تلسکوپ فضایی هابل زندگی می کند: ناسا سخت افزار پشتیبان را فعال و راه اندازی می کند

2021-07-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 18-1990-s31-imax-view-of-hst-release-1

تلسکوپ فضایی هابل NASA / ESA هنگام استقرار در سال ۱۹۹۰٫


NASA / موسسه اسمیتسونیان / شرکت لاکهید

تلسکوپ فضایی محبوب هابل ناسا با یکی از بزرگترین چالشهای خود روبرو گردیده است. یک اشکال فنی باعث گردید که تلسکوپ بیش از یک ماه در حالت ایمن باقی بماند . روز چهارشنبه ، ناسا گفت سرانجام منبع موضوع را ردیابی کرد. روز پنجشنبه ، آژانس فضایی اصلاح جدیدی را امتحان کرد ، و به نظر می رسد که جواب داده است.

“ناسا با موفقیت به سخت افزار پشتیبان گیری از تلسکوپ فضایی هابل ، از جمله تأمین انرژی در رایانه پشتیبان بار ، در ۱۵ ژوئیه ، آژانس در روز جمعه اعلام کرد.

این تلسکوپ بیش از ۳۰ سال است که در خدمت است. تیم هابل به دنبال رایانه محموله – سخت افزار مربوط به دهه ۱۹۸۰ – به عنوان منبع بالقوه مشکل حافظه بودند. “یک سری آزمایشات چند روزه ، که شامل تلاش برای راه اندازی مجدد و پیکربندی مجدد رایانه و کامپیوتر پشتیبان بود ، موفقیت آمیز نبودند ، اما اطلاعات جمع آوری گردیده از آن فعالیت ها تیم هابل را به این نتیجه رسانده است که علت احتمالی این مشکل را در واحد کنترل قدرت “، ناسا گفت.

همانند رایانه حمل بار ، PCU بخشی از واحد علوم مدیریت و مدیریت داده هابل است. PCU وظیفه تأمین یک منبع ثابت و ثابت برق را برای رایانه و حافظه آن دارد. هابل به بسیاری از سیستم های پشتیبان از جمله PCU یدکی مجهز است.

از زمان حل این مسئله در ۱۳ ژوئن ، کار علمی هابل متوقف گردیده است. تغییر به سخت افزار پشتیبان باید روح تازه ای به تلسکوپ بدهد. ناسا گفت: “تیم هابل اکنون سخت افزارها را کنترل می کند تا مطمئن شود همه چیز به درستی کار می کند.” بیش از یک روز طول می کگردید تا ابزار علمی از حالت ایمن خارج شود تا عملیات عادی علمی از سر گرفته شود.

ناسا هابل را با مشارکت آژانس فضایی اروپا اداره می کند. “ما بسیار خوشحالیم که اعلام کردیم هابل دوباره آنلاین گردیده است!” تیم هابل ESA روز جمعه توییت کرد . “تبریک به کل تیمی که برای تحقق این امر شبانه روزی کار کرده است.”

نگرانی برای سالخوردگی تلویزیون وجود دارد . جانشین آن ، تلسکوپ فضایی بسیار تأخیر یافته جیمز وب ، هنوز در زمین است و منتظر پرتاب احتمالی اواخر سال ۲۰۲۱ است.

هابل در زمان خود اشکالات فنی زیادی را پشت سر گذاشته و به نظر می رسد تلسکوپ ارجمند از طریق این آخرین نمونه مقاومت می کند. منتظر باش ، جهان ، هابل در حال بازگشت است.

تقویم فضایی CNET 2021 را دنبال کنید تا در جریان آخرین اخبار فضایی امسال قرار بگیرید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت