قاضی فدرال اعلام کرد که DACA غیرقانونی است ، متقاضیان جدید را مسدود می کند

2021-07-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 پرچم های آمریکا

DACA به سد راه دیگری رسیده است.


گتی ایماژ

قاضی فدرال ، اندرو هانن از تگزاس روز جمعه حکم داد که اقدام معوق برای ورود به دوران کودکی ، برنامه ای که توسط باراک اوباما ، رئیس جمهور پیشین وضع گردیده و از مهاجرت برخی از مهاجران غیرمجاز محافظت می کند ، غیرقانونی است. هانن به عنوان بخشی از حکم خود ، متقاضیان برنامه جدید را نیز مسدود کرد.

CNN گزارش داد كه حكم قاضی از متقاضیان آینده جلوگیری می كند اما بلافاصله بر مجوزهای فعلی صدها هزار نفر تأثیر نمی گذارد. DACA در سال ۲۰۱۲ ایجاد گردید تا به مهاجران بدون سند که در کودکی به آمریکا آمده اند بدون ترس از اخراج از کشور فرصت کار و تحصیل را داشته باشند.

هانن گفت كه كنگره به وزارت امنیت داخلی حق ایجاد DACA را نمی دهد و این مانع از این می شود كه مقامات مهاجرت بتوانند از طریق قانون مهاجرت و ملیت مقررات حذف را اجرا كنند. کنگره تنها نهادی است که می تواند قانونی را برای ارائه راه حل دائمی برای گیرندگان DACA تصویب کند ، CNN یادداشت می کند ، اما قانون مهاجرت برای سالها عقب مانده است.

کاخ سفید و وزارت امنیت داخلی بلافاصله به درخواست نظر پاسخ ندادند.

دولت ترامپ تلاش کرد تا DACA را در سال ۲۰۱۷ خاتمه دهد ، انتقاد از CEOS های فنی از جمله Tim Cook اپل ، Sundar Pichai Google و جف بزوس آمازون. مدیران اجرایی به همراه بیش از ۳۰۰ نفر دیگر نامه ای را به رئیس جمهور وقت امضا كردند و از این اقدام ابراز نگرانی كردند. دادگاه عالی مانع تلاش های دولت ترامپ در سال ۲۰۲۰ گردید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت