بقیه اکوسیستم سخت افزار ویدئویی الگاتو ، به ویژه روشنایی و لوازم جانبی Stream Deck ، بسیار مفیدتر خواهد بود. و این بخشی از موضوع است. (من فرصتی برای آزمایش آن با هیچ یک از آنها پیدا نکردم ، اما من تصور می کنم که ادغام با چرخ دنده های خود کمی دقیق تر از با شخص ثالث است ، حداقل در سطح قراردادهای عملیاتی.) شما می توانید فقط یک نمایه تنظیمات را ذخیره کنید. برای اطلاعات بیشتر به Stream Deck نیاز دارید.

به عنوان مثال تراز سفیدی دستی را در نظر بگیرید. تراز سفیدی خودکار خوب است – بد نیست ، اما می تواند از کمی تغییر دستی استفاده کند. در تئوری ، اگر از چراغ های الگاتو استفاده کنید ، این نرم افزار می تواند تنظیمات نور را به طور خودکار با دوربین هماهنگ کند. این واقعاً مهم است ، زیرا من نمی توانم از نظر رضایتمندی تنظیم تعادل رنگ سفید را بدست آورم. در بیشتر موارد ، اتوماتیک خوب کار می کرد ، اما من آن را به اندازه Razer دوست نداشتم ، مخصوصاً با نورهای رنگی مانند تنظیمات بازی.

من Elgato Facecam را خیلی دوست دارم ، اما من روزها با این سوال که آیا من بیش از Kiyo Pro آن را دوست دارم ، کشتی گرفته ام یا نه. در حقیقت ، تمام وب کم هایی که اخیراً آزمایش کرده ام نسبت به یکدیگر دارای مزایا و معایب قابل توجهی هستند که منجر به توصیه های شایسته بسیاری می شود. در این حالت ، من فکر می کنم Facecam یک گزینه عالی برای استفاده در Mac ، برای افراد غوطه ور در اکوسیستم چرخ دنده Elgato و برای پخش کننده های ویندوز است که چندین دوربین را دستکاری می کنند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت