نرخ وام در ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۱: نرخ ها کاهش می یابد

2021-07-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 016-cnet-finance-finance-رهن-خانه-خرید

Kurt Wittman / Getty

امروزه انواع عمده وام های رهنی کاهش یافته است. در حالی که نرخ رهن ثابت ۱۵ ساله بالاتر رفت ، نرخ بهره وام ۳۰ ساله با نرخ ثابت غرق گردید. همچنین شاهد کاهش نرخ متوسط ​​۵/۱ وام با نرخ قابل تنظیم هستیم. اگرچه نرخ وام مسکن پویا است ، در حال حاضر بسیار پایین است. اگر قصد دارید خانه ای را تأمین مالی کنید ، اکنون زمان مناسب برای قفل کردن نرخ ثابت است. قبل از خرید خانه ، به یاد داشته باشید که نیازهای شخصی و وضعیت مالی خود را در نظر داشته باشید و با وام دهندگان مختلف صحبت کنید تا بهترین مورد را برای خود پیدا کنید.

نرخ وام هایی را که نیازهای متمایز شما را برآورده می کنند بررسی کنید

وام های ۳۰ ساله با نرخ ثابت

برای وام با نرخ ثابت ۳۰ ساله ، متوسط ​​نرخ پرداختی شما ۳٫۰۴٪ است هفت روز پیش کاهش ۲ واحد پایه (یک امتیاز مبنا معادل ۰۱/۰٪ است.) بیشترین مدت استفاده از وام ، رهن ثابت ۳۰ ساله است. وام مسکن ثابت ۳۰ ساله معمولاً دارای نرخ بهره بیشتری نسبت به وام رهن ۱۵ ساله با نرخ ثابت است – اما همچنین پرداخت ماهانه کمتری نیز دارد. شما نمی توانید به سرعت خانه خود را پرداخت کنید و با گذشت زمان سود بیشتری پرداخت خواهید کرد ، اما اگر می خواهید پرداخت ماهانه خود را به حداقل برسانید ، وام مسکن ثابت ۳۰ ساله گزینه خوبی است.

رهن ۱۵ ساله با نرخ ثابت

متوسط ​​نرخ رهن ثابت ۱۵ ساله ۲٫۳۸٪ است که نسبت به هفت روز قبل ۱ واحد پایه افزایش یافته است. قطعاً پرداخت ماهانه بیشتر با رهن ثابت ۱۵ ساله در مقایسه با رهن ثابت ۳۰ ساله خواهید داشت ، حتی اگر نرخ بهره و مبلغ وام یکسان باگردید. اگر توانایی پرداخت ماهانه را داشته باشید ، وام ۱۵ ساله معمولاً معامله بهتر خواهد بود. از جمله این موارد می توان به طور معمول نرخ بهره کمتری دریافت کرد ، زودتر وام خود را پرداخت کرد و در کل نیز سود کمتری پرداخت کرد.

۵/۱ وام با نرخ قابل تنظیم

وام با نرخ قابل تنظیم ۵/۱ دارای نرخ متوسط ​​۳٫۰۴٪ است ، که نزولی ۳ امتیاز پایه نسبت به مدت مشابه در هفته گذشته است. با رهن با نرخ قابل تنظیم ، معمولاً نرخ بهره کمتری نسبت به رهن ثابت ۳۰ ساله برای پنج سال اول دریافت خواهید کرد. با این حال ، بسته به شرایط وام و نحوه تغییر نرخ آن با نرخ بازار ، ممکن است در پایان پس از آن زمان پرداخت بیشتری داشته باشید. برای وام گیرندگانی که قصد دارند خانه خود را قبل از تغییر نرخ فروش یا سرمایه گذاری مجدد خود را پرداخت کنند ، وام با نرخ قابل تنظیم می تواند گزینه خوبی باگردید. اما اگر اینگونه نباگردید ، در صورت تغییر نرخ بازار ، ممکن است درصدد بهره بسیار بالاتری باشید.

روند نرخ وام

ما برای ردیابی روند نرخ وام روزانه از داده های جمع آوری گردیده توسط Bankrate که متعلق به همان شرکت مادر CNET است ، استفاده می کنیم. این جدول به طور خلاصه میانگین نرخ های ارائه گردیده توسط وام دهندگان در سراسر کشور را نشان می دهد:

متوسط ​​نرخ بهره فعلی وام

نوع وام نرخ بهره یک هفته قبل تغییر
نرخ ثابت ۳۰ ساله ۳٫۰۴٪ ۳٫۰۶٪ -۰٫۰۲
نرخ ثابت ۱۵ ساله ۲٫۳۸٪ ۲٫۳۷٪ +۰٫۰۱
نرخ رهن ۳۰ ساله جامبه ۲٫۸۱٪ [۱۹۶۵۹۰۱۸] ۲٫۸۴٪ -۰٫۰۳
نرخ بازپرداخت وام ۳۰ ساله ۳٫۱۰٪ ۳٫۱۳٪ -۰٫۰۳

به روز گردیده در ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۱٫

نحوه یافتن بهترین نرخ وام مسکن

می توانید با مراجعه به کارگزار وام مسکن محلی یا استفاده از یک ماشین حساب آنلاین ، نرخ رهن شخصی را دریافت کنید. برای یافتن بهترین وام مسکن ، باید اهداف و بودجه فعلی خود را در نظر بگیرید. مواردی که بر نرخ بهره وام شما در وام تأثیر می گذارد شامل موارد زیر است: امتیاز اعتبار ، پیش پرداخت ، نسبت وام به ارزش و نسبت بدهی به درآمد شما. داشتن امتیاز اعتباری بالاتر ، پیش پرداخت بیشتر ، DTI پایین ، LTV پایین یا هر ترکیبی از این عوامل می تواند به شما کمک کند نرخ بهره کمتری دریافت کنید. نرخ بهره تنها عاملی نیست که هزینه خانه شما را تحت تأثیر قرار می دهد – حتماً عوامل دیگری مانند هزینه ها ، هزینه های بستن ، مالیات و امتیاز تخفیف را نیز در نظر بگیرید. حتما با وام دهندگان مختلف – از جمله بانک های محلی و ملی ، اتحادیه های اعتباری و وام دهندگان آنلاین – و فروشگاه مقایسه صحبت کنید تا بهترین رهن را برای خود پیدا کنید.

یک دوره وام خوب چیست؟

یکی از فاکتورهای مهمی که هنگام انتخاب وام باید در نظر بگیرید ، مدت وام یا برنامه پرداخت است. شایع ترین شرایط رهن ۱۵ سال و ۳۰ سال است ، اگرچه وام های ۱۰ ، ۲۰ و ۴۰ ساله نیز وجود دارد. تمایز مهم دیگر بین وام های با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم است. برای وام های مسکن با نرخ ثابت ، نرخ های بهره برای عمر وام یکسان است. برخلاف وام با نرخ ثابت ، نرخ بهره برای وام با نرخ قابل تنظیم فقط برای مدت معینی تعیین می شود (اغلب پنج ، هفت یا ۱۰ سال). پس از آن ، نرخ سالانه براساس نرخ بازار تغییر می کند.

هنگام انتخاب بین وام با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم ، باید در نظر بگیرید که چه مدت قصد زندگی در خانه خود را دارید. اگر مدت زیادی در خانه زندگی کنید ، وام های با نرخ ثابت ممکن است مناسب تر باگردید. در حالی که وام های با نرخ قابل تنظیم ممکن است از قبل نرخ بهره کمتری داشته باشند ، وام های با نرخ ثابت با گذشت زمان پایدارتر هستند. اگر قصد ندارید خانه جدید خود را بیش از سه تا ۱۰ سال نگه دارید ، وام با نرخ قابل تنظیم می تواند معامله بهتری به شما بدهد. بهترین دوره وام همه به شرایط و اهداف خود شما بستگی دارد ، بنابراین مطمئن شوید که هنگام انتخاب وام مسکن به آنچه برای شما مهم است توجه داشته باشید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت