بهترین قهوه ساز ۲۰۲۱ – CNET

2021-07-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

تهیه قهوه عالی بسیار دشوارتر از آن است که به نظر می رسد. برای تهیه یک گلدان واقعاً خوشمزه ، لازم است که قهوه زمین برای مدت زمان مطلوب با آب گرم برخورد کند و آب نیز باید در یک محدوده دمایی دقیق باگردید. فقط تعداد کمی از سازندگان قهوه قطره ای می توانند این نوع کیمیاگری را بکشند – اکثریت قریب به اتفاق این کار را نمی کنند و در عوض قابلمه هایی تهیه می کنند که طعم وحشتناکی دارند.

خوشبختانه ، ما موارد استثنایی قابل توجهی را در بازار کشف کرده ایم. حتی بهتر ، برای تهیه بهترین دستگاه قهوه ساز نیازی به صرف هزینه زیادی نیست. مطمئناً ، شما می توانید تقریباً ۵۰۰ دلار با نسبت فریب خورده هشت که به همان اندازه زیباست و یا در یک قهوه ساز تجاری قابل برنامه ریزی ، بیاورید. اما فقط ۱۵ دلار برای تهیه قیف Oxo Single Serve Pour Over لازم است ، که یک قهوه عالی می سازد و به راحتی غلاف قهوه معمولی شما را بهتر می کند. با CNET Daily News هر روز هفته.

اما این تنها تولیدکنندگانی نیستند که یک دوست قهوه ممکن است بخواهد آنها را کشف کند. همچنین برنده ویرایشگر ما و انتخاب بهترین مشروبات الکلی اتوماتیک همه جانبه ، Oxo Brew 8-Cup . دیگری KitchenAid Siphon Brewer است که از یک روش قدیمی برای دستیابی به نتایج برجسته و چشمگیر استفاده می کند. بودجه شما مهم نیست ، یک دستگاه قهوه در این لیست وجود دارد که کاملاً متناسب با نیاز قطره ای شماست و بهترین قهوه ساز برای شماست. ما به طور دوره ای این لیست را با آزمایش محصولات جدید ، به محض آزمایش ، به روز می کنیم ، بنابراین شما همیشه به قهوه خوب دسترسی خواهید داشت. ما قول می دهیم ، دیگر هرگز نیازی به نوشیدن قهوه از غلافها یا دیگ قهوه باستانی نخواهید داشت.

برایان بنت / CNET

قهوه ساز ۸ فنجان Oxo Brew با امتیاز جام طلای SCAA ارائه می دهد قهوه ای که طعم همان قهوه خوب مورد علاقه قبلی ما ، Bonavita Connoisseur را دارد ، اما آبجو ساز جدید Oxo با دقت بیشتری طراحی گردیده است. این دستگاه قطره ای همچنین دارای یک سبد فیلتر تک فنجان مخصوص فیلترهای Kalita Wave است. Oxo Brew جمع و جور ، شیک و همچنین محکم است ، به علاوه با یک کاراف گرمایی همراه است که نمی چکد و نمی ریزد.

بررسی Oxo 8 Cup Coffee Maker ما را بخوانید.

کسانی که با عجله زیاد به دنبال قهوه می روند ، چرخه دم سریع این قهوه را دوست دارند سازنده قهوه ساز قطره ای Bunn Velocity Brew BT با کاراف حرارتی ضد زنگ خود یک گلدان بزرگ قهوه جو را با سرعت حیرت انگیز بالا می برد. در کمتر از ۳ دقیقه و ۳۳ ثانیه ، دستگاه قهوه ساز می تواند قطره های قطره ای خوشمزه را برای نوشیدن تحویل دهد.

بررسی Bunn Velocity Brew BT ما را بخوانید.

Tyler Lizenby / CNET

یافتن قهوه ساز سخت بر KitchenAid ترکیبی منحصر به فرد از عینک و کیفیت سایفون آبجو. این یک قهوه را از قهوه هایی کاملاً غنی ، عمیق و فریبنده با طعم درست می کند. روند دم آوری پرنعمت آن ، بر اساس فشار بخار و مکش خلاuum ، تماشای آن نیز مسحورکننده است. به فیلتر کاغذی نیازی به فیلتر کاغذی نیست زیرا آبجو سیفون با یک فیلتر فولاد ضد زنگ قابل استفاده مجدد عرضه می شود.

بررسی ما را در دستگاه قهوه جوش قهوه Kitchenaid Siphon بخوانید.

Chris Monroe / CNET

این لوازم آشپزخانه را به عنوان چاقوی ارتش سوئیس در نظر بگیرید جهان قهوه ساز قطره ای. نوشیدنی قابل برنامه ریزی نینجا (همراه با فیلتر ، کاراف حرارتی و فیلتر قابل استفاده مجدد) درجه انعطاف پذیری غیر عادی را ارائه می دهد ، و آن را به بهترین دستگاه قهوه ساز برای کسانی تبدیل می کند که همیشه فنجان یکسانی نمی خواهند. این می تواند همه چیز را از قطره جامد ، دم کشیدن کامل ، قهوه سرد ، نوشیدنی های سبک لاته همراه با شیر خود ایجاد کند و دما را مطابق انتخاب شما تنظیم می کند. کاراف حرارتی آن چای یا قهوه را تا دو ساعت گرم نگه می دارد. این قهوه ساز قابل برنامه ریزی حتی به شما امکان می دهد قهوه یخ زده و قهوه داغ را در اندازه های مختلف ، از فنجان های کوچک تا کارف های کامل ، دم کنید.

Tyler Lizenby / CNET

قهوه خوشمزه و چشیدن مزه عالی از محصولی كه هزینه آن است کمتر از ۲۰ دلار؟ بعید به نظر می رسد اما این چیزی است که Oxo Good Grips Pour-Over مقرون به صرفه ارائه می دهد. این فقط یکبار نوشیدنی قهوه را می سازد و نیاز به تأمین آب گرم دارید. همانطور که گفته گردید ، کارخانه آبجوسازی ساده وظیفه پیچیده ریختن را به کاری آسان ، تمیز و تقریباً بی عیب تبدیل می کند.

تایلر لیزنبی / CNET

با توجه به دستگاه Ratio Eight ، افراد در Ratio معتقدند که یک قهوه ساز باید زیبا و همچنین کارا باگردید. با شروع ۴۹۵ دلار ، هر کارخانه آبجو سازی از بین کالاهای برتر مانند گردو ، ماهاگونی و شیشه ساخته می شود. (هر دو مخزن آب و کارافه از شیشه دمیده گردیده ساخته می شوند.) پایه های آلومینیومی محکم آنها نیز در پایان های متعدد موجود است. بله ، Ratio Eight با کارافه شیشه ای خود نیز قطره ای عالی ایجاد می کند.

بررسی Ratio Eight ما را بخوانید.

مگان ولرتون / CNET

شرکت هلندی Technivorm دستگاه های قهوه قطره ای فوق العاده خوبی را برای دهه ها دستگاه قهوه قطره ای Moccamaster دارای طرحی با خطوط تمیز و زاویه های تیز است که به سال ۱۹۶۸ ، اولین سال ورود موکاماستر به فروشگاه ها ، برمی گردد. طراحی یکپارچه ، اگر بخواهید ، Moccamaster KBT 741 به طور مداوم قهوه کاملاً دم کرده ای را ارائه می دهد که علاقه مندان قهوه را راضی کند. کاراف حرارتی آن از جنس استنلس استیل همچنین شش ساعت کامل محتوای آن را گرم نگه می دارد.

بررسی Technivorm Moccamaster KBT 741 ما را بخوانید.

برایان بنت / CNET

در حالی که قهوه ساز قطره ای مخصوص لوازم خانگی GE ” ارزان بیایید ، هزینه زیادی را ارائه می دهد. این یک آبجوسازی عالی است که سریع و با کنترل استثنایی دمای آب تولید می شود. همچنین یک کافه حرارتی با کیفیت ، دسته های ۱۰ فنجانی و پیوند به Wi-Fi برای کنترل برنامه هوشمند ارائه می دهد. کافه از نظر چشم نیز آسان است و در طراحی آن از فلز برس کشیده گردیده استفاده می شود. بررسی تخصصی قطره قطره ای قهوه ساز GE Appliance ما را بخوانید.

یادداشتی در مورد تست قهوه سازها

ارزیابی عملکرد یک قهوه ساز پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد. اولین قدم این است که بدانید قهوه قطره ای خوب چیست. طبق انجمن تخصصی قهوه ، معیارهایی برای تولید جاوا با کیفیت بسیار مهم است. اینها عمدتا زمان دم و دمای آب است. آب گرم باید حداقل چهار دقیقه و بیشتر از هشت دقیقه با زمین تماس پیدا کند. بعلاوه ، دامنه ایده آل دمای آب بین ۱۹۷ درجه فارنهایت (۹۲ درجه سانتیگراد) و ۲۰۵ درجه فارنهایت (۹۶ درجه سانتیگراد) است.

برای تأیید چگونگی مقابله هر سازنده قهوه با این چالش ، ما طول دوره های تولید آنها را ثبت می کنیم. ما همچنین از سنسورهای حرارتی ترموکوپل متصل به دستگاه های ثبت داده درجه صنعتی استفاده می کنیم. این ما را قادر می سازد تا در حال تولید آب ، درجه حرارت را در قهوه ثبت کنیم.

ما دمای داخل محفظه تولید هر دستگاه قهوه ساز را که آزمایش می کنیم اندازه گیری می کنیم.


برایان بنت / CNET

پس از دم کردن قهوه ، ما نمونه هایی از مایع قهوه تولید گردیده را با انکسار سنج نوری می گیریم. با توجه به ضریب استفاده از مقدار آب و قهوه تازه آسیاب گردیده ، این داده ها به ما امکان می دهند درصد جامدات حل گردیده کل از هر دم را محاسبه کنیم. از آنجا به درصد استخراج می رسیم. معمولاً تصور می شود که دامنه ایده آل بین ۱۸ تا ۲۰٪ باگردید.

ما همچنین از داده های اندازه گیری گردیده با یک تست خوب و قدیمی طعم نسخه پشتیبان تهیه می کنیم. اگر طعم یک فنجان قهوه تلخ باگردید ، احتمال زیادی وجود دارد که در هنگام چکیدن بیش از حد استحصال شود. در انتهای مخالف ، یک فنجان قهوه که کمتر از آن استخراج می شود ، معمولاً طعم ضعیفی خواهد داشت – حتی می تواند طعم ترش داشته باگردید یا طعم بادام زمینی مرطوب داشته باگردید. و به یقین ، ما برای دستیابی به نتایج متوسط ​​حداقل سه بار آزمون مشابه را دم می کنیم.

توصیه های بیشتر درباره قهوه

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت