پس از اینکه آمازون نگرانی هایی ایجاد کرد ، اپل ردیاب بررسی Fakespot را از App Store حذف می کند

2021-07-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 نماد فروشگاه برنامه اپل

Fakespot ادعا کرد که فروشندگان بد و بررسی های جعلی را در آمازون با استفاده از برنامه های رایانه ای پیشرفته شناسایی می کند.


Apple؛ تصویرگری استیون شنکلند / CNET

اپل برنامه بررسی Fakespot را جمعه از App Store خود خارج کرد ، پس از اینکه از آمازون شکایتی دریافت کرد مبنی بر اینکه Fakespot به طور نادرست فروشندگان بد و نوشتن های جعلی را در فروشگاه خود تشخیص می دهد .

سعود خلیفه ، مدیرعامل Fakespot در مصاحبه ای گفت ، این حرکت یک ماه رفت و برگشت بین اپل ، آمازون و Fakespot را محدود کرد. آمازون روز جمعه در بیانیه ای گفت كه Fakespot “هنگامی كه محصولات و فروشندگان را در مقیاسی جدا از سیستم بررسی خود آمازون درجه بندی می كند ،” اطلاعات گمراه كننده ای در مورد فروشندگان و محصولات آنها به مشتریان ارائه می دهد ، به مشاغل فروشندگان ما آسیب می رساند و خطرات احتمالی امنیتی ایجاد می كند. ” خلیفه آمازون را به تلاش برای سرپوش گذاشتن بر کلاهبرداری رخ داده در سیستم عامل خود متهم کرد ، برنامه ای که وی برای برجسته سازی آن طراحی گردیده است. ۱۹۶۵۹۰۰۸] “وی گفت:” این حق مصرف کننده است که بداند هنگام خواندن یک بازنگری جعلی ، اگر تقلبی دریافت می کنید ، آیا محصولی تقلبی تهیه می کنید که به شما آسیب برساند. ” “این سیستم خراب است.”

برنامه iPhone Fakespot از زمان انتشار چند سال پیش ، حدود ۱۵۰،۰۰۰ بار نصب گردیده است. این شرکت ، که تاکنون بیش از ۵ میلیون دلار بودجه جمع آوری کرده است ، در حال حاضر از خدمات خود درآمد کسب نمی کند.

اپل به درخواست نظر پاسخ نداد.

شکایات آمازون در مورد Fakespot به شرکت تجارت به طور فزاینده ای با شرکت ها و گروه هایی که درخواست بررسی در سیستم عامل خود را دارند ، مبارزه می کند. آمازون نوشتن نامه های “تشویقی” را که در آن شرکت ها در ازای بازپرداخت به آنها بازپرداخت یا محصولات رایگان می دهند ، منع می کند.

در ماه ژوئن ، تقریبا زمانی که آمازون شکایت اولیه خود درباره Fakespot را به اپل ارسال کرد ، آمازون یک پست وبلاگ درباره بررسی های جعلی در سایت خود منتشر کرد. این شرکت اعلام کرد ۲۰۰ میلیون بررسی مشکوک به جعلی را قبل از ارسال به صفحات لیست گردیده توسط یکی از ۱٫۹ میلیون فروشنده شخص ثالث در سیستم عامل خود ، حذف کرده است. این شرکت از برنامه های رایانه ای برای جستجوی رفتارهای مشکوک مانند خوشه های حساب جدید مشتری که محصولات مشابه را بررسی می کند ، استفاده می کند. با این وجود ، گروه های جعلی بازبینی در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک ظاهر گردیده اند و این رفتار را بیشتر تشویق می کنند.

بررسی های جعلی می توانند به بازی مارک های سیستم آمازون کمک کنند ، که از نظرات مثبت برای ارتقا products محصولات در رتبه بندی خود استفاده می کند.

ماه گذشته در پست وبلاگ آمازون آمده بود: “ما شاهد روند فزاینده ای از بازیگران بد در تلاش برای جلب نظرات جعلی در خارج از آمازون ، به ویژه از طریق خدمات رسانه های اجتماعی هستیم.” “برخی از آنها به تنهایی از خدمات رسانه های اجتماعی استفاده می كنند ؛ در موارد دیگر ، آنها یك سرویس دهنده شخص ثالث را برای انجام این فعالیت از طرف خود استخدام می كنند.”

Fakespot می گوید این “یك شركت تجزیه و تحلیل داده” است كه از برنامه های رایانه ای برای شناسایی استفاده می كند. آیا بررسی ها و ترک بازرسان از آنها قانونی است. این برنامه کیفیت نوشتن نظر داور ، نمایه بازپرس و سایر داده های بازبینی را برای یک محصول مشخص ارزیابی می کند.

این شركت در توضیح خدمات خود می گوید: “ما از هوش مصنوعی استفاده می كنیم كه برای انتخاب الگوها آموزش دیده است.” “هرچه اطلاعات بیشتری وارد سیستم شود ، سیستم از نظر جعل بهتر می شود.”

آمازون گفت که محصولات Fakespot را که به عنوان غیرقابل اعتماد ارزیابی می شوند ، بررسی کرده و ۸۰٪ موارد نادرست است. رهنمودهای بررسی اپل برنامه هایی را که “اطلاعات نادرست” منتشر می کنند و همچنین برنامه هایی که بدون اجازه به خدمات شرکت دیگری دسترسی دارند ممنوع می کند.

خلیفه از Fakespot با بررسی های جعلی که شرکت وی پیدا کرد ، ابراز ناامیدی کرد که اپل برنامه خود را پایین آورد ، در حالی که اجازه برنامه آمازون را داد. ، بیدار ماندن وی گفت: “این ریا است.”

آمازون بلافاصله به درخواست اظهار نظر در مورد اتهامات خلیفه پاسخ نداد.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت