می توانید دوباره سفر دریایی کنید. فقط انتظار بازگشت ۱۰۰٪ به حالت عادی را نداشته باشید

2021-07-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 cruise-ship

بادبان ، بادبان دور (اما با احتیاط).


کنت آلمان / CNET

بیش از یک سال پس از شیوع بیماری ویروسی کرونا (۱۹۴۵۹۰۰۵) ، بیماری کریسمس بازگشت به صنعت را کاملاً سخت تر کرده است. در آلاسکا ، کارائیب و اروپا ، خطوط اصلی برنامه ریزی گردیده برای سفرهای دریایی تا نیمه اول سال آینده برنامه ریزی گردیده اند و کشتی های بزرگتر و استادانه تری نیز در راه هستند.

برخی تغییرات از زمان قبل از همه گیری و سفرهای برنامه ریزی گردیده وجود خواهد داشت با ادامه دادن انواع COVID-19 و تغییر مقررات در درگاه ها ، ممکن است لغو یا منتقل شود. فلوریدا ، که بزرگترین بنادر مسافرتی جهان را در خود جای داده است ، حتی اگر اکثر شرکت ها می خواهند تلقیح را به عنوان یک شرط لازم انجام دهند ، خطوط کروز را برای واکسیناسیون ویروس کرونا ممنوع کرده است. چگونگی انطباق خطوط – اخیراً ، نروژ كروز لاین از این ممنوعیت شكایت كرده است – داستانی است كه به سرعت تغییر می كند.

اگر سال گذشته را مشتاق سفر به و بازگشت به دریای آزاد ، آنچه شما باید بدانید این است.

 کشتی تفریحی گراند پرنسس

پس از شیوع COVID-19 در گراند پرنسس در اوایل بیماری همه گیر ، کشتی روزها در دریا گیر کرده بود قبل از اسکله در اوکلند ، کالیفرنیا ، در تاریخ ۹ مارس ۲۰۲۰ ، برای تخلیه مسافران.


جاش ادلسون / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

آیا اکنون می توانم یک سفر دریایی انجام دهم؟

بله. پس از چند شروع نادرست در سال گذشته ، بسیاری از خطوط دریایی در حال برنامه ریزی برای سفرهای دریایی به سال ۲۰۲۲ هستند. سفرهای مشهور با هفت سفر دریایی کارائیب در هزاره مشهور که در ۵ ژوئن سنت مارتن را ترک کرد ، یکی از اولین خطوط بازگشت بود. و مسافران ۱۶ سال به بالا را واکسینه کرد.

بسیاری دیگر از خطوط اصلی سفر دریایی ، از جمله پرنسس ، هلند امریکا ، کارناوال ، کارائیب سلطنتی ، دیزنی ، کانارد و نروژی ، نیز اعلام کرده اند که سفرهای دریایی را انجام می دهند. برای تجزیه و تحلیل جامع کشتی های آتی ، به سایت خواهر ما ، The Points Guy مراجعه کنید. (TPG همچنین دارای تفکیک سفرهای دریایی بر اساس بندر عزیمت است.)

خطوط کوچکتر نیز به برنامه های خود اضافه می شوند و برخی از آنها برای چند ماه فعالیت می کنند. به عنوان مثال شرکت Queen Steamboat آمریکا ، با سفر رودخانه می سی سی پی در تاریخ ۱۵ مارس از سر گرفته گردید.

فقط بخاطر داشته باشید که هیچ برنامه ای تضمین نمی شود. رویال کارائیب با مثبت بودن آزمایش هشت عضو خدمه ، آزمایش ادیسه دریاها را چهار هفته به ۳۱ ژوئیه موکول کرد.

مطمئناً اگر سفر خود را رزرو کنید و لغو یا به تعویق بیفتد ، قادر خواهید بود برای برنامه ریزی مجدد یا بازپرداخت به طور کلی ، خطوط نیز به شما امکان می دهند بدون جریمه پیش از موعد کنسل کنید. و همانطور که در س nextال بعدی بحث کردم ، تجربه کاربری شما نسبت به قبل از اجرای COVID-19 متفاوت خواهد بود.

 cruise-ship-at-mykonos

انعکاس مشاهیر در زمان پیش از همه گیری در میکونوس پهلو می گرفت. سلبریتی اولین خط بزرگ سفر دریایی بود که برنامه سفر دریایی را تعیین کرد.


کنت آلمان / CNET

آیا سفر دریایی متفاوت خواهد بود؟

بهتر است آن را باور کنید ، حتی اگر فقط به روش های کوچک باگردید. اشلی کوشیولک از تیم Points Guy مسافر اولین سفر دریایی مشهور در کارائیب بود و جزئیات تغییراتی را که در طول سفر با آن روبرو گردید بیان کرد.

او می نویسد که کشتی کمتر از نصف پر گردیده بود و همه مسافران و خدمه ۱۶ ساله و بالاتر باید واکسینه شوند (در مورد این موارد بعداً). علاوه بر این ، مسافران در هر سنی بیش از ۷۲ ساعت قبل از سوار گردیدن باید اثبات نتیجه منفی آزمایش COVID-19 را نشان دهند. زمانهای ورود برای جلوگیری از ازدحام جمعیت متغیر بود و هنگام ورود به ماسک لازم بود.

مسافران مجبور نبودند یک بار در کشتی ماسک بزنند (بعداً در مورد این موارد نیز بعداً) ، به استثنای افراد زیر ۱۶ سال که واکسینه نگردیده اند و آنها باید قبل از بازگشت به سنت مارتن در ۱۲ ژوئن آزمایش شوند. بوفه باز بود ، اما طبق توصیه های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، مسافران مجاز به سرو کردن خود نبودند. ایستگاه های شستن دست به وفور یافت می گردید و در رستوران های تئاتر هیچگونه فاصله اجتماعی لازم نبود.

اگرچه این تغییرات فقط مربوط به همان سفر مشهور است. مقررات از نظر خط کروز و کشتی متفاوت خواهد بود و با کمترین توجه ممکن است تغییر کند (خوب یا بد). به این فکر کنید که چه نوع محیطی باعث راحتی شما می شود و قبل از رزرو تحقیق کنید.

 princess-cruises

خطوط مسافرتی برای از سرگیری سفرهای دریایی باید از تأیید CDC برخوردار شوند.


كنت آلمان / CNET

اما آیا برخی از افراد در آن آزمایش كروز برای COVID-19 مثبت نبودند؟

بله ، دو مسافری كه در كابین خود اشتراك داشتند در ۱۰ ژوئن آزمایش COVID-19 مثبت دادند. مسافران بدون علامت ، منزوی بودند ، و چند نفر دیگر که اخیراً با آنها تماس گرفته بودند ، مجبور گردیدند در حین آزمایش در کابین خود بمانند. كوسيولك يكي از افرادي بود كه ارتباط برقرار كرد و از تجربه خود نوشت. در پایان سفر هیچ کس آزمایش مثبت نکرد.

استوارت شیرون ، یک متخصص سفر که به عنوان پسر کروز شناخته می شود ، نیز در هزاره حضور داشت. در یک ایمیل به من گفت که با وجود آزمایشات مثبت ، احساس می کند پروتکل های ایمنی سلبریتی به خوبی کار می کند. “بعد از اعلامیه شب کاپیتان [on June 10] حال و هوای سلبریتی هزاره چیزی را تغییر نداد. مسافران همچنان از فعالیت های عادی خود مانند شام ، شو ، سالن ، کازینو ، خرید و تفریح ​​لذت می بردند.”

 alaska-galcier-bay -Cruise

به دنبال تغییر در قانون فدرال ، سفرهای دریایی در آلاسکا می توانند بدون توقف در کانادا از سیاتل به آخرین مرز بروند.


کنت آلمان / CNET

توقف در بنادر چطور؟

بنادر می توانند الزامات خاص خود را داشته باشند ، مانند اینكه اگر كشتی در ساحل رزرو نكردید ، نتوانید كشتی را ترك كنید. کشور عزیمت شما همچنین ممکن است مقررات واکسیناسیون یا آزمایش خاص خود را برای ورود گردشگران سخت تر از خط سفر دریایی شما داشته باگردید. دوباره ، تحقیق خود را انجام دهید.

در مورد کشورهایی که هنوز مرزهای خود را به روی گردشگری کامل باز نکرده اند ، کشتی شما در آنجا متوقف نخواهد گردید. این بدان معناست که در حال حاضر ، سفرهای دریایی آلاسکا از بنادر کانادا حرکت نمی کنند یا از آنها تماس نمی گیرند. تا همین اواخر ، این امر باعث می گردید که کروز در آلاسکا به دلیل یک قانون فدرال که کشتی های دارای پرچم خارجی (که تقریباً همه کشتی های تفریحی هستند) را از حمل مسافر بین دو بندر ایالات متحده بدون توقف در بندر خارجی منع کند ، غیرممکن است. اما ماه گذشته رئیس جمهور بایدن لایحه ای را امضا کرد که مقررات را موقتاً لغو کرد. اکنون کشتی ها می توانند از سیاتل به آلاسکا بدون توقف حرکت کنند.

 cruise-ship-at-سیدنی

اما تا استرالیا مرزهای خود را باز نکند شما قادر به گشت و گذار در آنجا نخواهید بود. [۱۹۶۵۹۰۰۳] كنت آلمان / CNET

در مورد مقررات CDC در مورد سفرهای دریایی چطور؟

در ماه مه ، CDC مجموعه ای از تغییرات را در خطوط كروز اعلام كرد ، كه برای محدود كردن گسترش COVID-19 طراحی گردیده است. آنها شامل غربالگری مسافران قبل از سوار گردیدن (یا از طریق آزمایش COVID-19 یا اثبات واکسیناسیون) ، جدا کردن و ردیابی تماس با مسافران که در طول سفر دریایی مثبت هستند ، و نصب امکانات شستشوی دست.

هنگامی که یک سفر دریایی انجام گردید تغییرات لازم ، آژانس تحت دو سناریو اجازه حرکت قایقرانی از ایالات متحده را می دهد: ۹۵٪ مسافران و ۹۵٪ خدمه باید کاملا واکسینه شوند ، یا خطوط می توانند یک کروز شبیه سازی گردیده انجام دهند و اقدامات ایمنی CDC را با گروهی از داوطلبان

اما همانطور که در زیر توضیح می دهم ، یک قاضی فدرال این مقررات را پس از دادخواست ایالت فلوریدا لغو کرده است.

آیا من باید ماسک بزنم؟

علی رغم برخی سر و صداهای اولیه که آژانس به ماسک های موجود در هواپیما احتیاج دارد ، این کار را انجام نمی دهد (phew). اقدامات فاصله ی اجتماعی در مناطق شلوغ توصیه می شود ، اما به آنها نیز نیازی نیست. از طرف دیگر ، از اعضای خدمه خواسته می شود وقتی بیرون از کابین خود هستند ماسک بزنند.

خطوط کروز احتمالاً ماسک تهیه می کنند ، اما قطعاً ماسک خود را به همراه دارید. در هر صورت CDC هنوز به هواپیما ، اتوبوس ، قطار و سایر اشکال حمل و نقل عمومی نیاز به ماسک دارد. و احتمالاً هنگام بررسی مسافرت دریایی به یکی از آنها احتیاج دارید.

آیا آنها به واکسیناسیون احتیاج دارند؟

در اکثر خطوط گفته می شود که به واکسیناسیون مسافران و خدمه ، به طور کلی برای میهمانان ۱۶ سال به بالا ، احتیاج دارد. مسافران جوان که فاقد جیب هستند ممکن است با محدودیت هایی روبرو شوند – قبل از رزرو بررسی کنید. حتی با واکسیناسیون ، احتمالاً باید آزمایش COVID-19 منفی را قبل از خوابیدن نشان دهید. هر چند قایقرانی از فلوریدا داستان متفاوتی است. الزامات واکسیناسیون با قانون جدیدی که در آن منع چنین اجباری گردیده است ، روبرو است و خطوط کروز به روش های مختلفی واکنش نشان می دهند (به دو سوال بعدی مراجعه کنید).

منع می شود یا نه ، کاملاً منطقی است که خطوط کروز نیاز به تلقیح دارند. کشتی هایی مانند پرنسس الماس و پرنسس پرنسس کانون های اصلی ویروس کرونا در اوایل بیماری همه گیر بودند و با گسترش سریع بیماری ، مسافران در اتاقهای خود قفل می گردیدند. حتی قبل از شیوع بیماری همه گیر ، کشتی های کروز شیوع نورو ویروس داشتند. مسافران تنها افرادی نیستند که در کشتی سفر می کنند. به یاد داشته باشید که اعضای خدمه در محله های تنگ زندگی می کنند و روزانه با صدها مسافر ارتباط برقرار می کنند.

 cruise-ship-miami

میامی بزرگترین بندر کروز در جهان است ، اما فلوریدا واکسن را ممنوع کرده است


كنت آلمان / CNET

آنچه در فلوریدا اتفاق می افتد؟

بیشتر آنچه در فلوریدا اتفاق می افتد فرماندار رون دسانتیس است ، كه به عنوان مخالف سرسخت هر واکسن مورد نیاز ظهور كرد. DeSantis ، یک نامزد احتمالی ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۴ ، مصمم است که از واکسیناسیون به عنوان نبرد جنگ فرهنگی دیگر استفاده کند. در تاریخ ۲ آوریل ، وی دستورالعملی را منع کرد که نیاز به اثبات واکسیناسیون برای مشاغل و سازمانهای دولتی در این ایالت ندارد. یک ماه بعد وی لایحه ای را تصویب کرد که قانونگذار فلوریدا آن را تأیید کرد.

DeSantis اصرار دارد كه اگر به واكسيناسيون براي مسافران نياز داشته باشند (به عنوان كارمند ، خدمه كشتي موضوع ديگري است خطوط كروزي كه از فلوريدا فعال مي شوند) “ميليون دلار” جريمه خواهد گردید. ممکن است عجیب باگردید که او چنین صنعت عظیمی را در دست گرفته است ، اما فرماندار به طور مداوم در برابر قفل ویروس کرونا در برابر مضر بودن برای تجارت مقاومت می کند. جیم واکر ، یک وکیل دریایی به واشنگتن پست گفت ، “این شیرین کاری برای من فقط بقایای سیاسی است.”

فلوریدا همچنین CDC را به دلیل مقررات مربوط به سفر دریایی شکایت کرد. پس از عدم موفقیت میانجیگری بین دو طرف ، استیون مریدی قاضی منطقه ایالات متحده از اجرای قوانین در فلوریدا از ۱۸ ژوئیه جلوگیری کرد. در عوض ، مردی حکم داد که CDC فقط می تواند توصیه کند.

خطوط کروز چگونه با مقررات فلوریدا سازگار می شوند؟

رویال کارائیب و سلبریتی فقط واکسیناسیون را برای دریانوردی فلوریدا توصیه می کنند (در حالی که این موارد را در جاهای دیگر به آنها احتیاج دارید). مسافرانی که در هنگام شبانه روزی اثبات واکسیناسیون را نشان ندهند یا نتوانند اثبات کنند ، واکسینه نخواهند گردید و باید پروتکل های اضافی را دنبال کنند. نتیجه یک تجربه کاملاً متفاوت از پردازنده است.

این الزامات شامل انجام سه آزمایش COVID-19 در طول سفر دریایی (با هر نفر ۱۷۸ دلار برای هر نفر) ، ماسك پوشیدن به جز هنگام غذا خوردن یا آشامیدن و محدود گردیدن به مکان های مشخص برای نشیمن در اتاق های غذاخوری ، کازینو و تئاتر است. علاوه بر این ، برخی از فعالیت ها و مناطق در کشتی ها مانند آبگرم ، سالن بدن سازی و چند رستوران کاملاً ممنوع است. میهمانان واکسینه نگردیده ممکن است نیاز به خرید بیمه مسافرتی داشته باشند و باید رزرو تور ساحلی توسط افراد مشهور را در بنادر انجام دهند در غیر اینصورت از خروج کامل کشتی از آنها جلوگیری می شود. از بندرهای دیگر در ایالت های دیگر بدون چنین ممنوعیتی ، یا کشورهای دیگر مانند باهاما. گرچه نروژی برای اواخر سال جاری میلادی را برنامه ریزی کرده است ، نروژی تهدید کرده است که این کار را انجام خواهد داد. سپس در تاریخ ۱۳ ژوئیه ، این شرکت همچنین از اسكات ریوكیس ، ژنرال جراح ایالتی فلوریدا (كه مسئول اجرای این ممنوعیت است) نیز شكایت كرد. این دادگاه از دادگاه فدرال خواست که این قانون را باطل کند و سفر دریایی با نیاز به واکسن از سر گرفته شود.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت