خبر : مشخصات پردازنده اگزینوس ۲۲۰۰ سامسونگ مجهز به پردازنده گرافیکی AMD

2021-07-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا مشخصات پردازنده اگزینوس ۲۲۰۰ سامسونگ مجهز به پردازنده گرافیکی AMD جزئیات جدیدی از چیپست اگزینوس ۲۲۰۰ سامسونگ که به پردازنده گرافیکی AMD مجهز است، منتشر شده است. این تراشه قرار است با فرآیند تولید ۴ نانومتری ساخته شود. به ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

جزئیات جدیدی از چیپست اگزینوس ۲۲۰۰ سامسونگ که به پردازنده گرافیکی AMD مجهز است، منتشر شده است. این تراشه قرار است با فرآیند تولید ۴ نانومتری ساخته شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، گزارش های تازه منتشر شده نشان می دهد اکنون چیپست اگزینوس ۲۲۰۰ سامسونگ در مرحله تولید قرار دارد و قرار است با فرآیند تولید ۴ نانومتری ساخته شود. زمان و محل ساخت این تراشه هنوز مشخص نشده. اما طبق اطلاعاتی که یک منبع آگاه به نام Ice Universe منتشر کرده احتمالاً خود سامسونگ این تراشه را خواهد ساخت. یا آن را به TSMC واگذار خواهد کرد.

 با توجه به اینکه هم اکنون چیپست دراگون ۸۹۵ کوالکام نیز توسط سامسونگ تولید می‌شود. احتمالاً چیپست اگزینوس ۲۲۰۰ در کارخانه های سامسونگ ساخته خواهد شد. خبرهای منتشر شده احتمالاً این پردازنده به یک پردازشگر گرافیکی AMD مجهز است. سامسونگ تلاش دارد تا با بهبودی این تراشه بتواند آن را در کنار چیپست های پرچمدار مانند کوالکام و اپل قرار دهد.

 در گزارشی که در مورد بررسی این پردازنده منتشر شد نشان می دهد چیپست اگزینوس ۲۲۰۰ سامسونگ توانست از پردازنده هایی مانند اسنپدراگون ۸۹۵ و همچنین از تراشه کوالکام و A15 بایونیک اپل نیز در بخش GPU قدرتمند تر باشد. هنوز مشخص نیست این پردازنده برای خنک سازی از چه فناوری ای استفاده می‌کند. احتمالا سامسونگ مجدداً از محفظه بخار برای خنک کردن این پردازنده استفاده خواهد کرد.


منبع : تکنا
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت