با افزایش حملات باج افزار ، ایالات متحده سایت جدیدی را برای مقابله با تهدید راه اندازی می کند

2021-07-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-802363994

راب انگلار / گتی ایماژ

دولت ایالات متحده وب سایت جدیدی دارد که هدف آن مبارزه با تهدید باج افزار است. بر اساس انتشار ، StopRansomware.gov پنجشنبه توسط وزارت دادگستری ، وزارت امنیت داخلی و شرکای فدرال راه اندازی گردید ، “برای کمک به سازمان های خصوصی و عمومی برای کاهش خطر باج افزار خود”.

سایت منابع مختلفی از آژانس های فدرال را جمع می کند. افراد و سازمانها قبلاً مجبور بودند به چندین وب سایت دولتی مراجعه کنند تا راهنمایی ، هگردیدارها و به روزرسانی های باج افزار را پیدا کنند.

“As حملات باج افزار همچنان در سراسر جهان در حال افزایش است ، مشاغل و سازمان های دیگر باید امنیت سایبری خود را در اولویت قرار دهند “، دبیر وزارت امنیت داخلی ، الخاندرو مایورکاس در انتشار گفت. “مجرمان سایبری زیرساخت های مهم ، مشاغل کوچک ، بیمارستان ها ، ادارات پلیس ، مدارس و موارد دیگر را هدف قرار داده اند. این حملات به طور مستقیم بر زندگی روزمره آمریکایی ها و امنیت کشور ما تأثیر می گذارد.”

Ransomware نوعی بدافزار است که هکرها از آن استفاده می کنند داده های رایانه ، بسیاری از پرونده ها و سیستم ها را غیر قابل استفاده می کند. بازیگران بدخواه در ازای باز کردن قفل اطلاعات ، باج می خواهند و در صورت پرداخت نگردیدن اطلاعات ، تهدید به فروش یا فاش کردن اطلاعات می کنند. بر اساس این گزارش ، “تقریباً ۳۵۰ میلیون دلار باج در سال ۲۰۲۰ به بازیگران مخرب سایبری پرداخت گردیده است که بیش از ۳۰۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل است.”

این اعلامیه چندین حمله باج افزار قابل توجه در ایالات متحده را دنبال می کند. ماه گذشته ، JBS ، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوشت در کشور ، ۱۱ میلیون دلار بیت کوین به مجرمان سایبری که به سرورهای این شرکت برخورد کردند پرداخت کرد. چند هفته قبل ، خط لوله استعماری ، كه یكی از بزرگترین خطوط انتقال گاز آمریكا را اداره می كند ، ۵ میلیون دلار برای هكرهایی كه مجبور به تعطیلی یك مجرای بزرگ نفتی گردیده بودند ، پول كم كرد.

به دنبال حادثه خط لوله استعمار ، رئیس جمهور جو بایدن با صدور دستور اجرایی تعدادی از مراحل با هدف تقویت امنیت سایبری کشور را تشریح کرد.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت