iPadOS 15 بتا عملی: ابزارک ها و بهبود پایه ها ، اما چند وظیفه ای هنوز هم همان احساس را دارد

2021-07-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 ipados-15-beta-1

iPadOS 15 ، بالاخره ابزارک هایی را به iPad اضافه می کند.


Scott Stein / CNET

آرزوهای من برای یک iPad Pro که عملا می تواند در تبدیل گردیدن به Mac به وجود بیاید هنوز محقق نگردیده است. و این در حالی است که پردازنده M1 به جدیدترین iPad Pro سقوط کرده و پردازنده مشابه Mac های فعلی را به آنها می دهد. iPadOS اپل همچنان جانور سرسخت خود است: نه کاملاً Mac / PC ، بلکه کاملاً آیفون هم نیست. این به یک چیز منحصر به فرد تبدیل می شود ، اما رسیدن به اینجا چیزی طولانی است. iPadOS 15 بتا ، تاکنون ، احساس انقلابی بودن و بیشتر شبیه بسیاری از تغییرات کوچک است.

اپل هر سال پاییز نسخه جدید iPadOS خود را منتشر می کند. این سیستم عامل دو سال پیش در سال ۲۰۱۹ به طور رسمی از iOS (به نام) جدا گردید و ویژگی های خاص iPad بیشتری را در مقایسه با iOS برای آیفون ایجاد کرد ، حتی اگر این دو از بسیاری جهات هنوز بسیار شبیه به هم باشند. اگر کنجکاو هستید ، نسخه پیش نمایش (بتا) برای نصب اکنون در دسترس است. هرچند که انجام ندهید – نیازی به این نیست که مأیوس نیستید ویژگی های جدید را امتحان کنید. دریافت نسخه بتا به معنای ثبت دستگاه شما برای یک نمایه نرم افزار خاص است و به طور بالقوه می تواند در برنامه ها یا پرونده های شما مشکل ایجاد کند. این یک آزمایش است. منتظر نسخه نهایی باشید.

همانطور که گفته گردید ، من آن را روی iPad جدید وام گیرنده امتحان می کنم طرفدار چون در مورد tech می نویسم. و من کنجکاو هستم که تغییرات وعده داده گردیده iPadOS 15 چگونه iPad را متحول می کند. اتفاقات زیادی در حال انجام است ، و بعضی از آنها کاملاً خوب است. اما کارهای دیگر تقریباً به اندازه کافی برای من انجام نمی دهند.

همچنین ، iPadOS 15 برای کسانی که در M1 iPad Pro جدید هستند ، هیچ کاری منحصر به فرد یا خاص نمی کند – بدون حالت Mac اضافی یا مواردی از این دست. از این نظر ، انگیزه کمی برای ارتقا به آنها وجود دارد. می گویم قیمت مورد نظر خود را انتخاب کنید و آیپد مناسب شما را تهیه کنید. جوانب مثبت آن دوست داشتنی است ، اما دیوانه وار گران است. iPad Air بهترین مصالحه را احساس می کند (اگرچه احتمالاً در پاییز یک توافق جدید وارد می شود ، بنابراین ممکن است بخواهید منتظر بمانید).

 http://www.cnet.com/

آنچه که باعث می شود بیشتر در مورد iPadOS 15 پایین بیایم این است که واقعاً فقط گسترش کاری است که iPad قبلاً انجام داده است. این مفهوم اساسی چند وظیفه ای iPad را تغییر نمی دهد. این iPad شما را به یک ماشین کاملاً جدید تبدیل نمی کند.

به روزرسانی های ظریف زیادی وجود دارد و برخی از آنها بسیار مفید هستند. و بسیاری از ویژگی های موجود در iOS 15 در iPhone ، مانند تشخیص متن زنده برای عکس ها ، طرح بهتر FaceTime با اشتراک گذاری تعبیه گردیده محتوا مانند بزرگنمایی ، و حالت تمرکز دقیق تر و قابل تنظیم تر برای

اما برای این لحظه ، من خیلی بیشتر آگاه هستم که iPadOS 15 واقعاً فقط ایده هایی را که قبلاً در iPadOS بودند ، مورد استفاده قرار می دهد.

 ipad-os- 15-beta-3

نماد / تعویض کننده چند وظیفه ای کوچک در iPadOS 15 کمی کمک می کند ، اما هنوز هم تا حد زیادی همان تجربه تقسیم صفحه قبلی است.


Scott Stein / CNET

چند وظیفه ای اصلاح گردیده (نوعی)

اپل چند وظیفه ای را در iPad اختراع نکرد ، بلکه آن را تصفیه کرد. iPad سالهاست که می تواند همزمان دو برنامه را نشان دهد ، اما تهیه یک برنامه دیگر در کنار هم آسان نبود. یک نماد جدید در بالای صفحه ابزاری برای افزودن برنامه ها و جابجایی آسان نمایش ها است. معنای آن این است که شما می توانید برنامه دیگری را عوض کنید یا از Split View (که چند وظیفه ای برنامه کنار هم است) و Slide Over (که یک صفحه برنامه در بالای برنامه دیگری شناور است) تغییر دهید.

از آنجایی که اپل در حال انجام چند وظیفه تغییر یافته خود است ، در واقع دسترسی راحت تر به برنامه های جدید برای مبادله است. این منطقه سه نقطه در بالای برنامه های سازگار با چند وظیفه آسان تر از سیستم قدیمی کشیدن است و مدیریت می شود یک برنامه از بارانداز تا برنامه باز… و همچنین بدان معنی است که شما به آنچه که بارانداز ارائه می دهد متکی نیستید (یا به دام افتاده اید).

من هنوز هم از تعداد محدود طرح های چند وظیفه ای که می توانید انتخاب کنید ناامید می شوم. ، و اینکه چگونه فقط دو برنامه (یا دو برنامه به علاوه یک برنامه شناور) می توانند همزمان روی صفحه باشند. همچنین ، برنامه ها باید صریحاً اجازه چند کار را بدهند. همه انجام نمی دهند به عنوان مثال ، وقتی HBO Max بارگیری می شود ، نمی توانم برنامه دیگری را کنار هم قرار دهم (اما می توانم برنامه دیگری را در Slide Over شناور کنم).

 ipad-os-15-beta-4

من یادداشت های سریع را دوست دارم! اما من تمایل دارم از صفحه کلید با iPad استفاده کنم ، نه از مداد.


Scott Stein / CNET

یادداشت برداری سریع

یک به روزرسانی کوچک اما عالی: با انگشت به سمت بالا از گوشه پایین سمت راست صفحه iPad با یک مداد ، یک نسخه کوچک از یادداشت ها را در پنجره کوچک راه اندازی می کند ، تا سریع فکرها را یادداشت کنید. به نظر من این کار به عنوان صفحه خراش در هنگام کار مفید است و دقیقاً همان نوع چند وظیفه ای مجدد است که آرزو می کنم iPad بیشتر از آن استفاده کند.

چرا نمی توانم به سرعت برنامه های دیگر را باز کنم تا از همین طریق بالا بروم؟ Slide Over همان چیز نیست. همچنین ، این یک ویژگی بسیار مداد محور است. این معادله را هنگام کار با یک مورد صفحه کلید متصل تغییر نمی دهد ، که من همیشه انجام می دهم. اپل میانبرهای صفحه کلید بیشتری را به iPadOS 15 اضافه کرد ، اما یافتن آنها هنوز یک برنامه ماجراجویی است (نگه داشتن کلید CMD ، میانبرها را در هر برنامه ای که قرار دارید به ارمغان می آورد).

 ipad -os-15-beta-2

کتابخانه برنامه در حوض یک افزودنی کوچک است که تأثیر زیادی دارد.


Scott Stein / CNET

App Dock بسیار مفیدتر می شود

من ایده اتصال برنامه را در iPadOS دوست دارم زیرا اجازه دسترسی سریع به برنامه های کاربردی را می دهد و اعتماد من به شبکه برنامه هایی را که هنوز هم بیشتر صفحه های اصلی iPadOS را پوشش می دهد کاهش می دهد. اپل یک آیکون جدید App Library به بارانداز اضافه کرد که به هر برنامه بارگیری گردیده روی iPad دسترسی پیدا می کند ، راهی به داک می دهد تا از استفاده کامل از شبکه برنامه جلوگیری کند.

کتابخانه برنامه سال گذشته از طریق گوشی های آیفون به iOS 14 آمد. – این یک صفحه اضافی در انتهای تمام صفحات برنامه تلفن شما است که یک کتابخانه طبقه بندی گردیده از برنامه های نصب گردیده را ارائه می دهد. iPadOS 15 همچنین دارای یک صفحه App Library در انتهای برنامه های شما است (انگشت خود را به سمت چپ بکشید) ، اما در اسکله نیز قرار دارد ، و به نظر من مکان بهتری برای زندگی است.

ابزارک های همه جا

همچنین ، مانند iOS 14 سال گذشته ، iPadOS 15 سرانجام ابزارک هایی را به صفحات صفحه اصلی iPad اضافه می کند. من عاشق مفهوم ابزارک ها و تطبیق پذیری نمایش بازخوانی اطلاعات در یک نگاه (هوا یا اخبار یا عناوین ایمیل) هستم. ابزارک ها محدود هستند ، هرچند: مکان و اندازه آنها ، و اینکه ویجت ها در دسترس هستند و آنچه می توانند انجام دهند ، هنوز هم توسط هر اپل اجازه می دهد. این احساس کمی در سلیقه من احساس می شود. این بدان معناست که من می توانم صفحه نمایش های خانه را با اطلاعات مفیدتری پوشش دهم ، و iPadOS 15 اجازه می دهد تا صفحات برنامه از دید پنهان شود ، و سفارشی سازی تجربه بیشتر می شود. بزرگنمایی مانند – چیدمان چهره بیشتر شبیه شبکه برای چت ، به اشتراک گذاری محتوا با دوستان ، نوعی پس زمینه تار با حالت پرتره – اما یک مشکل وجود دارد: من کسی را ندارم که این FaceTime جدید را امتحان کند. یا ، هیچ کس در دنیای غیر کار من. تا پاییز و استفاده روزمره با دوستان و خانواده وجود نخواهد داشت که من واقعاً می بینم که چطور همه این موارد جدید FaceTime پخش می شوند.

مطمئناً ، همه موارد دیگر

تعداد زیادی دیگر وجود دارد ] چیزهای خوب iOS 15 (یا MacOS Monterey ) که به iPadOS 15 منتقل می شوند: متن زنده که می تواند متن را در عکس ها تشخیص دهد ، اجازه کپی و چسباندن را می دهد. یک برنامه نقشه جدید یک حالت تصحیح تمرکز که می تواند در مورد اینکه چه برنامه هایی می توانند شما را با اعلان ها اذیت کنند بسیار بیشتر مشخص شود. (سافاری ، که طراحی تب خود را تغییر داده است ، چیزی است که من تحمل آن را ندارم – و امیدوارم که اپل عقب نشینی کند.) اما برای زندگی در iPad ، علاقه اصلی من چند وظیفه ای بوده است. و متأسفانه ، تاکنون ، واقعاً همه چیز تغییر نکرده است.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت