نوجوان سیاه پوست پس از خطای تشخیص چهره ، از زمین اسکیت بیرون زد

2021-07-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1239553143

گتی ایماژ

اعتراض عمومی علیه نرم افزار تشخیص چهره این هفته در حال افزایش است زیرا والدین یک نوجوان سیاه پوست در پی اقدام قانونی علیه یک پیست غلتکی اسکیت در منطقه دیترویت هستند ، و این پیست را متهم به پروفایل نژادی دختر خود با فناوری . بر اساس گزارشی از فاکس ۲ دیترویت ، پس از آنکه نرم افزار تشخیص چهره این پیست ، به اشتباه وی را به عنوان حامی قبلی شناسایی کرد ، این نوجوان لامیا رابینسون را در روز شنبه ممنوع کرد.

جولیا رابینسون ، مادر این دختر ، روز پنجشنبه به رسانه خبر گفت: “برای من ، این اساساً پروفایل نژادی است.” “شما فقط می گویید هر دختر جوان سیاه و قهوه ای با عینک متناسب با مشخصات است ، و این درست نیست.”

اعضای خانواده به ایستگاه تلویزیونی محلی WJBK گفتند كه آنها سپاسگزار بودند كه پیست اسكیت با پلیس تماس نگرفت ، اما پدر لامیا گفت كه زمین بازی هنوز دخترش را با پرتاب او به تنهایی به خطر می اندازد.

“شما همه دخترم را قرار دهید “دریک رابینسون” گفت که خود از تاسیس خارج گردیده است ، و نمی داند چه اتفاقی ممکن است رخ دهد.

لامیا به خبرگزاری محلی گفت: “من خیلی گیج گردیدم چون هرگز آنجا نبودم.” “من شبیه بودم ، این من نیستم. آن کیست؟”

بیشتر بخوانید : تشخیص چهره همیشه افراد رنگین پوست را دچار مشکل کرده است. همه باید گوش دهند

سخنگوی ریورساید آرنا در بیانیه پاسخ به فاکس ۲ دیترویت گفت که این نرم افزار “مطابقت ۹۷٪” بین عکسهای حامی قبلی و اسکن صورت لامیا را فراهم می کند.

سخنگو به رسانه خبری گفت: “این همان چیزی است كه ما نگاه كردیم ، نه عکسهای كوچكی كه خانم رابینسون از آنها عکس گرفته است. اگر اشتباهی رخ داده باگردید ، از این بابت عذرخواهی می كنیم.”

مطالعات نشان داده است که فناوری تشخیص چهره ، سوژه های زنانه و سوژه هایی که رنگ پوست آنها تیره تر است ، به میزان نامتناسبی را اشتباه می شناسد ، آنها را به اشتباه با علامت گذاری عکس ها علامت گذاری می کند. در ماه مه ، آمازون فروش نرم افزار تشخیص چهره خود را به آژانس های اجرای قانون موقتاً متوقف كرد ، و در میان اعتراضات عمومی مهلت قانونی طولانی مدت قبلی را به مدت نامحدود تمدید كرد.

بیشتر بخوانید : چرا تشخیص چهره شکستن مسئله تعصب نژادی بسیار دشوار است

شناسایی غلط Riverside Arena آخرین موردی است که توسط فن آوری تشخیص چهره مورد استفاده توسط مشاغل ، شخصی به اشتباه شناسایی می شود. تماسهای اخیر گروههای حقوق دیجیتال از خرده فروشان خواسته است تا از این فناوری فاصله بگیرند.

کیتلین سیلی جورج ، مدیر کمپین Fight for the Future ، در مصاحبه ای با نشریه خواهر CNET ZDNet گفت که وضعیت لامیا “دقیقاً به همین دلیل است که ما فکر می کنیم شناسایی چهره باید در مکان های عمومی ممنوع شود.”

قانون منع استفاده از تشخیص چهره در تعداد معدودی از شهرهای ایالات متحده به تصویب رسیده است و انتظار می رود چندین پرونده قضایی که می توانند بر روی فن آوری نظارت تأثیر بگذارند امسال حل و فصل شود.

تلاش های CNET برای رسیدن به پیست اسکی روی Riverside Arena ناموفق بود.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت