تلفن Freedom “غیرقابل تسخیر” مجموعه ای از س securityالات امنیتی را به وجود می آورد

2021-07-17
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 screen-shot-2021-07-16-at-6-41-42-pm.png

Freedom Phone؛ عکس صفحه توسط CNET

تلفن جدید “اولین گفتار آزاد و حریم خصوصی” که این هفته رونمایی گردید ، پرچم های قرمز را برافراشته می کند ، در حالی که یک گزارش حاکی از آن است که این فقط یک برند تجاری ارزان برای تلفن چینی است.

تلفن ۵۰۰ دلاری Freedom روز چهارشنبه توسط اریک فینمن ، خود خوانده “میلیونر بیت کوین” ، به عنوان جایگزینی برای دستگاه های محبوب Google ، Apple و سایر شرکت های Big Tech راه اندازی گردید. وب سایت تلفن آزاد از مشخصات فنی معمول خالی است اما می گوید این ابزار با همه شرکت های بزرگ مخابراتی ایالات متحده کار می کند و توسط فروشگاه برنامه “بدون سانسور” پشتیبانی می شود.

تلفن ظاهراً از سیستم عامل FreedomOS استفاده می کند ، سیستم عاملی که فینمن در توییتی گفت “ترکیبی از AOSP ، LineageOS ، GrapheneOS و پیشرفت شخصی ماست. ” این سه سیستم عامل مبتنی بر سیستم عامل اندروید Google هستند که تقریباً از هر ۱۰ تلفن هوشمند در جهان نه دستگاه را تأمین می کند.

به نظر می رسد که تلفن Freedom نام تجاری جدیدی از Umidigi A9 Pro است ، یک تلفن تقریبا ۱۲۰ دلاری که توسط شرکت فناوری چینی Umidigi ساخته گردیده است ، بر اساس گزارش روز پنجشنبه از The Daily Beast. گزارش گردیده است که فینمن به دیلی بیست تأیید کرد که تلفن آزادی توسط Umidigi تولید می شود اما نگفت که این مدل بر اساس چه مدلی ساخته گردیده است.

فینمن به The Daily Beast توضیح نداد كه چگونه Freedom Phone علامت گذاری آشكار خود را توجیه می كند ، اما گفته می شود كه از ویژگی های آن سخت افزار سفارشی و حافظه بهبود یافته است.

همچنین نگرانی هایی در مورد امنیت تلفن وجود دارد. گزارش گردیده است که فینمن به The Daily Beast تأیید کرد که سیستم عامل آزادی مبتنی بر سیستم عامل اندروید گوگل است ، اما نسخه های سفارشی با خطرات همراه است ، زیرا ممکن است آخرین وصله ها و به روزرسانی های امنیتی را دریافت نکنند. وب سایت Freedom Phone همچنین به جزئیات اینکه چگونه قصد دارد برنامه های مخرب را از “فروشگاه برنامه غیرقابل تسخیر” خود که PatriApp لقب گرفته است ، بردارد.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت