رئیس FTC ، لینا خان دارای فیس بوک و آمازون است

2021-07-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 لینا خان هنگام سخنرانی قبل از میكروفون كوچك در جلسه تأیید سنا اشاره می كند.

لینا خان با جنبه فنی قانون ضد انحصار آشنا است. تعهد وی به جنبش اصلاح قانون ضد انحصارى شركت هاى فن آورى را ادعا كرده است كه او انصاف نخواهد داشت.


گتی ایماژ

کریستوفر لزلی قانون ضد انحصاری را می داند. وی که یک استاد دانشکده حقوق UC Irvine است ، سه کتاب درسی را در این زمینه تألیف یا تألیف کرده است. بنابراین ، او ملاقات یک دانشجوی دانشکده حقوق ییل را که حوزه تخصص خود را در خارج می دانست مبهوت کرد.

“دانشجویی به من مراجعه کرد ، و او بورس تحصیلی من و بورس تحصیلی ضد انحصار را با عمق و اشتیاق می دانست. این برای یک دانش آموز غیرقابل شنیده است “، لسلی درباره برخورد ۲۰۱۶ گفت. “آن دانشجو معلوم گردید لینا خان است.”

خان اکنون یک بستر عظیم دارد که می تواند علاقه خود را در قانون ضد انحصارطلب اعمال کند. در ماه ژوئن ، ۳۲ ساله به عنوان رئیس کمیسیون تجارت فدرال ، یکی از پلیس های انحصاری برتر آمریکا ، سوگند یاد کرد. این انتصاب به سرعت نگرانی های Big Tech ، یکی از اهداف اصلی وی را به دلیل قدرت متمرکز صنعت برانگیخت. فیس بوک و آمازون قبلاً علیه خان ظاهر گردیده اند. آنها احتمالاً شرکت خواهند داشت.

روز چهارشنبه ، فیس بوک با ارسال پیشنهادی به FTC خواستار این گردید که خان خود را از پرونده های غول رسانه های اجتماعی کنار بگذارد. در یک سند ۲۶ صفحه ای ، این شرکت استدلال کرد که نظرات و نوشته های عمومی خان حاکی از آن است که وی قبلاً به این نتیجه رسیده است که این شرکت قوانین ضد انحصاری را نقض کرده و بنابراین نمی تواند دادرسی منصفانه از آن ارائه دهد. در ماه ژوئن ، آمازون درخواست استرداد را با پشتوانه استدلال مشابهی مطرح كرد.

FTC خان را برای مصاحبه در دسترس قرار نداد یا بلافاصله به درخواست نظر پاسخ داد.

نگرانی های فیس بوک و آمازون ناشی از انتقادات صریح خان از هر دو شرکت است. وی اظهار داشت که این غیرمنصفانه است که فیس بوک می تواند حریم خصوصی را تخریب کند ، زیرا کاربران آن هیچ شبکه اجتماعی قابل مقایسه ای برای مراجعه ندارند. به گفته وی ، آمازون می تواند در رقابت با خرده فروشانی که از بازار آن استفاده می کنند ، یک مزیت ناعادلانه بدست آورد ، زیرا این شرکت غول پیکر به داده های فروش و محصولات آنها دسترسی دارد. (تحقیقات FTC از هر دو شرکت قبل از ورود خان به آژانس آغاز گردید.)

این مسئله درگیری مالی نیست ، مانند این که خان سهام سهام رقبای آمازون را در اختیار داشته باگردید. خان در فرم افشای مالی خود به کمیته تجارت سنا ، فقط برنامه های بازنشستگی و چند مزایایی را که می تواند در حالی که در مرخصی کار از کار خود در دانشگاه کلمبیا می گذراند ، ذکر کرده است. درعوض ، شرکت ها س questionال می کنند که آیا خان تداعی عادلانه ای در دفاع از حقوقی آنها ایجاد خواهد کرد یا خیر.

خان همچنین احتمالاً در پرونده های مربوط به Google دخیل خواهد بود که به دلیل داشتن مزیت غیرمنصفانه در بازار تبلیغات آنلاین ، با ارجحیت دادن به آن شکایت گردیده است. به نتایج جستجوی خود از طریق پیوندها از رقبا و مجبور کردن سازندگان دستگاه با استفاده از سیستم عامل Android برای وارد کردن برنامه های Google به محصولات خود. اپل همچنین به دلیل کنترلی که بر رقبا در App Store خود دارد ، تحت نظارت است.

اپل و گوگل از اظهار نظر در این باره خودداری کردند. آمازون به درخواستی برای نظر پاسخ نداد. در بیانیه ای ، فیس بوک گفت ، “رئیس خان به طور مداوم در مورد فیس بوک و موارد ضد انحصارى مستندات خوبی ارائه می دهد که باعث می شود هر ناظر منطقی به این نتیجه برسد که او پرونده ضد انحصاری فیس بوک را که توسط FTC مطرح کرده است ، پیش داوری کرده است.”

شرکت ها احتمالاً استدلال می کنند که اقدامات آنها قانون ضد انحصاری را نقض نمی کند ، که از دهه ۱۹۷۰ از لنزهای قیمت مصرف کننده تفسیر گردیده است. این تئوری نشان می دهد اگر یک شرکت بازار را کنترل کند ، می تواند قیمت ها را افزایش دهد. به اجاره جک گردیده ای فکر کنید که اگر یک بازیکن مالک Park Park و Broadway بود ، می توانستید بپردازید. (یک دلیل وجود دارد که بازی Monopoly نامیده می شود.)

شركتهای فن thatاوری این تفسیر از قانون را مورد آزمایش قرار می دهند. بیشتر خدمات آنها برای مصرف کنندگان رایگان است. این تبلیغ کنندگان و سایر مشتریان تجاری هستند که هزینه پرداخت می کنند. در مورد آمازون ، این شرکت قیمت های خود را پایین نگه می دارد و حاشیه ناچیزی در تجارت خرده فروشی خود به وجود می آورد ، خرده فروشی های لوکس دیگری که معمولاً ندارند.

خان معتقد است که تفسیر قدیمی تهدیدها را از دست می دهد. تسلط Big Tech می تواند رقبا را از بازار دور کند و چند گزینه دیگر برای خرید ، معاشرت آنلاین و جستجوی وب در اختیار ما قرار دهد. وی در دوران دانشجویی در مقاله ای که در مجله حقوقی ییل منتشر گردید ، قدرت اقتصادی و سیاسی را در دست گروه کوچکی از مشاغل و رهبران آنها متمرکز می کند ، “به منافع چند نفر قدرت می بخگردید تا نتایج جمعی را هدایت کنند.” این شرکت ها از نظر استثنایی از موقعیت های خوبی برای انجام تاکتیک های توهین آمیز برخوردار هستند ، زیرا اینترنت به آنها امکان داده است قدرت خود را با سرعتی گیج کننده افزایش دهند و چندین بخش را همزمان کنترل کنند. خان می گوید ، در نتیجه ، آنها باید مورد بررسی دقیق این قدرت قرار بگیرند.

خان در مقاله ای كه وی را به عنوان ستاره راك انتخاب كرد ، گفت: “اطمینان از متناسب بودن چارچوب ما با نحوه واقعی رقابت در این بازارها.”

خان برای سیلیکون ولی

کار نکرده است. نمایه خان به عنوان یک اصلاح کننده مترقی ضد انحصار در تقابل با ناظران سنتی فدرال است ، که معمولاً در محافل همپوشان دنج لابی های دولتی و تجاری. با بزرگتر گردیدن بیگ تک ، جریان مردم از دولت به دره سیلیکون افزایش یافته و زنگ خطر را در میان طرفداران تغییر ایجاد کرده است.

هال سینگر ، اقتصاددان ضد انحصار و مدیر شرکت مشاوره دعاوی Econ One ، داده های LinkedIn را در سال ۲۰۲۰ تجزیه و تحلیل کرد و دریافت که آمازون ، گوگل و فیس بوک به ترتیب ۱۹ ، ۲۷ و ۳۰ نفر شاغل دارند ، که قبلا در انحصار کار کرده اند گروه FTC ، بخش ضد انحصار وزارت دادگستری ، کمیته قضایی سنا یا کمیته قضایی مجلس. سینگر استدلال می کند که جریان تخصص بین دولت و بخش خصوصی به نفع شرکت ها است و به آنها ارتباطات شخصی در آژانس ها و قانونگذاران ناظر بر آنها می دهد.

خان راهی کاملاً متفاوت را در پیش گرفته است و بجای بورس و نقش های دولتی را انتخاب کرده است. کار بخش خصوصی. وی پس از فارغ التحصیلی از کالج ویلیامز در سال ۲۰۱۰ ، به بنیاد آمریکای جدید پیوست و در آنجا تحقیقات ضد انحصاری را انجام داد. وی پس از تحصیل در دانشکده حقوق ، به مدت یک سال به عنوان مدیر حقوقی م Instituteسسه تازه تأسیس بازارهای آزاد ، یک سازمان غیرانتفاعی که روی خطرات سو abuse استفاده از انحصار تمرکز دارد ، کار کرد ، قبل از اینکه به عضویت کمیته فرعی کمیته قضایی مجلس در زمینه ضد انحصار ، تجارت و اداری درآمد.

وی در گزارش ۴۴۹ صفحه ای خود كه شركت های بزرگ فناوری را به “سو ab استفاده از قدرت انحصار” متهم كرد ، به كمیته فرعی مشورت داد. از آن زمان به بعد ، کمیته پنج لایحه ضد انحصاری معرفی کرده است که می تواند تأثیر قابل توجهی در بخش فناوری داشته باگردید. در اکتبر ۲۰۲۰ ، خان به عنوان دانشیار به دانشکده حقوق کلمبیا پیوست ، شغلی که در حال حاضر از آنجا مرخصی می گیرد و در FTC خدمت می کند.

به گفته تحسین کنندگان ، این ترکیبی قوی از تجربه است.

“شما این پوپولیست را دارید که می گوید سیستم خراب است. او گزارش را بر روی سیستم عامل های مسلط که قانون بر اساس آن است ، می نویسد. و سپس او به عنوان تنظیم کننده وارد عمل می شود تا واقعاً این امر را عملی کند “، گفت سینگر ، افزود که نظرات خان منافاتی با علاقه. “این چیزی شنیده نگردیده است.”

Big Tech تحت بررسی

بیشتر کارهای خان بر توانایی آمازون در رقابت با خرده فروشان در وب سایت خود متمرکز گردیده است. این شرکت همچنین سایر خرده فروشان خدمات آمازون دیگر مانند ذخیره سازی ابری ، تبلیغات و ذخیره سازی و تحویل را به فروش می رساند. قانون انتخاب و نوآوری آنلاین آمریکا این رفتار را هدف قرار داده و صاحبان بازارهایی مانند آمازون را از طرفداری از محصولات خود منع کرده و یا خرده فروشان شخص ثالث را مجبور به خرید محصولات دیگر آن می کنند ، چیزی که این شرکت متهم گردیده اما آن را انکار می کند.

 درب FTC ، که دارای یک دروازه فلزی با تصاویر مجسمه سازی گردیده از کشتی ها و یک تهویه هوا است.

FTC احتمالاً در مرکز پرونده های بزرگ فناوری زیر نظر لینا خان


گتی ایماژ

سایر شرکتهای Big Tech نیز احتمالاً با خان سر و کار خواهند داشت.

انتظار می رود فیس بوک ، که قبلاً با یک دادخواست FTC روبرو گردیده بود ، اولین آزمایش وی باگردید. در ماه ژوئن ، یک قاضی فدرال شکایت FTC را که غول رسانه های اجتماعی را به انجام اقدامات غیرقانونی غیرقانونی متهم کرده بود ، رد کرد. قاضی گفت FTC شواهد کافی مبنی بر داشتن قدرت انحصاری در شبکه اجتماعی در فیس بوک ارائه نکرده است اما تا پایان ژوئیه به آژانس فرصت داده تا شکایتی اصلاح گردیده ارائه دهد.

Google سالها با FTC دست و پنجه نرم می کند. در سال ۲۰۱۹ ، پس از مشخص گردیدن سایت اشتراک ویدیوی YouTube در YouTube ، غول جستجو با ضرب جریمه رکوردی ۱۷۰ میلیون دلاری و همچنین شرایط جدید مورد ضرب و شتم قرار گرفت. اخیراً ، این شرکت در چندین دادخواست عمده ضد انحصاری مورد هدف قرار گرفته است ، از جمله یک پرونده برجسته توسط وزارت دادگستری ، و دو شکایت توسط ائتلاف ایالت ها. رگولاتورها و دادستان ها در حال تحقیق در مورد تجارت و تبلیغات گوگل و همچنین سیستم عامل اندروید ، غالب ترین نرم افزار موبایل در جهان هستند.

مانند بازار آمازون ، فروشگاه App اپل اصلاح طلبان ضد انحصار را وادار کرده است که آیا اجازه شرکت مجاز است یا خیر؟ به نفع برنامه های خود است. App Store همچنین انتقاداتی را به دلیل قدرت بیش از حد این شرکت در برابر توسعه دهندگان برنامه ها که فقط می توانند محصولات آیفون و آیپد خود را از طریق بازار شرکت بفروشند ، برانگیخته است. کمیسیون این شرکت که می تواند تا ۳۰ درصد هم باگردید ، شکایاتی را نیز در پی داشته است.

مکان مناسب ، زمان مناسب

خان در سال ۱۹۸۹ از پدر و مادری پاکستانی در لندن متولد گردید ، و هنگامی که ۱۱ ساله بود به ایالات متحده مهاجرت کرد. وی در دوران دانشجویی در Mamaroneck ، نیویورک ، برای روزنامه دبیرستان نوشت: استارباکس محلی که دانشجویان را از نشستن در فروشگاه منع می کند. خان با تحصیلات سطح بالا و مجموعه ای از مشاغل گفتاری زیر کمربند خود ، خود را با اقتدار منتقل می کند. در جلسه نامزدی خود ، او به راحتی در دنیای فنی قانون ضد انحصاری فرو رفت ، و برای نشان دادن نقطه های خود گاه به گاه اشاره می کرد.

یافتن افراد مشکوک به درخشش خان سخت است ، اگرچه برخی از ناظران از تجزیه و تحلیل حقوقی او انتقاد کرده اند. او همچنین از موقعیت خود به عنوان یک متخصص در زمینه تخصص خود درست زمانی که باد سیاسی تغییر کرده است بهره مند گردیده است.

در زمان دولت پرزیدنت باراک اوباما ، بیگ تک عزیز DC بود. جای تعجب نیست ، شرکت ها از آن دوره برای تحکیم قدرت خود استفاده کردند ، هم خود را در بازارهای خود محکم کردند و هم به بازارهای دیگر.

خان این قدرت رو به رگردید را در طول مسیر مستند کرد و در استفاده از رسانه ها برای یافتن مخاطبان مهم و تأثیرگذار مهارت نشان داد. تفسیرهای وی در American Prospect ، CNN ، Foreign Policy ، The New Republic ، Quartz ، Salon ، Washington Monthly و واشنگتن پست منتشر گردیده است.

او به سرعت به یک شخصیت برجسته در جنبش New Brandeis تبدیل گردید ، که اساساً رویکرد ایالات متحده در اجرای ضد انحصار را مورد بازنگری قرار داد ، به ویژه هنگامی که صحبت از فناوری بزرگ می شود. طرفداران نسخه قرن بیست و یکم سیاست های رقابت پوپولیستی را که زمانی توسط دیوان عالی دادگستری لوئیس براندئیس حمایت می گردید ، مورد حمایت قرار می دهند و معتقدند که آسیب های کوتاه مدت مصرف کنندگان مانند افزایش قیمت ها تنها مشکلی نیست که قانون ضد انحصاراً باید هدف قرار دهد. به عنوان مثال تمرکز قدرت در بازار رقابت برای یک کسب و کار جدید را کاملاً غیرممکن می کند.

تمرکز ثروت همچنین ایجاد الیگارشی تجاری با تغییر بزرگ در زندگی روزمره را به خطر می اندازد. وی در مقاله خود در مورد بررسی Yale Law در مورد آمازون ، به نقل از سناتور جان شرمن ، نویسنده قانون اساسی ضد انحصارى آمریکا در سال ۱۸۹۰ ، اظهار داشت: “اگر ما یک پادشاه را به عنوان یک قدرت سیاسی تحمل نخواهیم کرد ، نباید یک شاه را بیش از تولید تحمل کنیم. ، حمل و نقل و فروش هر یک از ملزومات زندگی. “

پیام خان به عصبانیت روزافزون دره سیلیکون منجر گردید که از الگوی چپ و راست حاکم بر تعاملات واشنگتن سرپیچی می کند. الیزابت وارن ، یک سناتور مترقی از ایالت ماساچوست ، در هنگام یک رقابت گردیدید برای ریاست جمهوری ، از پیام خان استقبال کرد. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین و وفاداران وی همچنین با فحاشی به فیس بوک ، توییتر و یوتیوب گوگل ، با استدلال این سیستم عامل ها ، صدای آنها را به صورت آنلاین خاموش کردند. قانون گذاران دو طرف راهروهای سیاسی ، در جلسات جنجالی سخت کنگره ، مدیران فناوری را نادیده می گرفتند.

وقتی جو بایدن جانشین ترامپ به عنوان رئیس جمهور گردید ، خان در موقعیت خوبی قرار داشت تا به FTC فراخوانده شود.

او تا چه حد موثر خواهد بود؟

نظرات خان در مورد اجرای ضد انحصار از تصمیمات دادگاه و نظرات اخیر اقتصاددانان دور است از دهه ۱۹۷۰ رویکرد ماوریک ، همراه با کمبود نسبی تجربه ، س duringالاتی را در روند نامزدی سنا ایجاد کرد.

“بدون شک خان کار حرفه ای امیدوار کننده ای در پیش دارد ، اما کمتر از چهار سال تحصیل در دانشکده حقوق ، او فاقد تجربه است. سناتور یوتا ، مایك لی ، یك جمهوری خواه ، در بیانیه ای در ماه مارس گفت: “نظرات وی در مورد اجرای قانون ضد انحصاری با رویکردی محتاطانه به قانون کاملاً دور از ذهن است.” نقش در FTC. در حال حاضر این کمیسیون دارای اکثریت ۳-۲ دموکراتیک است ، اما انتظار می رود روحیت چوپرا ، دموکرات ، به زودی کمیسیون را ترک کند تا دفتر حمایت مالی از مصرف کننده را رهبری کند.

تا زمانی که بایدن جایگزینی برای چوپرا معرفی کند ، کمیسیون احتمالاً در رای گیری ۲-۲ به بن بست می رسد. علاوه بر این ، بایدن فرصتی دارد تا با جایگزینی چوپرا با دموکرات معتدل تری ، گزینه خان را برای رهبری FTC تعدیل کند ، که همچنین می تواند نفوذ خان را به تغییرات بیشتر محدود کند.

اگر وی نقش های پیشرو را انتخاب كند ، ایالات متحده می تواند در قانون ضد انحصارى تغییر دریا دهد.

“اگر این یك اوباما پلتفرم دوست باگردید ، می تواند كل دستور كار خان را خنثی كند” آزادی FTC برای پیگیری ضد انحصاری. “ما باید ببینیم چه کسی این مشاغل دیگر را ابتدا پر می کند.”

ریچ نیوا ، ایان شر و کوئنی وونگ از CNET در این داستان سهیم بودند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت