فورد ۷۷۵،۰۰۰ اکسپلورر را در سطح جهان بخاطر شکستگی سیستم تعلیق عقب فراخوانی می کند

2021-07-16
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

فراخوانی دیگر …


فورد

جمعه یک دور جدید فراخوان جمعه تعداد انگشت شماری از وسایل نقلیه فورد و لینکلن را هدف قرار داد. این خودروساز سه مورد فراخوان جدید را برای SUV Explorer SUV ، F-350 Super Duty وانت Lincoln Aviator شرح داد. اکسپلورر با فراخوانی ۴۴۴ هزار و ۶۹۶ دستگاه SUV در سراسر جهان ، بزرگترین اکسپلورر است. در اینجا ، در آمریکای شمالی ، این رقم ۶۷۶۱۵۲ است.

طبق گفته این شرکت ، این موضوع بر SUV های ۲۰۱۳-۲۰۱۷ Explorer تأثیر می گذارد ، که ممکن است از شکستگی سیستم تعلیق عقب رنج ببرند. این وسیله نقلیه ممکن است یک مفصل توپی متقاطع ضبط گردیده را تجربه کند که ممکن است باعث شکستگی پیوند انگشت پا در سیستم تعلیق عقب شود. این خودروساز افزود: بیشتر خودروهای متضرر از ایالات متحده با خوردگی بالا ناشی می شوند ، این امر به دلیل رطوبت در تابستان ، دمای هوا در زمستان و استفاده از نمک جاده است. در صورت شکستگی سیستم تعلیق عقب ، رانندگان به طور قابل توجهی کنترل فرمان را تجربه می کنند. مالکان ممکن است متوجه صدای ناهمواری ، ویژگی های عجیب و غریب هندلینگ یا چرخ نامرتب شوند.

فورد افزود که از شش اتهام مربوط به این فراخوان جدید و جراحات در آمریکای شمالی مطلع است. این یک داستان آشنا برای فورد است: فورد اکسپلورر ۲۰۲۰ سال گذشته ۱۰ بار فراخوانده گردید.

برای رفع این مشکل ، فورد از مالکان می خواهد اکسپلورر خود را به یک مرکز خدمات بیاورند که یک تکنسین آنجا مفصل توپی متقاطع و در صورت لزوم مفصل یا بند را تعویض کنید. همچنین مالکان پیوندهای انگشتان جدید با طراحی اصلاح گردیده را برای رفع این مشکل دریافت خواهند کرد. F-350 Super Duty ، فورد گفت که فراخوان وانت به دلیل مشکل جوشکاری با رابط صندلی فنر محفظه محور عقب در مدل های ۲۰۲۰-۲۰۲۱ است. این مشکل کامیون هایی با موتور ۶٫۷ لیتری و یک محور عقب را درگیر می کند. این وسایل نقلیه ممکن است یک قطع کامل خط رانندگی را تجربه کنند ، که باعث می شود رانندگان هنگام شتاب گرفتن و لرزش در سرعت بزرگراه لرزان شوند. همچنین کامیون ها ممکن است دنده پارک خود را گم کنند. همه موارد خطر سقوط را افزایش می دهد. در مجموع ۳۴،۸۵۵ کامیون بخشی از این فراخوان در آمریکای شمالی است و اگر پس از بازرسی توسط یک تکنسین ، محور باید تعویض شود ، مالکان یک ماشین جدید به صورت رایگان دریافت می کنند. اگر نشانه ای از تغییر شکل وجود نداشته باگردید ، ترمیم جوش مناسب است. فورد گفت که با این فراخوان هیچ گزارشی از تصادف یا جراحات گزارش نگردیده است. این به دنبال یادآوری در ژوئن کامیون های Super Duty سری F F 2021 ، روی چرخ هایی است که می توانند از زمین بیفتند .

سرانجام ، ما به می رسیم و یک یادآوری دیگر برای Lincoln Aviator . برای مدل های ۲۰۲۰-۲۰۲۱ مجهز به ۳٫۰ لیتری V6 ، SUV ها ممکن است از سیم سیم کابل باتری با ایمنی نامناسب استفاده کنند. فورد برای بررسی مشکل به ۳۶۲۵۸ نمونه از این SUV های لوکس به آمریکای شمالی احتیاج دارد. در صورت وجود کابل باطری غیر ایمن ، ممکن است با قرقره کمپرسور کولر گازی تماس پیدا کند. با گذشت زمان ، مالش ممکن است از طریق عایق فرسوده شود و با یک مدار مثبت و بدون سوخت تماس پیدا کند ، که ممکن است منجر به اتصال کوتاه و آتش سوزی موتور شود. فورد هیچگونه حریق در این فراخوان را اعلام نکرده است که از آن آگاه است.

هنگامی که صاحبان Aviator خود را برای سرویس فراخوان آوردند ، تکنسین ها بررسی می کنند که هیچ ارتباطی بین مهار و پولی کمپرسور AC وجود نداشته باگردید. اگر هیچ نشانه ای از آن وجود نداشته باگردید ، دارندگان به راحتی یک بند کراوات در نزدیکی ریل قاب بین مهار کابل باتری و مهار محفظه موتور دریافت می کنند. اگر یک تکنسین علائم آسیب دیدگی در مدار کوچک را پیدا کند ، SUV همان بند کراوات را دریافت کرده و تسمه کمپرسور AC را تعویض می کند. در صورت آسیب دیدگی در مدار بزرگ ، یک Aviator خاص برای مهار کابل جدید باتری ، رفع بند تسمه ، مهار محفظه موتور و تسمه کمپرسور AC جدید استفاده می کند.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت